Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
20 Сентября 2022

Триває двісті дев’ята доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.

16

Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.


Україна коротко:

Триває двісті дев’ята доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.

Противник продовжує зосереджувати зусилля на спробах повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції наших військ вздовж лінії зіткнення, здійснює заходи щодо перегрупування своїх військ, постійно веде повітряну розвідку.

За поточну добу російські окупанти завдали 7 ракетних та 20 авіаційних ударів, здійснили понад 15 обстрілів з РСЗВ по військових та цивільних об’єктах на території України, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Внаслідок терористичних дій російських військ за поточну добу постраждала інфраструктура більш як 20 населених пунктів. Серед них Слов’янськ, Сіверськ, Соледар, Бахмут, Вугледар, Степне, Нікополь та Очаків. В населеному пункті Печеніги окупанти намагалися зруйнувати дамбу Печенізького водосховища, успіху не мали.

Зберігається загроза завдання противником авіаційних та ракетних ударів на всій території України.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без змін.

На інших напрямках противник здійснював обстріли з танків, мінометів та різнокаліберної артилерії:

на Сіверському напрямку – в районах населених пунктів Михайлове і Гута Студенецька Чернігівської області та Нововасилівка і Рясне Сумської області;

на Слобожанському напрямку – в районах населених пунктів Козача Лопань, Стрілеча, Глибоке, Дергачі, Фиголівка, Дворічна, Шевченкове, Куп’янськ а Кам’янка;

на Краматорському напрямку – Ярова, Пришиб, Донецьке, Серебрянка, Щурове, Райгородок, Озерне, Крива Лука, Миколаївка, Сіверськ, Івано-Дар’ївка, Роздолівка, Олександрівка та Григорівка;

на Бахмутському напрямку – Верхньокам’янське, Виїмка, Спірне, Веселе, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Одрадівка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Майорськ та Нью-Йорк;

на Авдіївському напрямку – Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Первомайське;

на Запорізькому напрямку – Новосілка, Новопіль, Времівка, Велика Новосілка, Вугледар, Новомайорське, Залізничне, Гуляйполе, Малинівка, Червоне, Дорожнянка, Малі Щербаки, Мала Токмачка та Кам’янське.

На Південнобузькому напрямку обстрілів з боку противника зазнали понад 25 населених пунктів. Зокрема, Високопілля, Миролюбівка, Новогригорівка, Білогірка, Благодатівка, Широке, Зоря, Шевченкове, Тернові Поди, Правдине, Мирне та Олександрівка.

В результаті успішних дій підрозділів Сил оборони на Бахмутському та Авдіївському напрямках противник продовжує зазнавати значних втрат. Лікувальні заклади міста Горлівка переповнені важкопораненими військовослужбовцями окупаційних військ. Крім того, з території Херсонської області на тимчасово окуповану територію Донецької області переміщено два великогабаритних вантажних автомобіля з тілами загиблих осіб з 1 армійського корпусу збройних сил російської федерації. Кількість уточнюється.

Через невдале проведення заходів прихованої мобілізації, військово-політичним керівництвом російської федерації прийнято рішення щодо виведення підрозділів 217-го парашутно-десантного полку з території Сирійської Арабської Республіки та їх подальшої підготовки до перекидання на територію України.

Підрозділи Сил оборони відбили атаки противника в районах населених пунктів Веселе, Курдюмівка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Майорськ, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка.

Протягом поточної доби, для підтримки дій наземних угруповань, авіація Сил оборони уразила 12 районів зосередження живої сили і військової техніки противника та одну позицію зенітного ракетного комплексу. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони знищили один БпЛА ворога.

Ракетні війська і артилерія за поточну добу завдали вогневого ураження по 30 об’єктах противника. Зокрема, по 17 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 10 районах зосередження артилерії, а також 3 складах боєприпасів. Загальні втрати ворога уточнюються.


Північні області

Київ

У Києві на станціях метро досвідчені медики навчатимуть містян основам домедичної допомоги.

Зі стели героїв КПІ хочуть прибрати орден Леніна та радянський герб. Замість радянської символіки там розмістять логотип КПІ.


