Триває двісті вісімдесят третя доба російського широкомасштабного вторгнення.
Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.
Україна коротко:
Противник зосереджує зусилля на стримуванні дій підрозділів Сил оборони, здійснює інженерне обладнання оборонних рубежів та позицій. На Авдіївському і Бахмутському напрямках продовжує вести наступ та активно застосовує авіацію для підтримки наземних угруповань.
Протягом доби окупанти завдали 2 ракетних та 10 авіаційних ударів, а також здійснили 3 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах вздовж лінії зіткнення. Зокрема, ракетного удару зазнав об’єкт цивільної інфраструктури міста Краматорськ.
Зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури по всій території України.
На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати завдання у прикордонних з Україною районах.
На Слобожанському напрямку ворог продовжує утримувати свої війська в прикордонних районах Бєлгородської області. Обстрілів з різнокаліберної артилерії зазнали райони населених пунктів Одноробівка, Стрілеча, Нескучне, Тернова, Стариця, Огірцеве, Черняків та Чугунівка Харківської області.
На Куп’янському та Лиманському напрямках противник веде оборону. Здійснив обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Синьківка, Табаївка, Берестове і Вишневе Харківської області та Макіївка і Площанка на Луганщині.
На Бахмутському та Авдіївському напрямках ворог зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій, намагається покращити тактичне положення. Обстрілів з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії зазнали райони населених пунктів Серебрянка, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Біла Гора, Курдюмівка, Опитне, Авдіївка, Водяне, Невельське, Красногорівка, Марʼїнка, та Новомихайлівка на Донеччині.
На Новопавлівському напрямку ворог обороняється. Обстріляв з артилерії райони Великої Новосілки, Вугледара, Пречистівки та Золотої Ниви Донецької області.
На Запорізькому напрямку ворог також веде оборонні дії. Здійснив артилерійські обстріли районів понад десяти населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення, зокрема Оріхова Запорізької області.
На Херсонському напрямку ворог веде оборону раніше захоплених рубежів. Здійснює обстріли з мінометів, ствольної та реактивної артилерії позицій наших військ та звільнених населених пунктів Херсонської області. Не припиняє обстрілів передмістя та міста Херсон.
Противник продовжує зазнавати втрат. Так, 2 грудня в результаті вогневого ураження району зосередження противника у місті Старобільськ Луганської області, втрати ворога склали близько 30 військовослужбовців пораненими та 14 - загиблими.
Протягом 2 грудня, в Мелітопольському та Василівському районах Запорізької області, окупанти втратили понад 270 осіб пораненими. Інформація щодо загиблих уточнюється.
Авіація Сил оборони протягом поточної доби завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також удар по позиції зенітно-ракетного комплексу окупантів.
Також, в районі населеного пункту Підгородне Донецької області, було збито ворожий літак. Інформація щодо його типу уточнюється.
Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили 2 пункти управління, склад боєприпасів та 2 райони зосередження особового складу і ОВТ ворога.
Північні області
Київ
Володимир Зеленський у Києві зустрівся з українськими захисниками й захисницями, які були звільнені з російського полону, та вручив державні нагороди.
На 19 станціях столичного метрополітену облаштовані точки з USB-зарядками. Мережа точок для підзарядки телефонів у метро буде розширюватися.
У випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси, метро пасажирів не перевозитиме. 45 підземних станцій метрополітену працюватимуть, як пункти тимчасового перебування населення.
В Києві замінять всі вагони метро російського виробництва. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) допоможе модернізувати київське метро. Наразі 80% вагонів столичного метро — російського виробництва. Вартість реконструкції становить понад 450 мільйонів євро
У Києві діють екстрені графіки вимкнення світла.
На станції «Золоті ворота» відкрили виставку «Війна крізь об’єктив: фото з України» – це світлини з Бучі, Києва, Бородянки, Маріуполя, Харкова.
Київська
На Київщині піротехніки ДСНС ліквідували майже 75 тисяч вибухонебезпечних предметів. Протягом останньої доби здійснювались заходи щодо виявлення вибухонебезпечних предметів у 7 населених пунктах Бучанського та Вишгородського районів.
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин опублікував на своїй фейсбуці-сторінці й на телеграм-каналі онлайн-карту, на якій відображене розташування пунктів обігріву, укриттів, місць водозабору, а також крамниць, аптек, кав’ярень, кафе та інших закладів, що працюють із генераторами.
Чернігівська
Вчора російські війська масовано атакували прикордоння Чернігівщини. Під вогонь потрапили Городнянська, Семенівська та Новгород-Сіверська громади. Загалом прикордонники нарахували 170 вибухів.
Сьогодні на Чернігівщині в останню путь провели бійця — старшого сержанта Андрія Хромця, який загинув в бою під Бахмутом.
Сьогодні поблизу села Шестовиця (Киїнська громада) піротехніки ДСНС проводили знешкодження мін та снарядів.
Східні області
Харківська
Росіяни протягом доби завдавали ударів по населених пунктах Чугуївського, Харківського, Куп’янського, Ізюмського районів.
У Липецькій громаді після денних обстрілів росіян зайнявся другий поверх житлового будинку. У Вовчанську на відкритій території горів очерет та трава.
Після півночі у Куп'янську внаслідок ракетного удару росіян є пошкодження будівлі, зруйнований гараж, повилітали вікна в приміщеннях. Без постраждалих.
У Вовчанську внаслідок обстрілів отримав поранення 55-річний чоловік, госпіталізований до медичної установи, стан постраждалого - середній.
Донецька
За 2 грудня стало відомо про 1 цивільного, убитого росіянами на Донеччині, — у Соледарі.
Ще 4 людини в області отримали поранення.
З 24 лютого російські ракети відібрали життя у 1236 мирних жителів Донеччини, поранили ще 2675. Наразі невідома кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
Вже 174 пункти незламності розгорнули на Донеччині. Паралельно працюють над збільшенням власної генерації електрики.
Краматорськ та Краматорський район
На Лисичанському напрямку не припиняються обстріли Торського і Зарічного в Лиманській громаді. Обійшлося без жертв.
Серед дня місто здригнулось від потужних вибухів. Стару частину міста доволі швидко затягнуло димом. Ракети влучили у промислову зону. Попередньо обійшлося без постраждалих. Також вибухи лунали і вночі, але про постраждалих і руйнування не повідомлялось.
Команда «Активної Громади» у Краматорську провела арттерапевтичне заняття для юних містян. Діти почали виготовляти прикраси до Нового року. Сьогодні створювали золоту рибку, яка виконує бажання. На всіх учасників арттерапії було одне бажання.
Покровськ і Покровський район
На Донецькому напрямку найбільше вночі постраждало Курахове — пошкоджено 8 багатоповерхівок і 3 приватні будинки, поранено 1 людину. Зранку відбувся ще один обстріл Курахового — наслідки встановлюємо. Також вночі зафіксовано обстріли Мар'їнки та околиць, а під ранок — обстріл Авдіївки. Без жертв.
В Новогродівській громаді Покровського району завершили розподіл продуктових наборів мешканцям 60+. Протягом тижня були охоплені всі населені пункти громади: міста Новогродівка та всі населені пункти старостинських округів. Наступного тижня планують охопити родини з неповнолітніми дітьми.
Волонтери і працівники Авдіївської міської військової адміністрації видають теплі речі місцевим жителям, які досі, попри безперервні бойові дії, залишаються у місті. Люди охоче приймають спальники і ковдри, адже зимувати їм доведеться у холодних домівках – опалення і електрику запустити в Авдіївській громаді наразі неможливо. Також авдіївці отримують харчові і гігієнічні набори, а також засоби для обігріву приміщень та приготування їжі.
Бахмут та Бахмутському районі
На Бахмутському та Авдіївському напрямках окупанти зосереджують основні зусилля на веденні наступальних дій. Обстрілів з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії зазнали об’єкти в районах населених пунктів Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Дружба, Опитне, Авдіївка, Водяне, Невельське, Красногорівка, Марʼїнка та Новомихайлівка Донецької області. Також ворог завдав авіаударів неподалік населених пунктів Верхньокам’янське, Соледар і Спірне.
На Горлівському напрямку 2 людини поранено у Бахмуті. В місті пошкоджено будинок, адмінбудівлю та підприємство. Також вночі відбувалися обстріли околиць Торецької і Соледарської громад. Фото https://t.me/suspilnedonbas/9843
Волноваха та Волноваський район
На Волноваському напрямку 1 людина поранена у Вугледарі — місто та околиці зазнають періодичних артобстрілів.
