Триває сто дев’яноста доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.

Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.
Україна коротко:
Триває сто дев’яноста доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.
Противник намагається встановити повний контроль над територією Донецької області та утримати захоплені райони Херсонської, Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.
Ворог продовжує завдавати авіаційні та ракетні удари по військових та цивільних об’єктах на території нашої Держави.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка залишається без суттєвих змін. Підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону в Брестській та Гомельській областях.
Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору республіки білорусь.
На Сіверському напрямку противник утримує окремі підрозділи збройних сил російської федерації у прикордонних районах Брянської і Курської областей. Ворог здійснив обстріли з мінометів та ствольної артилерії районів населених пунктів Кам’янська Слобода, Залізний міст, Сеньківка Чернігівської області та Старикове Сумської області.
На Слобожанському напрямку противник продовжує ведення бойових дій з метою утримання раніше зайнятих районів.
На Харківському напрямку ворог здійснив обстріли із застосуванням озброєння танків, ствольної та реактивної артилерії обʼєктів у районах населених пунктів Уди, Соснівка, Великі Проходи, Питомник, Руська Лозова, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Старий Салтів та Пришиб.
На Слов’янському напрямку підрозділи ворога обстріляли із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони населених пунктів Грушуваха, Велика Комишуваха, Вернопілля, Долина, Краснопілля, Дібрівне та Нова Дмитрівка.
Застосував авіацію для нанесення удару по районах населених пунктів Нова Дмитрівка та Богородичне.
Здійснив спробу наступу у напрямку населеного пункту Долина, успіху не мав, відійшов.
На Краматорському напрямку противник обстріляв із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Райгородок, Піскунівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Івано-Дар’ївка, Спірне та Роздолівка.
На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли із застосуванням танків, ствольної та реактивної артилерії районів населених пунктів Веселе, Яковлівка, Виїмка, Білогорівка, Краснополівка, Званівка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Майорськ, Весела Долина.
Наступальними діями намагався просунутися у напрямках населених пунктів Весела Долина, Соледар, Бахмутське та Зайцеве, успіху не мав, відійшов.
На Авдіївському напрямку противник здійснював обстріли із застосуванням танків, мінометів та ствольної артилерії районів населених пунктів Олександропіль, Розівка, Тоненьке, Авдіївка, Карлівка, Водяне, Опитне, Первомайське, Піски.
Наніс авіаудар по районах населених пунктів Времівка, Нескучне та Олександропіль.
Наступальними та штурмовими діями намагався покращити тактичне положення у напрямках населених пунктів Первомайське, Невельське та Опитне, успіху не мав, зазнав втрат, відійшов.
На Новопавлівському напрямку здійснював обстріли районів населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Велика Новосілка, Пречистівка. Наніс авіаційний удар в районі населеного пункту Мар’їнка.
Наступальними та штурмовими діями намагався покращити тактичне положення у напрямку населеного пункту Водяне, успіху не мав, відійшов.
На Запорізькому напрямку ворог здійснював обстріли обʼєктів в районах населених пунктів Новопіль, Ольгівське, Гуляйполе, Лугівське.
На Південнобузькому напрямку противник танками, мінометами та ствольною артилерією намагався уразити важливі обʼєкти в районах населених пунктів Потьомкине, Андріївка, Новогригорівка, Широке, Партизанське, Новопетрівка, Любомирівка, Шевченкове, Степова Долина, Таврійське, Лупареве, Олександрівка, Первомайське, Лозове, Ольгине.
Корабельне угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжує ведення розвідки, виконання завдання з підтримки дій наземного угруповання та блокування цивільного судноплавства.
Зберігається загроза нанесення ракетних ударів по об’єктах та елементах інфраструктури в глибині території України.
Північні області
Київ
1 вересня за парти в київських школах сіли 25 тисяч першачків. Свято першого дзвоника в столиці відбулося здебільшого без традиційних лінійок. А кожен день у школярів тепер розпочинатиметься з правил безпеки під час повітряної тривоги.
Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» відзначає 18 років із дня заснування: рятувальники за цей час здійснили понад 37 тисяч виїздів.