Київська

На Київщині судитимуть російського командира, що катував цивільних. Розслідування встановило, що у березні під час захоплення села Луб’янка Бучанського району Київської області обвинувачений, погрожуючи вбивством 3 місцевим жителям, наказав їм пройти до господарського приміщення в домоволодінні для допиту.

На Київщині розбирають завали та вивозять будівельне сміття. Із кінця серпня вдалося вивезти майже 8500 тонн будсміття. Крім цього, громадськість, волонтери і місцеві жителі теж долучаються до прибирання руйнувань, що завдали росіяни.

Команда ГО "Сміливі відновлювати" допомогла в прибиранні пошкодженого росіянами ірпінського стадіону "Чемпіон".

Сьогодні в Ірпені відбулася зустріч з керівниками, представниками та волонтерами міжнародних й українських благодійних фондів та організацій, які підтримували громаду у найтяжчі часи та продовжують допомагати зараз. Благодійники отримали подяки від міського голови міста Олександра Маркушина.

В Ірпені активно відновлює свою роботу бізнес, зокрема відкрилися магазини, банки, відбудовуються великі підприємства, які зазнали руйнувань під час бойових дій.

Благодійний фонд «Dream Ukraine» започаткував акцію «Зігріймо Україну», мета якої – допомогти в холодний період року мешканцям Приірпіння, що втратили житло внаслідок російської агресії. У модульних будиночках, які стали тимчасовими помешканнями для багатьох жителів краю, почали встановлювати термопанелі індивідуального опалення, виготовлені українською компанією «Алмаз Терм».

На Київщині після деокупації регіону відновлено 85% автобусних маршрутів. Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.


Богуслав

На Богуславщині знову втрата. Поблизу села Опитне, що в Покровському районі Донецької області, під час виконання бойового завдання загинув Сергій Яцков. Вічна слава Герою!


Житомирська

Звягельські поліцейські на блокпосту під час перевірки виявили у багажному відділенні автомобіля вибухонебезпечні боєприпаси та набої – 2 корпуси ручних гранат наступальної дії, 2 підривачі та 116 патронів калібру 5,45 мм. Відтак на місце події прибули працівники слідчо-оперативної групи Новоград-Волинського райвідділу та фахівці вибухотехнічної служби ГУНП Житомирщини. Все виявлене правоохоронці вилучили.

У Житомирській області ще один пенсіонер отримав вирок за колабораційну діяльність. Суд виніс вирок жителю Новоград-Волинського району, який публічно заперечував збройну агресію рф проти України та чекав путіна, щоб «навів порядок».


Чернігівська

19 вересня після 10:00 ранку росіяни з мінометів 120-міліметрового калібру обстріляли Сновську територіальну громаду. Прикордонники зафіксували п'ять вибухів. Вогонь росіяни вели з боку російського села Кирилівка.

Близько 11:00 по території Семенівської громади з району Ломаківки росіяни здійснили 12 пострілів зі ствольної артилерії.


Сумська

У Краснопільській громаді після 15 години 19 вересня розпочався обстріл зі сторони росії. Війська росії поцілили в житловий будинок мирних мешканців. Двоє людей потрапили у лікарню. Житловий будинок сімейної пари пенсіонерів зруйнований, відновленню він не підлягає. Чоловіка і жінку госпіталізували, вони отримали легкі ушкодження та контузію. Ще у чотирьох будинках є руйнування та пошкодження: уламками снарядів попробивало стіни, вибиті вікна та посічені паркани.

Також росіяни накрили реактивною артилерією село Славгород, там нараховується 15 влучань. Після 18 години було ще три обстріли громади з реактивних систем залпового вогню.


Східні області

Харківська

Вчора Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов разом з віцепрем'єр-міністром Іриною Верещук відвідали кілька деокупованих населених пунктів. Звільнені території Харківщини поступово оговтуються від піврічної окупації.

Цієї ночі близько 1:30 ворог завдав ракетного удару по об'єкту інфраструктури в Чугуївському районі.

Протягом минулої доби ворог продовжував обстрілювати населені пункти Харківщини вздовж лінії кордону з рф та лінії зіткнення в Харківському, Куп'янському та Ізюмському районах.

