Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
26 Листопада 2021
Діана Делюрман

Це зробить політичні процеси в радах більш прозорими та демократичними. Чому звітування впливає на громаду та як ухвалили рішення — дізнаєтеся з матеріалу.

428

Раніше ми писали, що депутати Іршавської міської ради та сільських рад не практикували публічне звітування перед громадянами. Але ухвалене рішення сприятиме тому, аби депутати виконували свій обов’язок зі звітування і робили це вчасно.


Консультації та просвітницька робота

В ході роботи над Картою Розвитку Громади координатори ВІ “Активна Громада” неодноразово підіймали питання звітування.

“Особливо допомогло нам те, що серед депутатів є людина, яка на момент розробки КРГ була громадською активісткою і підписувала під час виборчої кампанії зобов’язання підтримати КРГ”, — розповідає Ганна Мелеганич, координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Ужгород.

Крім того, координаторка зазначає, що саме ця депутатка допомогла організувати консультації з керівництвом ради, сприяла просвітницькій роботі серед депутатського корпусу з цього питання.



Чому це важливо

Звіт депутата місцевої ради — це не просто формальний акт, якого вимагає закон. Це також ефективний вид комунікації депутата з виборцями.

“Мешканці громад, на жаль, не завжди знають про свій прямий вплив на представників місцевої влади. Вони не користуються правами та повноваженнями виборців. А комунікація через звітування дає їм можливість бути в курсі та брати участь у демократичному процесі”, — розповідає пані Ганна.

Звітування представників ОМС є дуже потрібним.

“Насамперед, це вимога законодавства. Крім того, це інформування виборців про свою роботу і, що не менш важливо, можливість отримати зворотний зв'язок від них, дізнатися, так би мовити, з першоджерела, про стан справ у громаді”, — пояснює координаторка.

Ба більше: на практиці це забезпечить прозорість, відкритість та демократичність місцевої ради.

Таке положення прийняте вже в чотирьох громадах, з якими працює ВІ “Активна Громада”. Тепер до Хлібодарівської, П'ядицької і Добропільської ТГ долучилась Іршавська!

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар