Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
2 Декабря 2022


9

Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.


Північні області

Київ

У Святошинському районі Києва відновили багатоповерхівку, яку зруйнували росіяни в березні. На стіні відновленого будинку зобразили Фенікса, як символ відродження.


Київська

На сьогодні в багатоповерхових будинках в Ірпені завершено поточні ремонти майже 90% покрівель, які постраждали від обстрілів, та замінено близько 70% пошкоджених вікон. Крім того, завершуються ремонтні роботи у школах міста, які підлягають ремонту, а також заміна зруйнованих інженерних комунікацій.

Вчора в Ірпені робітники працювали на близько 30 багатоповерхівок. У них встановлюють вікна та двері, ремонтують покрівлю.

Ушкоджені об'єкти за різними адресами ремонтують у селищі Бородянка. Роботи тривають попри складні погодні умови та вимкнення електроенергії.

За розпорядженням «Укренерго» на Київщині тривають екстрені вимкнення.


Житомирська

Житомир попрощався з трьома Героями, що повернулися додому на щиті. Скороход Олександр добровільно став на захист України. З 28 лютого — у складі одного з військових підрозділів. Загинув у бою з російськими загарбниками під Вископіллям, Бериславського району Херсонської області. Шилкін Роман захищав Україну на Херсонщині у складі ЗСУ. Героїчно загинув біля Високопілля Херсонської області. Косік Олег добровільно став до лав Збройних сил України. Загинув, захищаючи Батьківщину.

У Житомирі рідним загиблих захисників передали державні нагороди. Орденами «За мужність» III ступеня (посмертно) нагороджені: Кузьменко Сергій, Нечитайло Геннадій, Яковець Дмитро. Нагрудним знаком «Сталевий хрест» нагороджено Ковнацького Олександра. Вічна слава Героям.

«Живі листи» – акцію під такою назвою до Дня Збройних сил України для поранених військовослужбовців, котрі лікуються в області, організували міські публічні бібліотеки ЛІТтера. В акції беруть участь діти Житомирщини та переселенці.


Чернігівська

Вчора, 1 грудня, російські війська обстрілювали прикордоння Чернігівщини. Військові зафіксували по три прильоти зі ствольної артилерії по Новгород-Сіверській громаді.

На Чернігівщині 1 грудня в останню путь провели захисника — старшого солдата Ігоря Мовчана, який загинув на Донеччині.

Також вчора у Михайло-Коцюбинському попрощалися із загиблим 21-річним бійцем Нацгвардії Максимом Буцком.


Сумська

За вчорашній день російські військові випустили по території Сумщини 180 снарядів та мін. Під обстрілами були: Шалигинська, Есманьська, Юнаківська, Зноб-Новгородська та Миропільська громади.

В Юнаківській громаді виникла пожежа. Пізніше в ДСНС повідомили, що горіло приватне домоволодіння. Пожежу гасили рятувальники.

У Зноб-Новгородській громаді пошкоджене зерносховище та лінії електропередач.


Східні області

Харківська

Знову під ворожими обстрілами Куп’янський район. Окупанти продовжують нищити цивільну інфраструктуру. Внаслідок обстрілів виникали пожежі в гаражах, горіли авто, господарчі споруди.

По Вовчанську та населених пунктах громади росіяни також завдають артилерійських ударів, внаслідок одного із обстрілів пошкоджена приватна сільгосподарська техніка.

Близько півночі у селі Клугино-Башкирівка окупанти влучили ракетою С-300 в житловий будинок. Постраждала жінка 67 років, її госпіталізували до медичної установи та надали медичну допомогу, пацієнтка продовжить лікування амбулаторно. Ще одній 24-річній жінці надали допомогу на місці. Є часткові руйнування п’ятиповерхового житлового будинку.


Донецька

За 1 грудня росіяни поранили 6 цивільних на Донеччині: 4 у Бахмуті та 2 у Кураховому.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Донеччині загинули 1235 людей, поранення отримала 2671 людина. Точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі зараз встановити неможливо.