Протягом минулої доби в Куп'янському районі 3 людей зазнали поранень. В Харківському районі 2 чоловіків отримали поранення внаслідок підриву на міні.

Протягом минулої доби знешкоджено 1110 боєприпасів та вибухівок. Виявлено в тому числі багато протипіхотних мін "Пелюсток".

Під час окупації Ізюма на Харківщині росіяни влаштували катівню у місцевому райвідділку поліції. Там утримували жителів міста й катували їх.

Ексгумація тіл загиблих з місця масового поховання в Ізюмі триває. За цей час ексгумовано 146 тіл, переважна більшість з яких — це цивільні особи, в тому числі 2 дітей.

Частина Борівської громади залишається окупованою. У селищній раді кажуть, що російські військові заселяються у будинки борівчан та забирають їхнє майно.


Донецька

У ніч з 19 на 20 вересня росіяни продовжували активно стріляти на Донецькому та Горлівському напрямках. Як наслідок, за минулу добу постраждала інфраструктура понад 33 населених пунктів. Зокрема, це Славгород, Краматорськ, Бахмут, Майорськ, Водяне, Дорожнє, Соледар, Новопіль, Запоріжжя, Миколаїв, Олександрівка, Снігурівка, Нова Одеса, Широке, Білогірськ, Миролюбівка та Біла Криниця.

О пів на першу ночі обстрілу зазнала Богоявленка Вугледарської громади – обсяги руйнувань встановлюють.

Росія продовжує убивати цивільних. За 19 вересня окупанити вбили 1 мирного жителя Донеччини у Торецьку. Ще 12 людей отримали поранення. Встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі на сьогодні неможливо.

Краматорськ та Краматорський район

З танків, мінометів та артилерії бив ворог на Краматорському напрямку. Як наслідок, обстрілів зазнали Олександрівка, Донецьке, Райгородок, Щурове, Крива Лука, Озерне, Білогорівка, Пришиб, Григорівка та Сіверськ.

Удень 20 вересня ударів завдано по сусідньому Слов'янську. Під вогонь потрапила територія меблевого цеху. Обійшлося без постраждалих.  


Покровськ і Покровський район

Вночі росіяни обстріляли стару частину Авдіївки, під ранок — центральну. За попередньою інформацією, без жертв.

Сьогодні упродовж доби у Покровську пролунало близько десятка вибухів. Декілька ударів вдалося відбити завдяки ППО. Під обстріл потрапив житловий сектор міста та село Горіхове. Інформація про загиблих, поранених чи про руйнування ще встановлюється.  

Покровськ став логістичним хабом для приймання гуманітарної допомоги. Так, продовжує надходити гуманітарний вантаж від українських та міжнародних партнерів, які з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну розгортають свої штаби. Однією з таких організацій став БФ «Карітас України», який активно співпрацює з Покровською громадою та допомагає у вирішенні гуманітарних питань.

Пільгові категорії мешканців приєднаних територій Покровської громади забезпечують деревиною для проведення опалювального сезону. Так, на старостинських округах працюють бригади з заготовлення деревини. Сировину розвозять літнім людям старшим за 80 років та вимушено переміщеним особам. На цьому тижні деревина видана вже на Новоєлизаветівському, Лисівському, Першотравневому, Піщанському та Шевченківському округах..

Через критично низький рівень води у Карлівському водосховищі, з якого поставляється вода населеним пунктам Покровського району, розроблено новий графік подачі води. Її подаватимуть, чергуючи з Мирноградською громадою – по три дні для кожної з громад.


Бахмут

Близько першої ночі вороги завдали авіаудару по Бахмуту — влучили в багатоповерхівку. У будинку обвалилися три під'їзди. Під завалами можуть бути дві людини. На місці працюють рятувальники. Також на території громади напередодні ввечері під обстріл потрапив населений пункт Хромове — одна людина поранена.

Гучно минула ніч у Сіверську Бахмутського району. Внаслідок обстрілів зруйновано щонайменше 2 приватні будинки. Інформація щодо постраждалих наразі не надходила.