Маріуполь
Обурення жителів окупованого міста зростає. Вони настільки невдоволені, що окупанти вже не можуть приховати проблему, а місцеві пабліки починають вже прямо афішувати скарги маріупольців. Люди кричать про свої проблеми, вивішуючи їх плакатами на домівках, пишучи на дорогах та будівлях.
Луганська
На Луганщині деокуповано 13 населених пунктів. Наступного тижня до них вирушають лікарі.
Південні області
Запорізька
Минулої доби окупанти обстріляли Вільнянськ, Білогір'я, Гуляйполе, Оріхів, Червоне, Малинівку, Дорожнянку, Щербаки, Залізничне, Степове, Приморське, Ольгівське, Новоданилівку, Чарівне, Малі Щербаки, Кам'янське.
Учора вночі зафіксовані влучання ракетами «С-300» у Вільнянську. Вибуховою хвилею та уламками ракет пошкоджено довколишні приватні будинки, продовольчі магазини, адмінбудівлю районного центру.
Жителі Степногірська повідомили про дві домівки, пошкоджені внаслідок артилерійського обстрілу. В них побило дахи й посікло стіни, вибитими залишилися вікна.
У Гуляйполі пошкоджено близько 20 житлових будинків, також зруйновано територію домоволодінь і господарчі будівлі.
Херсонська
Сьогодні вдень військові рф обстріляли завод "Палада" у Херсоні. У період з 20 по 3 грудня в обласному центрі зафіксували 139 влучень російських снарядів. 19 людей загинуло, 38 — отримали поранення.
Херсон зараз регулярно вимикається від електропостачання через артилерійські обстріли, які руйнують лінії електропередач. Тривають відновлювальні роботи.
На Херсонщині відновили газопостачання у 50 населених пунктах із 86. Наразі відновлюється газопостачання до Великої Олександрівки, Малої Олександрівки, Новодмитрівки та Високопілля.
На Херсонщину доправили 200 метрів кубічних габіонів. Це споруди, які будуть захищати об’єкти інфраструктури від обстрілів військовими рф.
Жителі тимчасово окупованого Генічеська на Херсонщині продовжують чинити спротив російській окупаційній владі. На вулицях міста з'являється синьо-жовта символіка та листівки від руху "Жовта Стрічка".
Миколаївська
Вчора ворог завдавав ударів з РСЗВ по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає.
У Миколаєві, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч пройшли відносно спокійно.
Одеська
В Чорне море російська армія вивела 18 бойових кораблів, з них — чотири ракетоносії з 24 "Калібрами" на борту.
Аварійна бригада ДТЕК «Одеські електромережі» усуває наслідки аварії, що сталася в Одесі 2 грудня і через яку було знеструмлено 1200 клієнтів в місті Одеса. Аварія сталася через одночасне увімкнення людьми потужних електроприладів. Обладнання розподільчих мереж не витримало та сталося загоряння трансформатору.
Близько 700 сімей щодня отримують гуманітарну допомогу у волонтерському центрі в Одесі. Останнім часом серед них все більше переселенців з Херсона. Люди виїжджають через постійні обстріли міста російською армією.
Центральні області
Дніпропетровщина
Дев’ять разів окупанти обстрілювали Нікопольський район. Гатили з «Градів» і з важкої артилерії по трьох громадам. У Нікополі понівечено два десятки приватних будинків, вісім господарських споруд, півсотні сонячних панелей, газогони, електромережі. У Марганецькій громаді серйозних руйнувань не зафіксовано. В Червоногригорівській громаді, яку обстріляли з важкої артилерії кілька разів, побито три житлові будинки, пошкоджено газогін і електромережі.
У Вакулівській громаді збирають порожні газові балони, аби робити польові пічки для армії. Саморобні пічки з балонів виходять набагато легшими, ніж зі звичайного металу, їх зручніше переносити. Балони збирають у Вакулівській сільській раді, Жовтянському та Мар’ївському сільських клубах та приміщенні колишньої Нововасилівської школи.
10 шкільних автобусів обласна адміністрація передала громадам області. Це друга партія, яку відправили для сільських та селищних шкіл. Усього закупили 46 автобусів, їх придбали за кошти громад та субвенції з держбюджету. Вартість одного – 2,5 мільйони гривень.
Кіровоградська
Жителів Херсонщини продовжують евакуйовувати на Кіровоградщину. Щодня з Херсона відправляється евакуаційний потяг. Для евакуації використовуються й автобуси, допомагають волонтери.