Київська
У Київській області у селі Здвижівка знайшли тіло ще одного цивільного, якого закатувала російська армія. Чоловіку зав’язали руки, вдягнули на голову чохол і стратили. Тіло виявили на колишніх позиціях армії росії.
Унаслідок бойових дій селище Ворзель зазнало збитків на суму 52 мільйонів доларів США. Зруйновано або пошкоджено 21 багатоквартирний і 176 приватних будинків, 52 таунхауси й дуплекси, 206 приватних господарських споруд, 63 об’єкти соціальної інфраструктури та 11 промислових об’єктів.
Сьогодні президент України Володимир Зеленський відвідав Ірпінську школу №1.
Очільник міського центру первинної медико-санітарної допомоги Андрій Левківський зустрівся з представниками польського благодійного фонду - Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, які в рамках співпраці та фінансування Fundacja ING Dzieciom, поставили нове медичне обладнання, що працюватиме в ірпінських амбулаторіях.
Щоб оцінити масштаби руйнувань та перспективи відбудови спортивних об’єктів Ірпеня до міста завітав Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Він побував біля зруйнованого корпусу Ірпінської дитячо-юнацької спортивної школи та на понівеченому ворожими ракетами стадіоні «Чемпіон».
В Ірпені затвердили перелік будівель, які підлягають демонтажу.
Житомирська
У Житомирі попрощалися з 49-річним військовим Віктором Калькою.
З візитом на Житомирщину завітала Виконавчий директор Дитячого фонду ООН – Кетрін Рассел, яка спільно з колегами побачила результати шестимісячної співпраці Фонду з Житомирською обласною військовою адміністрацією та громадами області. Наразі Житомирщина є одним з лідерів за кількістю проєктів, які реалізуються з ЮНІСЕФ. Крім того, багато спільних напрацювань впроваджується потім командою Фонду в інших регіонах України. Команда ЮНІСЕФ прийшла на допомогу Житомирщині практично з перших днів повномасштабного вторгнення, забезпечуючи гуманітарними вантажами медичні та соціальні заклади області.
В Україні планують провести міжнародну конференцію з відбудови зруйнованих під час війни об'єктів Житомирщини, повідомив член фракції "Слуга народу", голова Житомирської обласної організації партії Арсеній Пушкаренко.
Координаторка ВІ “Активна Громада” допомагала плести сітки для Збройних сил України.
Чернігівська
Вчора близько 12 години російські війська зі ствольної артилерії обстріляли село Кам‘янська-Слобода Новгород-Сіверської територіальної громади.
Сьогодні біля села Ягідного вибухотехніки знешкоджували боєприпаси шляхом підриву.
До восьми років та шести місяців за ґратами засудили командира танка 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади у складі 41-ї загальновійськової армії росії. Суд визнав його винним за статтею "Порушення законів та звичаїв війни".
Вчора Чернігів відвідала Посол Німеччини Анка Фельдгузен. Дипломатка поспілкувалась із начальником обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом, з яким обговорили подальшу співпрацю та допомогу Чернігівщини, а саме глобальне розмінування суходолу і водойм.
Лише 56 шкіл, а це 14%, на Чернігівщині мають змогу зустрічати учнів офлайн.
У Чернігові відновила роботу бібліотека імені В. Г. Короленка, яка постраждала від російських обстрілів.
Сумська
росія обстрілює прикордонні громади Сумщини зі своєї території, застосовуючи різні види зброї: міномети, ствольну артилерію, РСЗВ. Також запускають БПЛА. Вчора зафіксували ворожий мінометний обстріл Білопільської громади та артилерійський Краснопільської.
Вчора Суми провели в останню путь солдата Андрія Петрова, який загинув у госпіталі у Дніпрі від поранень, отриманих під час артобстрілу в Донецькій області 22 серпня.
На Сумщині затримали 44-річного жителя Сумщини за підозрою в державній зраді. За даними слідства, він був залученим до співробітництва з ФСБ. Чоловік передавав інформацію щодо знаходження військових та військової техніки Збройних сил України на території Шосткинського району.
Внаслідок війни у Сумській громаді зруйновано майже 70 будинків. Близько 700 пошкоджені частково. Такі дані правового управління Сумської міської ради.