Маріуполь

Жителі Маріуполя скаржаться на завищені ціни. Люди не можуть собі дозволити просто купити продукти. При цьому ніхто не слідкує за якістю продукції. На стихійному ринку м'ясо продають прямо поряд зі звалищем. Такі умови, які звичні для росіян, зовсім не влаштовують маріупольців. Наші жителі звикли до належного сервісу та умов продажу. Але тепер їм доводиться на собі відчувати "цивілізацію" від російських окупантів.

Окупанти та колаборанти вже не соромлячись приїжджають та розбирають все, що можна зняти з автівок на кладовищі вже спалених.

Окупанти продовжують викрадати дітей з Маріуполя. 135 дітей було вивезено літаком міноборони росії до москви. Дітям одразу видають російське громадянство та планують розселення по російським сім’ям в різних областях.


Луганська

У Білогорівці росіяни розбили всю інфраструктуру Попаснянського районного водоканалу, залишивши близько мільйона жителів Луганщини без водопостачання. Від цього населеного пункту практично нічого не залишилося, так само як і від Попасної, Новотошківського та інших сіл Гірської громади

У Сватовому підрозділи Сил оборони завдали ураження по району зосередження живої сили ворога – 70% особового складу, що знаходився на зазначеному об’єкті, загинуло.


Південні області

Запорізька

Учора, 19 вересня, Запоріжжя та область зазнала декілька повітряних атак.

Перша атака ворога сталася близько 02:00 ракетами С-300. Два снаряди поцілили в трансформаторну підстанцію в одному з районів міста Запоріжжя. Частково район було знеструмлено, під загрозою знеструмлення опинились також лікувальні заклади. На щастя, постраждалих немає. Руйнувань зазнали об’єкти соціальної інфраструктури, пошкоджено багатоповерхівки, приватні будинки і приміщення закладу освіти, у будівлях повилітали шибки.

Близько 5:20 ранку окупанти здійснили чергову ракетну атаку, знову застосувавши С-300. Одна ракета влучила в зелену зону на березі Дніпра неподалік від житлового масиву Запоріжжя. Ще одна поцілила в село Привітне Запорізького району. Пошкодження зазнали понад 15 приватних будинків. З-під завалів врятували поранену 70-річну жінку.

В цілому за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 21 населених пунктів Запорізької області. Надійшло 54 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів.

МАГАТЕ найближчим часом проведе консультації в ООН щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької АЕС.


Херсонська

На Південнобузькому напрямку війська рф обстріляли понад 28 населених пунктів. Серед них – Олександрівка, Новогригорівка, Зоря, Шевченкове, Мирне, Широке, Білогірка, Безіменне, Миролюбівка, Високопілля та Ольгине.

Спроби російських військових налаштувати альтернативні переправи через Дніпро у районах Нової Каховки і Козацького зупинені вогневим контролем українських захисників. Крім того, ракетно-артилерійські підрозділи ЗСУ вдарили по чотирьох місцях зосередження резервів російських військ в Бериславському, Генічеському, Каховському й Херсонському районах.

Сили оборони півдня знищили 90 військових рф, три танки, вісім одиниць техніки, три гаубиці, чотири самохідних «Акації», дві гармати «Гіацинт-С», шість РСЗВ «Град» і склад з боєприпасами у Правдиному.

Зеніто-ракетні підрозділи ЗСУ знищили російські БпЛА «Оріон» і «Орлан-10» в районі Нововоскресенського і Архангельського, де військові рф проводили повітряну розвідку.

Так звана «громадська рада» Херсонської області звернулась до гауляйтера-«керівника» сальдо та до «голови» фейкового уряду єлісєєва з проханням терміново провести референдум про визнання Херсонщини суб’єктом росії. Про це йдеться у російських ЗМІ. Колаборант сальдо заявив, що він розглянув звернення псевдогромадської організації і вирішив провести референдум на Херсонщині. У пропагандистських ЗМІ йдеться про 23-27 вересня.

