Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше

Триває п'ятсот четверта доба російського широкомасштабного вторгнення.

193

Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.


Північні області

Київ

Вночі 12 липня ворог здійснив чергову повітряну атаку на столицю. Цього разу, за попередньою інформацією, він знов використав баражуючі боєприпаси типу «Shahed». Повітряна тривога тривала понад 2 години.

Всі ворожі цілі в повітряному просторі навколо Києва було виявлено і знищено силами і засобами ППО.

У МКІП анонсували заміну герба срср на щиті монумента «Батьківщина-мати» на герб України. Очільник Мінкульту Олександр Ткаченко повідомив, що вже завтра о 13.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбудеться брифінг, присвячений реалізації цього масштабного проєкту.


Київська

Сьогодні у Вишгородському районі ліквідовували вибухонебезпечні предмети.

В ірпінському мікрорайоні Романівка демонтували пам’ятник радянському солдатові. Пам’ятник був дуже пошкоджений під час обстрілів Романівки. Саме біля нього загинула жінка з двома дітьми і волонтер.

Художник із Мексики Роберто Маркес почав створювати серію муралів на стінах арки біля Ірпінської дитячої школи мистецтв імені М. Вериківського. Митець запрошує ірпінців долучатися. Зараз на стінах арки — графіті, які намалювали підлітки. Замість них хочуть створити мурали. Усі нові стінописи будуть присвячені темі мистецтва під час війни.


Житомирська

Позашляховик для десантників із 95 бригади придбали троє житомирських підприємців, які виготовляють брелоки із крила російського Су-25, збитого на Житомирщині, і продають їх, збираючи гроші на потреби ЗСУ. 

У Житомирі волонтери з благодійного фонду "Місія в Україну" відкрили літній п'ятиденний терапевтичний табір для сімей, в яких виховують дітей з інвалідністю.


Чернігівська

11 липня Чернігівщину знову обстріляли росіяни. Під вогнем опинилися: Новгород-Сіверська, Семенівська та Сновська громади. У Сновській громаді прикордонники зафіксували 33 вибухи мінометних вибухи. У Новгород-Сіверській громаді — мінометний обстріл в напрямку села Грем’яч. У Семенівській громад — артобстріл в напрямку села Тимоновичі.

Протягом минулого тижня на Чернігівщині розмінували 393 гектари сільгоспземель.

У Корюківській громаді на Чернігівщині, відновили та ввели в експлуатацію міст через річку Бреч, який був зруйнований під час активних бойових дій в області.


Сумська

Протягом дня російські військові 22 рази обстрілювали прикордоння Сумщини, всього зафіксовано 225 вибухів. Обстрілів зазнали Краснопільська, Великописарівська, Дружбівська, Шалигинська, Білопільська, Глухівська, Есманьська та Хотінська громади.

Вночі та зранку 12 липня росіяни обстрілювали Білопільську та Хотінську громади. Попередньо жертв та руйнувань цивільної інфраструктури немає.


Східні області

Харківська

Протягом минулої доби ворог з артилерії, мінометів та з використанням авіації обстрілював населені пункти Харківського, Богодухівського, Ізюмського та Куп'янського районів області.

У селі Вишневе Ізюмського району через ворожий обстріл горіло складське приміщення насіння соняшника.

Внаслідок удару керованою авіабомбою по селу Кучерівка Куп'янського району пошкоджено 4 приватних будинки. Поранення зазнав 74-річний чоловік. Госпіталізований в стані середньої тяжкості.

У селі Хатнє Куп'янського району ворожим обстрілом пошкоджено будівлю клубу.

Триває розмінування. За добу піротехніки ДСНС обстежили більше 6 га території та знешкодили 73 вибухонебезпечні предмети.


Донецька

Загалом за добу російські військові завдали 16 ударів по містах, селах і селищах Донецької області. 

На Донеччині 11 липня від обстрілів з боку російської армії четверо людей отримали поранення.

З 24 лютого 2022 року росіяни вбили 1609 мирних жителів Донеччини, поранили ще 3834 осіб. Кількість жертв у Маріуполі та Волновасі наразі достеменно невідома.

Учора за допомогою поліції на Донеччині із прифронтових територій було евакуйовано 93 людини.


Краматорськ та Краматорський район

На Лисичанському напрямку у Сіверську поранено людину, пошкоджено будинок і інфраструктурний об'єкт. 2 будинки зруйновано у Торському Лиманської громади.