Полтавська
На фронті за незалежність України загинув молодший сержант Сергій Пастух, який був командиром бойової машини, командиром відділення. Отримав поранення, несумісні з життям під час мінометного обстрілу.
Загинув воїн та багатодітній батько Сергій Міщенко з Полтавщини. У боях він знищив 35 одиниць ворожої техніки. Воїн з позивним «Бугор» був головним сержант-командиром 45 окремої артилерійської бригади. Він поліг 1 грудня в населеному пункті Ковалівка Сватівського району на Луганщині.
У селі Калашники попрощалися із 32-річним стрільцем-снайпером Олександром Саливіним, молодшим сержантом 60-ої ОПБр. Його вбито біля Потьомкіного на Херсонщині.
Молодший сержант 40 років Сергій Пастух поліг під час мінометного обстрілу. Чоловік проживав у селі Савинці Великосорочинської громади.
У Пирятині прощалися із Юрієм Пидяком. Загинув воїн у Бахмутському районі на Донеччині.
Загиблому воїну з Полтавщини Олегу Красножону Президент присвоїв орден «За мужність» ІІІ ступеня. Високу нагороду передали сестрі загиблого героя. 49-річний розвідник-радіотелефоніст 131-го окремого розвідувального батальйону Сухопутних військ України загинув 16 травня. Це сталося поблизу села Левадне Запорізької області.
У центрі Полтави відкрили скульптуру філософу Григорію Сковороді. Вона стоятиме в сквері біля Малої академії мистецтв до наступного року, доки з бронзи виливатимуть повномасштабну фігуру мислителя. Монумент зображає філософа в русі, символізуючи його входження до Полтави.
Хмельницька
Кам’янець-Подільський
Депутатами Кам'янець-Подільської міської ради одноголосно підтримано звернення до Президента України щодо присвоєння легендарному командиру добровольчого підрозділу «ОДЧ Карпатська Січ» Олегу Куцину звання Героя України (посмертно), а також пропозицію щодо назви заснованого ним батальйону в його честь.
Сьогодні поліцейські за допомогою патрульних машин через гучномовець оголошували сигнал повітряної тривоги в районах, де не було світла і не спрацювали сирени. Така робота буде проводитися і надалі.
Західні області
Івано-Франківська
Станом на сьогодні кількість переселенців в Івано-Франківську суттєво не зменшується. Зараз зареєстровано 42 500 таких осіб. Це багато, якщо рахувати, що вся громада має близько 270 тисяч населення. Кожного місяця 700-800 сімей франківців, у яких проживають переселенці, отримують компенсацію. У них проживають 2,5-3 тис. сімей переселенців. Є також і люди, які досі живуть у школах. Таких станом на сьогодні 775 осіб.
Рівненська
Наразі на Рівненщині мешкають 9524 переселенця зі столиці та Київщини. На другому місці – уродженці Донецької області – 7609 осіб. На третьому – Харківська область. Звідси на Рівненщину переїхали та нині мешкають 6535 людей. У топ-5 також входять жителі Луганської (3442 особи) та Херсонської областей (2964 особи). На сьогодні в області мешкають 37256 переселенців. Загалом із 24 лютого регіон прийняв 83263 офіційно зареєстрованих переселенців.
Рівненщина продовжує підтримувати Херсонщину. Цього разу на деокуповані території відправили 12 одиниць транспорту і 60 тонн вантажу. Зібрали продукти харчування, будівельні матеріали, одяг, медикаменти, буржуйки та засоби гігієни, та вирушили до Білозерської та Станіславської ТГ, над якими наш регіон тримає «шефство». Відвідали і найбільш розбомблене село Олександрівку.
Закарпатська
Благодійний ярмарок для допомоги Збройним силам України відбувся в Ужгородській спеціалізованій школі №3 із поглибленим вивченням англійської мови. Смаколики довелося випікати вночі, коли було світло. Вторговані кошти передадуть на потреби захисників, а випічку, якої залишилося багато, – пораненим військовим. Крім того, вчителі школи передадуть фінансову допомогу педагогам із деокупованого Херсону.
Ужгородський міський центр соціальних служб департаменту соціальної політики міськради долучився до вуличної інформаційної акції, яку до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства провели на площі Театральній.
Только зарегистрированные пользователи могут оставить комментарий