Покровськ і Покровський район

На Донецькому напрямку під обстріли потрапили Курахове та Берестки. На щастя, обійшлося без постраждалих, але є численні пошкодження приватних та багатоквартирних будинків — точні наслідки встановлюємо.

Упродовж доби окупанти обстріляли населені пункти на сході Покровського району: міста Авдіївка, Красногорівка, Курахове, села Карлівка, Берестки, Мемрик.

До дня людей з інвалідністю для вихованців покровського центру «Милосердя» провели розважально-пізнавальний захід.


Краматорськ та Краматорський район

Російські військові 1 грудня вдарили по Костянтинівці ракетами "С-300". Ніхто не постраждав, але в місті пошкоджено 3 адмінбудівлі та 2 триповерхівки.

Президент України Володимир Зеленський нагородив орденом "За мужність" III ступеня військовослужбовця з Краматорська Валерія Геровкіна, який загинув у зоні ООС 1 грудня минулого року. Нагороду вручили його рідним.

У деокупованому Лимані медики міжнародної організації "Лікарі без кордонів" приймають місцевих у приміщенні переобладнаної бази відпочинку, оскільки у місті лікарні зруйновані російськими військовими.

1 грудня у Краматорській дитячій лікарні відновило роботу відділення патології новонароджених, у якому проведено капітальний ремонт. Відділення розраховане на 30 ліжок, у тому числі 6 ліжок інтенсивної терапії та 10 ліжок з виходжування недоношених дітей.


Бахмут та Бахмутський район

На Горлівському напрямку зафіксовано приліт у центр Часового Яру — пошкоджено дах та вікна будинку. Також гучно було на околицях Торецької і Соледарської громад. Без жертв.


Луганська

У напрямках Кремінної та Сватового ЗСУ, як і раніше, просуваються уперед.

На Старобільщині росіяни вишукують усі можливі ангарні приміщення, аби розмістити якомога більше техніки. І неважливо, що там розташовувалось раніше – сільгосптехніка чи виробництво.

У Станиці Луганській формують списки чоловіків, придатних до мобілізації. Їх збирають в організаціях та на підприємствах усіх форм власності.

Патрульні поліцейські разом волонтерами щодня розвозять гумдопомогу по деокупованих селах. Не дивлячись на постійні обстріли з боку ворога, на сьогодні ще значна кількість людей залишається на звільнених територіях, вони їхати з дому не збираються і планують там зимувати.


Південні області

Херсонська

Обстріл Херсона військовими рф розпочався 1 грудня близько 23-ї години. Пізніше був ще один. Також обстріляли і середмістя Херсона. Усюди, куди потрапили снаряди, — руйнування.

У Херсоні у власній квартирі від обстрілів рф загинула жінка. Прокуратура розпочала досудове розслідування.

На тимчасово окупованій території Херсонської військові рф посилили фільтраційні заходи. На пропускних пунктах на в’їзд та виїзд з міста Генічеськ російські окупанти перевіряють всі транспортні засоби, документи та телефони місцевих жителів.

У Скадовську чути вибухи, російські військові повідомляють, що проводиться навчання.

На Херсонщині відновили централізоване газопостачання у 50 деокупованих населених пунктах з 86.

У Херсоні відновили роботу 9 базових станцій українських мобільних операторів. Жителі Корабельного, Суворовського та Дніпровського районів, мають змогу користуватись голосовим зв'язком та мобільним інтернетом.

Після деокупації Херсона у місто почали завозити ліки. Наразі працює дві аптеки, отримати безплатні медикаменти можна в Пунктах роздачі, що відкриті на базі лікарень і поліклінік.

Щодня на Херсонському залізничному вокзалі збираються люди, які евакуаційним потягом виїжджають до Хмельницького. За рейс у чотирьох плацкартних вагонах відправляється до 200 людей.  


Миколаївська

Вчора ворог завдавав ударів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає.

У Миколаєві, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч пройшли відносно спокійно.

На звільнених територіях Миколаївської області відновлюють дороги. Зараз дорожні працівники облаштовують три ділянки автомобільної дороги Р-81 Казанка - Снігурівка - P-47. На ділянці дороги від смт Березнегувате до Снігурівки влаштовують покриття із щебенево-піщаної суміші. У селі Пришиб роботи вже завершено.