Поліція викрила чергову колаборантку у Херсонському районі. Жінка співпрацює з окупаційною владою та добровільно обійняла посаду так званої «завідувачки» дитячого садка. Вона схиляє колектив до співпраці з окупантами та попередила, що заклад працюватиме відповідно до стандартів дошкільної освіти рф.

Прокуратура підозрює колишніх працівників Херсонського ізолятора тимчасового тримання у колабораційній діяльності. Підозрювані добровільно погодились обійняти посади в псевдоправоохоронному органі. За це їм загрожує позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна та права обіймати певні посади.


Миколаївська

Вчора ворог завдавав ударів по аквазоні та прибережній зоні Очакова.

Вчора з 09:20 до 17:00, росіяни обстрілювали межі сіл Червона Долина та Широке Широківської громади.

Під ворожим вогнем залишається Березнегуватська громада. Так, 19 вересня, ворог обстрілював прилеглі території станції Березнегувате, село Мурахівка. Також вибухи лунали біля села Любомирівка, на околицях сіл Червоний Яр та Лепетиха. Ввечері "прилетіло" у поле між селами Маломихайлівка та Червоний Яр, також був вибух між смт. Березнегувате та селом Тетянівка. Вночі вже було обстріляно сам населений пункт Березнегувате, внаслідок чого пошкоджено навчальний заклад – у будівлі вилетіли вікна.


Центральні області

Дніпропетровська

5 разів ударили російські війська по трьох громадах Нікопольського району – Марганецькій, Червоногригорівській та Нікопольській. Люди не постраждали. У Нікопольській громаді виникла пожежа на базі відпочинку. У Марганецькій громаді також є руйнації житлових будинків.

У лікарні Дніпра помер Захисник Василь Пелеш з Нікополя, якому бойовики відрубали руку з татуюванням Тризуба. У боях на Херсонщині загинув 40-річний Віталій Рибалкін з Криворізького району.

Журналіст із Дніпра Віктор Ожогін отримав поранення в боях за Лиман на Донеччині. Наразі йому вже зробили дві операції. Віктор Ожогін свого часу очолював Дніпровську обласну державну телерадіокомпанію. Воює на Донбасі з 2014 року.

48-річний житель Нікополя на місцевому ринку розмахував прапором СРСР і закликав до повернення комуністичного режиму, а у Павлоградському районі 56-річний містянин поширював у соціальній мережі фотозображення з комуністичною символікою. Поліція підозрює їх у колабораціонізмі.

ConcordBank вже виділив на допомогу військовим понад 62 млн грн. Він надає не лише фінансову підтримку, а й забезпечує амуніцією. Так, вже придбали та передали захисникам 2 безпілотники, 32 квадрокоптери, 24 тепловізори, 16 радіостанцій. А ще – навушники та екіпірування. Військові отримали і майже півсотні спеціалізованих аптечок та два десятки парамедичних сумок.

Майже 470 підприємців Дніпропетровщини отримали компенсацію від держави за працевлаштування переселенців. До відома: в області офіційно зареєстрували близько 400 тисяч переселенців.

Регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Дніпрі Дмитро Чернишов отримав та відправив гуманітарну допомогу для військової частини, яка воює на сході України. Підприємці надали українським військовим комп'ютер та запас батарейок.


Кіровоградська

Депутати Кіровоградської обласної ради під час сесії підтримали проєкт рішення, який передбачає якнайшвидше завершення декомунізації і дерусифікації. Також обранці запропонували звернутися до Верховної Ради з проханням пришвидшити процес перейменування Кіровоградської області.

У рамках проєкту «Сади Перемоги» в громадах вже практично завершилась гаряча пора збору урожаю. Вирощено всі традиційні городні культури. Урожай рясний. Вистачить і для комунальних закладів, і для переселених багатодітних родин, маломобільних людей і для того, щоб зробити запаси на зиму, – повідомляє начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

До 268 pічниці заснування Кpопивницького активні містяни долучилися до екотолоки, яка відбулася під гаслом «Хай небо буде миpним, а Укpаїна чистою!». До пpибиpання паpку Космонавтів долучилася майже сотня учасників, сеpед яких студенти, поліція, рятувальники та гpомадська оpганізація «Let’s do it Ukraine». Вони зібрали 15 кубометpів вирубленої зеленої порослі, сухого гілля та сміття. Організувала акцію Кpопивницька міська pада pазом із молодіжною та споpтивною спільнотою міста.


Полтавська

Сьогодні на Полтавщині прощалися з Героями, які загинули, під час виконання свого військового обов’язку. У Миргородському районі в останню путь проводжали воїна Олега Бугая, у Щербанівській громаді – солдата ЗСУ Костянтина Горіздру.

Управління ДБР Полтавщини на околиці Балаклії знайшли запасний командний пункт військових рф. Його окупанти обладнали в одному з будинків. А у підвалі зберігали цілий арсенал боєприпасів. Серед знайденого – снаряди для гармат та танків різних калібрів, міни, гранати, метальні порохові заряди. Крім того, ДБР виявило 2 бойові машини піхоти з боєкомплектами. Вилучені боєприпаси та техніку передали підрозділам ЗСУ. 

Минулої доби на Полтавщині поліція розкрила 24 злочини. До Центру управління нарядами ГУНП області «102» від громадян надійшло понад 560 заяв та повідомлень про кримінальні події, факти домашнього насильства, конфлікти на побутовому ґрунті, адміністративні правопорушення, інше. З них 173 мали ознаки кримінальних правопорушень.

У Полтавській області судитимуть колишню начальницю відділення «Укрпошти». Глобинська окружна прокуратура передала до суду відповідний обвинувальний акт. Начальниця, перебуваючи на посаді упродовж грудня 2019 - січня 2020 років, привласнила понад 350 тис. грн, що призначалися для виплати пенсій, субсидій та інших видів соціальних допомог, а також кошти громадян, сплачені за житлово-комунальні послуги.

Втричі в регіоні зросла кількість хворих на COVID-19 у порівнянні з попереднім тижнем. За 12-18 вересня в області виявили 1333 інфікованих коронавірусом, тоді як на позаминулому тижні – 464 хворих. Одну смерть від ускладнень інфекції зареєстрували в Кременчуці. 


Західні області

Львівська

У Львів з епіцентрів бойових дій прибули ще три евакуаційні потяги. У пошуках тимчасового прихистку до міста приїхало 243 людини. Також евакуювали 20 чоловіків із будинку-інтернату на Харківщині, які пів року перебували в окупації. У Львові про них подбали волонтери та працівники департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА. Юнаків поселили у Грушківському психоневрологічному інтернаті, усім необхідним забезпечують. Тут також мешкають люди зі Слов'янського психоневрологічного інтернату та з інтернату у Запорізькій області.

До Перемишля зі Львівщини вирушили 604 особи. На сьогодні через пункти пропуску в області з України виїхали 18 тисяч 920 людей. На в’їзд оформили 18 тисяч 644 українці.

В області триває вакцинація від коронавірусу. Працюють 169 пунктів, де можна зробити щеплення, та 12 мобільних бригад.


Івано-Франківська

З початку повномасштабної війни в Івано-Франківськ релокувалися 8 виробництв з-за кордону - білорусі та рф. Зокрема, на виробниче об’єднання «Карпати» зайшло фінське підприємство, яке переїхало з росії. Як стверджує голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків, перший місяць-півтора треба було переконувати інвесторів не згортати свою діяльність, а на сьогодні у місто переїхали 59 підприємств з інших регіонів України.


Рівненська

Шість позашляховиків для військових придбали у Вараській громаді. Працівники РАЕС, міськради, підприємці, освітяни, «Гуркіт - Вараський молодіжний центр», а також небайдужі мешканці зібрали на потреби ЗСУ понад півмільйона гривень. Автомобілі завантажили усім необхідним для військових: біноклями, старлінками, маскувальними сітками, планшетами, теплим одягом та смаколиками. Допомогу від Вараша вже чекають захисники на Харківщині та Донеччині. 