На Сумщині діти продавали випічку, аби підтримати захисників України. За час роботи імпровізованого дитячого блокпосту було зібрано близько 12 тисяч гривень, з яких частина була передана одному з підрозділів Збройних сил України, а на іншу частину були придбані та передані прикордонникам два набори для приготування їжі – газові балони та пальники.
Путивльські майстри взялися за розпис протитанкових їжаків на вулицях громади.
Східні області
Харківська
Цієї ночі Штаб оборони Харкова після 22 години зафіксував виліт 5 ракет із російського Бєлгорода. Частина - «самоліквідувалася» не на території України.
За добу по області окупанти завдавали ударів по Ізюмському, Харківському, Богодухівському та Чугуївському районах.
На Ізюмщині через інтенсивні обстріли постраждали приватні домоволодіння. У Балаклії поранення отримали 4 мирних мешканців, в тому числі 13-річний хлопчик. Чоловік 50 років у Балаклії загинув.
У Богодухівському районі внаслідок російських обстрілів пошкоджена одна з будівель агропідприємства.
Вночі окупанти завдали ударів по Чугуївському району. У Печенігах виникла пожежа у 5-поверховому житловому будинку. Рятувальники евакуювали 10 людей. З пораненням госпіталізований 30-річний чоловік.
Близько 3 ночі росіяни знову вдарили по Печенігах. Пошкоджені приватні домоволодіння та будівля амбулаторії.
На Павловому Полі у Харкові відновлюють будинок, зруйнований обстрілом росіян.
У Харкові маленькі учні сидять за партами в укритті – на станції метро.
Донецька
Краматорськ
Дій ворога у Краматорську та Слов'янську не зафіксовано.
Від сьогодні, 1 вересня, вступають в силу зміни до початку та закінчення комендантської години - відповідно з 21:00 і до 5:00.
Голови військових адміністрації привітали мешканців з початком нового навчального року. На жаль в регіоні навчальні заклади будуть працювати лише в режимі онлайн.
Голова Краматорськой військової адміністрації Олександр Гончаренко вручив сертифікати на отримання премій від міста учням, які отримали найвищі бали з національного мультимедійного тесту (НМТ).
Ситуація залишається тривожною. Тривають прибирання в мікрорайоні, який вчора постраждав від обстрілу.
Покровськ і Покровський район
Військові рф продовжують ведення активних бойових дій на сході Покровського району, зосереджуючи основні зусилля на Авдіївському напрямку. Вони атакували міста Авдіївка, Мар’їнка, села Первомайське, Воскресенське, Карлівка.
Минула доба у Покровській громаді пройшла відносно спокійно. Фактів щодо постраждалих та руйнувань за минулу добу не зафіксовано.
Ситуація в місті Авдіївка залишається вкрай напруженою. Обстріли не вщухають ні на день. Місцевій владі знову вдалося провести організовану евакуацію мирних жителів. Семеро мешканців Авдіївки та Очеретинської громади відправили до Черкаської області, подалі від лінії фронту. Щоб закликати людей їхати з охопленого вогнем регіону, приїхала міська голова приймаючого міста Умані.
Покровськ отримав генератор для міської лікарні по лінії Міністерства охорони здоров’я України.
В евакуаційному поїзді Покровськ — Дніпро — Львів медиками було врятовано на одне життя більше, ніж планувалося при посадці. На під’їзді до станції Козятин провідниця звернула увагу на те, що у вагітної 22-річної пасажирки з Донбасу почали відходити води, а начальниця поїзної бригади миттєво зв’язалася з черговим по станції Козятин та викликала швидку. Лікарі на борту поїзда надали професійну допомогу дівчині та передали її до карети швидкої допомоги прямо на станції. Згодом було отримано звістку з Вінниці, що в Україні стало на одного маленького, але сильного захисника більше.
Координатор ВІ “Активна Громада” провів в режимі онлайн інформаційну десятихвилинку.
Маріуполь
Окупанти планують знищити одну з головних історичних пам’яток Маріуполя та України – курган Дід по вулиці Пилипа Орлика. Знайдено документ, який свідчить про забудову в місці знаходження кургану, що повністю його знищить.
Навчальні заклади у місті майже пусті. На вході перевіряють всіх, навіть дитячі рюкзаки. Людей майже немає.
Луганська
На окупованій Луганщині загарбники анонсували очне навчання у понад 400 школах. Переважна більшість уцілілих шкіл окупованої Луганської області розпочне новий навчальний рік у звичайному режимі.
Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно двох екс-правоохоронців з Луганської області, які перейшли на бік ворога. Колишній заступник керівника Старобільської прокуратури поширював неправдиву інформацію пропагандистськими каналами ворога. Інший колишній правоохоронець обіймав посаду у так званій «прокуратурі Кремінського району», яку незаконно створили росіяни. Він співпрацює з окупантами, переслідує військовополонених та місцевих жителів, які надають допомогу Збройним Силам України.
Південні області
Запорізька
Раніше у Головному управлінні розвідки повідомили, що 1 вересня місія МАГАТЕ має прибути на Запорізьку атомну електростанцію. Вранці стало відомо, що місія дісталась до Запоріжжя. Протягом дня російські військові вели активні артилерійські обстріли по заздалегідь погодженому маршруту із Запоріжжя до ЗАЕС. Група була вимушена призупинити рух "з міркувань безпеки". Попри це, близько 14:30 "Енергоатом" повідомив, що місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС.
Також близько 5 ранку російські окупанти здійснили мінометний обстріл майданчика Запорізької АЕС. Внаслідок цього спрацював аварійний захист і відключився 5-й енергоблок.
З п’ятої години ранку в Енергодарі тривали мінометні обстріли міста. За попередньою інформацією, є поранені. Відомо про влучання в об'єкти цивільної інфраструктури. Крім того, росіяни залучили військову авіацію - група російських ударних вертольотів К-52 завдала ударів по житлових кварталах.
Херсонська
Скадовськ
Ворог посилив позиції на блок-постах в усіх напрямках. Вночі до Херсонської області зайшло понад 80 колон ворожої військової техніки, було дуже шумно.
Збройні сили України завдали такої шкоди ворогу: влучання в Антонівський автомобільний і залізничний мости; влучання в базування військ рф в районі Чорнобаївки; удар по ворожій колоні, яка рухалася по шосе в районі Олешок; влучання по базуванню росіян та складу боєкомлекту і Новій Коховці; влучання в базування росіян в Широкій Балці; знищили понтонну переправу в районі Дар'ївки (Херсонщина); підтверджено ліквідацію 65 ворожих солдат.
Окупанти продовжують займатися мародерство.
Міський голова Скадовська привітав дітей з Днем знань. Навчальні заклади у місті майже пусті. Всі діти виїхали. Лише перші та одинадцяті класи змушені прийти на класний час, аби вислухати “как надо родину любить”. Окупанти побоялися шикувати дітей на лінійку, щоб не показувати наскільки їх мало. Адже це руйнує всю пропаганду про «відродження» міста».
Люди тримаються разом та допомагають один одному. Є люди, яким байдуже, що відбувається в місті та регіоні. У Скадовську, як і раніше не працюють банкомати та банки. Кількість магазинів, які працюють дуже мала.
Координаторка ВІ “Активна Громада” долучилась до волонтерства.
Миколаївська
Вчора протягом дня відбувалися постійні ворожі обстріли Первомайської громади. У селі Новомиколаївка попадання переважно по відкритим територіям. З 08:30 до 16:00 під ворожими обстрілами перебувало селище Первомайське. Внаслідок чого частково зруйновані житлові будинки та господарські споруди.
Також протягом вчорашнього дня під ворожими обстрілами перебувала Шевченківська громада. У Любомирівці частково зруйновано адміністративну будівлю, школу, складські приміщення та пошкоджено біля 40 житлових будівель. У селі Вавилове пошкоджено господарські споруди та житлові будинки.
Вчора день зафіксовані російські обстріли Куцурубської громади. Попадання по відкритій території, на поля між населеними пунктами Дмитрівка та Солончаки.
Вчора ворог завдавав авіаційного удару парою гелікоптерів Ка-52 по Березнегуватській громаді. Також протягом минулої доби були обстріли прилеглих територій селища Березнегувате, сіл Висунськ та Кавказ.