Одеська

В Одесі під вечір стався вибух. Очевидці повідомили, що підірвалася граната. Місцеві бачили, як швидка забирала тіла людей. У правоохоронних органах підтвердили, що серед травмованих є поліцейські з переломом і пораненням уламками. Два співробітники у тяжкому стані. 

В Одесі судитимуть ексміліціонера з Маріуполя, який катував та залякував українців. У 2014 чоловік втік до Криму та працевлаштувався до Росгвардії, а після повномасштабного вторгнення став заступником начальника окупаційної комендатури на Херсонщині.

У «Пункті незламності» Європейського ліцею відбувся благодійний ярмарок «Тепла хвиля» на підтримку ЗСУ. Серед лотів було представлено безліч робіт, виготовлених педагогами, дітьми та їх батьками власноруч, а також випічка та смаколики. Всі зібрані кошти на благодійному заході передані на потреби військових.


Центральні області

Дніпропетровщина

У ніч на 2 грудня армія рф обстріляла Нікопольський район Дніпропетровщини. Загиблих і поранених немає. Масштаби руйнувань уточнюють.

Дніпропетровщина відправила кілька вантажівок жителям Високопільської громади. 80% осель та інфраструктури понівечено російськими ракетами. Після звільнення громади від російських окупантів люди повертаються у селища та села. І їм потрібна допомога. У машинах генератори, бензопили та продукти. У наборах – борошно, олія, макарони та багато іншого. У планах – нові відправлення для Кочубеївської та Бериславської громад.

У Дніпрі відбудеться фестиваль патріотичного кіно "Наша земля". Показ фільмів українського виробництва стартує 2 грудня. Відкриє фестиваль стрічка «Снайпер. Білий ворон» режисера Мар’яна Бушана.


Кіровоградська

1 грудня з російського полону звільнили українського захисника Віктора Діконенка. Хлопець родом з Онуфріївської громади Олександрійського району Кіровоградської області. Майже п'ять років він виховувався у дитячому будинку «Жива перлина». Там нині проживає його молодший брат. З початку повномасштабного російського вторгнення бійця відправили у Маріуполь. Зв'язок з хлопцем зник у березні цього року.

Колектив та депутати Приютівської селищної ради Олександрійського району узяли участь в придбанні автомобіля для військових. Спільно з місцевими підприємцями, районною спілкою ветеранів війни в Афганістані, релігійними громадами зібрати гроші на авто вдалося в найкоротші терміни здійснити важливе придбання. Багатофункціональний автомобіль-комбі Citroen Berlingo – оптимальний варіант для використання в бойових умовах. Машина має великий фургон та широкі задні відкидні двері. Нею можна транспортувати вантажі або поранених. Транспорт уже відправили на передову.


Полтавська

У бою за Україну поліг воїн із Полтавщини Максим Корчомаха. 35-річний військовий був родом із Гадяцької громади. Загинув старший солдат біля Стельмахівки, що на Луганщині.

У селі Книшівка в останню путь провели старшого солдата ракетних військ, старшого водія в/ч А4020 Сергія Удовиченка. 33-річний військовий загинув під час артилерійського обстрілу на Харківщині.

Під Бахмутом поліг воїн Сергій Маринич родом з села Лип’янка Карлівської громади.

На Полтавщину востаннє повернувся 26-річний сапер, який загинув через ворожу пастку. Олександр Корпань пішов на війну наприкінці березня, дістав чисельні поранення в результаті вибуху під час обстеження будівлі. Помер при транспортуванні до лікарні.


Вінницька

Хмільник та Хмільницький район

Викладачі та учні ліцею села Корделівка Калинівської громади Хмільницького району на Вінниччині виготовляють на уроках трудового навчання армійські «кішки» – спеціальний прилад для зняття розтяжок вибухових пристроїв та розмінування території. Такі подарунки вирішили зробити для захисників до Дня Збройних сил України.

У ліцеї №3 міста Калинівки Хмільницького району буде знову вирувати життя. Тут розпочалися роботи з облаштування тимчасового укриття для учнів. Через його відсутність діти навчаються в режимі онлайн, нове сховище дасть можливість повернути їх за шкільні парти.