Сьогодні у Вараському районі відпрацювали алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій: НС на Рівненській АЕС з евакуацією цивільного населення, замінування, ліквідація пожежі, протимінна безпека в прикордонних районах. У навчаннях задіяли військове командування та дотичні служби і установи: СБУ, ДСНС, поліцію, місцевих керівників, інших. Відпрацювання злагодженості дій на всіх рівнях відбуваються регулярно.

Окопні свічки виготовляють вихованці патріотичного гуртка «Джура» на Дубенщині. Вони є незамінними на фронті, адже можуть горіти до п'яти годин. За перші два дні роботи вихованці патріотичного гуртка із Тараканівської громади переробили два мішечки воску і в результаті отримали 90 окопних свічок.


Хмельницька

На територію Хмельницької області надійшло 283513,25 кг гуманітарної допомоги, серед якої: засоби гігієни, харчування – 85278 кг, 48 автомобілів, 1 пожежна машина, 27 медичних мультифункціональних ліжок, 1 квадрокоптер.

У рамках державної програми «єРобота» 28 підприємців Хмельниччини отримали мікрогранти на створення та розвиток власної справи.

У Хмельницькому проведено технічне обслуговування апаратури оповіщення на вузлах зв’язку.

Агроформування області розпочали збирання пізніх культур – сої та соняшнику. З настанням оптимально-допустимих строків аграрії Хмельниччини приступили до сівби озимих зернових культур урожаю 2023 року.

Теплий одяг та взуття для вимушених переселенців збирають працівники Центру надання гуманітарної допомоги при Хмельницькій обласній раді. Адже багато гостей міста, за словами волонтерів, залишили осінні та зимові речі у рідних домівках. Тому нині хмельничан закликають долучитись до доброї справи і принести все необхідне до театру імені Старицького.


Кам’янець-Подільський

У місті почав діяти проєкт «КО-ХАТИ», який передбачає створення комфортного житла для вимушених переселенців. Пілотним проєктом стало відновлення частини університетського гуртожитку в Івано-Франківську. Наразі взялися за відновлення гуртожитку у с. Зіньківці. Після ремонту там зможуть оселитися 250 переселенців. Бюджет проєкту – мінімум 400000 євро. Це міжнародні грантові кошти, які залучила ГО «Металаб». Завершити роботи планується до кінця року.

У громаді проходить Тиждень мобільності. 22 вересня відбудеться загальноміська акція «День без автомобіля». Містян запрошують прийти на роботу пішки або скористатися екотранспортом. Також до 22 вересня діє тиждень знижок на прокат електросамокатів і тиждень зменшених тарифів на електротаксі. Участь громади у Європейському тижні мобільності відкриває перед нею можливість позмагатися за премію у грантовій програмі.


Закарпатська

В Ужгороді релокована з Мелітополя будівельна компанія перетворює старий машинобудівний завод на соціальне житло зі смарт-квартирами. Проєкт з реновації занедбаних промислових об'єктів на житлові будинки є новим для Закарпаття. Площа заводу становить 10 тисяч квадратних метрів. З них 7,5 реконструюватимуть під квартири. Перших мешканців планують заселити вже у грудні.

Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака отримала відзнаку Ukrainian Business Award. Це – щорічна нагорода, яка відзначає найуспішніші компанії України у 4 сегментах бізнесу та 99 видах діяльності на території країни. Основні цілі – формування здорового бізнес-середовища та стимулювання чесної конкуренції. Відзнака UBA підтвердила репутацію Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака, яка надає висококваліфіковану вузькоспеціалізовану медичну допомогу населенню області.

Понад 120 людей прибирали береги Вільшанського водосховища під час екопікніка на Закарпатті. Такий захід від екоініціативи «Chysto.de» у Хустському районі проходить вже вшістнадцяте. До нього долучилось люди з усієї України та Словаччини. Волонтерів підтримала співачка й бандуристка Марина Круть та стендап-комік Іван Бонь. За словами організаторів, екопікнік дає свої результати: жителі з навколишніх сіл, які викидали непотріб в річку, вже мають організований вивіз сміття, почалося сортування на місцях. Наступні екопікніки планують провести у жовтні та листопаді 2022 року.

Комментарии

Только зарегистрированные пользователи могут оставить комментарий