Вчора, 31 серпня, близько 15:30 та 00:00 були російські обстріли за межами села Широке Широківської громади. Пошкоджені сільгосп будівлі та житловий будинок. Сьогодні ворожих обстрілів зазнало село Червона Долина. Влучання було по відкритим територіям.
Одеська
Вночі Одещину ворог атакував двома ракетами типу "Онікс", випущеними з берегового ракетного комплексу "Бастіон" з території тимчасово окупованого Криму. Одну ракету знищено силами протиповітряної оборони, друга влучила по відкритій місцевості. Руйнувань та постраждалих немає. Про це повідомляє оперативне командування "Південь".
Міський голова Геннадій Труханов привітав одеських школярів, педагогів і батьків із Днем знань.
Департамент охорони здоров'я та Управління реклами Одеської міської ради проводять інформаційну кампанію з популяризації донорства крові. За QR-кодом можна перейти на телеграм-канал "Донор Одеса"https://t.me/donor_odesa, дізнатися про переваги донорства, протипоказання, підготовку до здачі крові, а головне - записатися на донацію, якщо наразі є потреба в крові певної групи. Від початку війни за участі проєкту "Донор Одеса" залучено понад 1650 донорів для міських лікарень та військового шпиталю.
Люди згуртовані та активні, займаються волонтерством. Ситуація в громаді напружена через загрозу ракетних обстрілів.
Координаторка ВІ “Активна Громада” надавала інформацію громадянам стосовно отримання психологічної, соціальної та гуманітарної допомоги.
Центральні області
Кіровоградська
В громаді лунали сигнали повітряної тривоги, була загроза ракетного удару по Кропивницькому. Наразі ситуація спокійна і контрольована.
У війні з рашистами загинули захисники з Кіровоградщини - Андрій Грабовий, Сироватка Микола, Верба Артем, Сергій Саламатін, Олексій Болдирєв. Вічна слава героям!
Начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович зазначив, що розпочався новий навчальний рік, а це значить, що наперекір усім ворожим намірам українській школі жити. Від сьогодні в кожному закладі працюватимуть поліцейські, фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій, психологи. Безпека дітей – найголовніше.
У Новомиргороді Новоукраїнського району, зоозахисники встановлюють будиночки для котів. На сьогодні вже два кото-будинки з'явилися в місті. Крім того вони висловлюють прохання до всіх містян не руйнувати будиночки та не лякати тварин. По можливості підливати в їхні миски воду та підгодовувати. Для охочих допомогти безпритульним тваринам, можна це зробити за реквізитами: 5168755469331892 Барановська Ю. Б. PayPal: baranovska94pimkijoy@gmail.com
Координатор ВІ “Активна Громада” надавав переселенцям консультації щодо отримання документів про статус внутрішньо переміщеної особи, а також інформацію про наявні ресурси роботодавців обласного центру та навколишніх громад.
Західні області
Львівська
Львівщина прощається з Ярославом Матвіївим, позивний «Тигр». У 2015 році хлопець пішов захищати рідну землю у складі 93-ої окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.
12 577 учнів – загалом навчатиметься у закладах загальної середньої освіти. З них: 365 дітей-внутрішньо переміщених осіб – навчаються в ліцеях та гімназіях, 164 дітей-внутрішньо переміщених осіб – зареєстровані у закладах дошкільної освіти. З 1 вересня навчальний процес відбуватиметься за різними формами навчання. Початкова ланка шкіл навчатиметься очно. Старша і середня – за змішаною формою.
Львівщина станом на сьогодні готова до осінньо-зимового періоду на 85%.
Двома евакуаційними потягами у Львів з епіцентрів бойових дій прибули ще 243 людини.
До Перемишля зі Львівщини вирушили 712 осіб.Із коронавірусною недугою у медзакладах Львівської області перебувають 270 пацієнтів.
Станом на сьогодні на Львівщину переїхали 205 підприємств з інших областей. Вони створили 5 тисяч робочих місць. Область залишається першою в Україні за кількістю релокованих бізнесів. Є й інша позитивна для країни тенденція – 25 бізнесів, які переїхали, уже готові повернутися додому, оскільки активні бойові дії в містах та селах, де їхні потужності були раніше, припинилися.