Хмельницька

Кам’янець-Подільський

У Кам’янець-Подільській громаді на сьогодні проживає 7968 людей з інвалідністю.З початку повномасштабної війни 630 людей з інвалідністю знайшли тут прихисток. З метою покращення умов пересування такої категорії громадян депутати міської ради виділили додатково на облаштування з’їздів на тротуарах ще 250 тис. грн.

Напередодні Міжнародного Дня волонтера був проведений конкурс відеороликів Міської асоціації шкільних волонтерських загонів "Діти творять добро", який зібрав відеороботи учнів про їхню волонтерську діяльність. Журі переглянуло 14 роликів та визначило найкращі роботи. Перше місце виборов ліцей №15 з емоційним сюжетом про щемливу зустріч однієї з учениць школи із батьком-військовим.

До ініціативної групи, складовою якої є «Активна Громада Кам'янця-Подільського», звернулися українці з острова Кріт, які організували там першу українську суботню школу для 30 дітей. Їм потрібні сучасні підручники українською мовою. Активісти передали книжок на суму 5 тисяч грн.


Західні області

Івано-Франківська

За допомогою читачів і журналістів Івано-Франківська агенція новин "Галка" зібрала в один список заклади харчування, які мають світло, та де можна за необхідності підзарядити гаджети, попрацювати, а також випити кави та перекусити. Цей список постійно буде постійно оновлюватися і періодично публікуватися на даному ресурсі.

Сьогодні в Івано-Франківську проходила масштабна благодійна виставка-форум обласного відділення Асоціації фахівців ринку нерухомості. Фокусна тема заходу: «Вимушені переселенці та ринок нерухомості. Лояльність. Підтримка. Допомога». Її мета – надати допомогу співгромадянам, які знайшли прихисток в регіоні. Станом на сьогодні тут зареєстровано 42500 переселенців.


Рівненська

Рівненський виконком виділив 10 млн грн на облаштування пунктів обігріву та забезпечення функціонування міста в умовах блекауту. Гроші нададуть з резервного фонду бюджету.

Рівне отримало два генератори від муніципалітету міста Зінгенфінгер. Їх розмістять у школі та садочоку в Квасилові. Ці заклади визначили опорними пунктами обігріву та допомоги на випадок надзвичайних ситуацій. 


Чернівецька

Буковина провела в останню дорогу Героїв, які загинули смертю хоробрих, захищаючи свободу та незалежність України. З молодшим сержантом Богданом Семенюком попрощались в селі Білівці, старшим солдатом Іваном Руснаком – в селі Круглик, солдатами Володимиром Пантєлєєвим – в селі Нижні Синівці, Андрієм Сливкою – в селі Михайлове.

Буковинських захисників сержанта Олександра Биховця, старшого солдата Володимира Бойка, солдатів Аслана Багірова, Олександра Баланецького та Романа Вітанчука посмертно нагородили орденами «За мужність» III ступеня.

В межах програми «єРобота» у Чернівецькій області вже реалізували 69 мікрогрантів на загальну суму 16 мільйонів гривень.

На Буковині тривають роботи з капітального ремонту приміщень, в яких планують розмістити вимушених переселенців. У краї визначили шість будівель, в яких проводять ремонтні роботи за кошти обласного і місцевих бюджетів на загальну суму 24 млн. грн. Відтак тут створять 440 місць для довготривалого проживання переселенців.

З початку повномасштабного вторгнення у спортивно-оздоровчому таборі «Твій табір», що у Юрковецькій громаді, прихистили близько 200 дітей та 300 дорослих. Це, зокрема, студенти з Бучі, Миколаєва та інших регіонів України. Серед них також діти-сироти та ті, хто перебуває у складних життєвих обставинах. Наразі у таборі проживає близько 50 дітей із Южноукраїнська, Первомайська і Миколаєва. Ще близько 100 готові прийняти. Крім того, на території добудовують приміщення, в якому, за потреби, додатково зможуть розмістити ще сотню людей. 

Комментарии

Только зарегистрированные пользователи могут оставить комментарий