Рівненська
Загальна ситуація - відносно спокійно, станом на 17:00 повітряних тривог не було.
Дитяче харчування, одяг, іграшки та підгузки для дітей вимушених переселенців, які нині проживають у Рівному, зібрали у Нідерландах. Гуманітарну допомогу доправили волонтери з громадської організації "Метаморфоза", які їдуть з Англії на схід України. На фронт вони мають доставити автомобілі українським бійцям. Гуманітарну допомогу з Європи до офісу волонтерського штабу "Мама+Дитина" у Рівному привезли два автомобілі-пікапи. Допомога адресована дітям переселенців.
Вже цього тижня на Рівненщині запустять дашборд для волонтерів, громад та обласної влади. Це буде майданчик для їх оперативної комунікації. Там, зокрема, з’являтиметься інформація про те, чого потребують громади для розміщення переселенців, а волонтери, у свою чергу, повідомлятимуть, чим можуть допомогти.
Хмельницька
Кам’янець-Подільський
На сесії міської ради депутати виділили з бюджету ще 4,2 мільйони гривень на потреби військових. Загалом з початку року – 18 мільйонів гривень. Купується все: від меблів до спорядження і техніки. Наразі буде передано хлопцям із територіальної оборони бінокль, придбаний за їхнім запитом.
Департамент соцзахисту профінансував за серпень соціальні стипендії на суму 634 тисяч гривень і державні соціальні допомоги на дітей на суму 654,1 тисяч гривень.
В Кам’янці погасили благодійну поштову марку «ПЕС ПАТРОН». В акції від «Укрпошти» взяли участь міський голова Кам'янця-Подільського разом із представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій, військовими і «колегами» легендарного пса-розмінувальника.
До координаторів ВІ “Активна Громада” звернулися мешканці міста Буча, які перебували вимушено в Кам’янці з бажанням відновити у своїй школі відновити бібліотеку. Координатор ініціював передачу книжок Сергія Боднаря "Вірші про війну" для поповнення фонду бібліотеки у міста Буча.
Чернівецька
Наразі активні воєнні дії на території Чернівецької області не відбуваються.
Буковинець Роман Мамавко — Герой України. Цю відзнаку він отримав цьогоріч у травні перебуваючи на фронті. Роман разом з побратимами тримав оборону Попасної протягом трьох місяців з початку повномасштабної війни, стримуючи великий наплив російської армії. Через це у противника не було змоги на повну штурмувати Харків чи Київ.
Голова Чернівецької міської ради Роман Клічук повідомив, що сьогодні місто приймає делегацію із Дюссельдорфу на чолі із мером Доктором Стефаном Келлером. “Це не просто візит, але й початок нових відносин між Чернівцями та Дюссельдорфом, адже відтепер ми міста-побратими!»
Чернівецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звернувся до небайдужих із закликом про надання автомобільної техніки військовим. Найбільшою є потреба у вантажних автомобілях (бортових, автофургонах, фурах, в тому числі великогабаритних), спеціальній техніці (паливозаправних автівках, автоцистернах, автотягачах, екскаваторах, причепах), мікроавтобусах (легкових, вантажних), санітарних та автомобілях високої прохідності.
Безкоштовні одяг, взуття та ковдри: у Чернівцях запрацював пункт гуманітарної допомоги від благодійного фонду «UAreGENERATION».
Вимушена переселенка з Рубіжного Євгенія Абдула відновила виробництво дитячих гойдалок у селі Чорногузи. Жінка виготовляє гойдалки понад п’ять років, втім після повномасштабного російського вторгнення була змушена виїхати з рідного міста — там залишила всі речі. У селі відновлювала виробництво наново — купувала на місцевому ринку тканину, замовляла металеві кріплення і дерев’яні вироби, які потрібні для гойдалки.
Закарпатська
В ужгородському просторі Сinema Space збирають мистецькі роботи для аукціону в Америці.
На Закарпатті пролунав дзвоник для 170 тисяч дітей.
В Ужгороді презентували документальну виставу "(НЕ) моя історія. Незалежність"
Только зарегистрированные пользователи могут оставить комментарий