У Краматорську СБУ затримала російського інформатора під час контрдиверсійних заходів у прифронтових районах Донеччини. Він намагався відслідкувати маршрути руху української бронетехніки, яка залучена до контрнаступальних операцій ЗСУ на східному фронті, у тому числі під Бахмутом. Для збору розвідданих фігурант 48-річний місцевий житель залучив ще двох мешканців міста. Затриманому повідомили про підозру. Наразі він під вартою.


Покровськ і Покровський район

Рятувальники Донеччини протягом минулої доби допомогли евакуюватися в Покровському районі 41 людині, з них 7 дітей та 5 маломобільних осіб.

Покровчани отримали комплекти ремонтних матеріалів від Благодійного фонду "Карітас Краматорськ" для легких та середніх ремонтів пошкоджених помешкань внаслідок військової агресії рф. Так, для селища Шевченко та для Покровська були видані перші комплекти ремонтних матеріалів в рамках проєкту "Гуманітарна допомога для осіб, які постраждали від війни в Україні".


Бахмут та Бахмутський район

В ніч на 12 липня армія рф вдарила по Торецьку. Стріляли з "Градів". В місті зруйновані понад десять житлових будинків, поранено 1 людину. 

Ще 1 будинок пошкоджено у Щербинівці. У Часовоярській громаді руйнувань зазнали 2 будинки і 1 нежитлова будівля.

Українські військові продовжують просуватись на півдні та півночі від Бахмута та закріплюються на нових позиціях.


Південні області

Миколаївська

Вчора, 11 липня, ворог завдавав артилерійського обстрілу по місту Очаків Очаківської громади. Внаслідок чого пошкоджено житлові будинки. Відбулося займання господарчої споруди. Пожежу оперативно приборкано. Постраждалих немає.

Також вчора ворог обстріляв Куцурубську громаду. Внаслідок влучань відбулося займання сухої трави на присадибних ділянках. Пожежу ліквідовано. Без постраждалих.

У Миколаєві, Первомайському, Баштанському та Вознесенському районах день та ніч пройшли відносно спокійно.


Запорізька

Протягом минулої доби, 11 липня, російські військові обстріляли 16 населених пунктів Запорізької області. Одна людина загинула.

Сьогодні, 12 липня, в обід у Запоріжжі пролунав вибух, внаслідок якого постраждали шестеро людей. Наразі відомо про трьох госпіталізованих, серед яких дитина.

30 656 споживачів у 71 населеному пункті Запорізької області внаслідок обстрілів армії рф залишаються без електропостачання. Це переважно жителі прифронтових громад.


Херсонська

Впродовж 11 липня війська рф завдали 67 ударів по Херсонщині. По Херсону випустили 21 снаряд. Влучили у житлові квартали, гідротехнічну споруду у Бериславському районі та гуманітарний штаб у Херсоні. Одна людина загинула, п’ятеро, зокрема, дитина, поранені.

У ніч на 12 липня російська армія атакувала Садове та Херсон.

Станом на ранок 12 липня на Херсонщині через російську агресію постраждали 116 дітей. Загалом від початку повномасштабного вторгнення рф в Україні загинули 494 дитини та понад 1052 поранені.

У межах проєкту «Пліч-о-пліч» будівельники з інших областей України відновили 67 об’єктів на деокупованій Херсонщині. Зараз працюють над відбудовою ще 105.

У трьох релокованих херсонських вишах навчатимуть резерв освітян для роботи на деокупованих територіях. Підготовка фахівців відбуватиметься у Херсонському державному та національному технічному університетах, а також – у морській академії.


Центральні області

Дніпропетровська

У ніч на 12 липня війська рф 6 разів обстріляли Нікопольщину. Район атакували дроном і з важкої артилерії. Влучили по Марганецькій громаді та Нікополю. Загиблих та поранених немає. Наслідки обстрілу з'ясовують рятувальники.

У Марганці на Дніпропетровщині встановили очисну станцію для води. Обладнання вартістю 75 тисяч доларів передали благодійники. Наразі установка забезпечує питною водою високої якості три медзаклади міста.


Кіровоградська

Військовослужбовці 3-ого окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго провели тактико-спеціальні навчання. Зокрема, відпрацьовували штурм і зачистку будівель у взаємодії з групою вогневої підтримки, застосування аеророзвідки тощо.

Військового з селища Онуфріївка Олександрійського району Богдана Довгопола Указом Президента України нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Захищає країну з 2014 року. Служить в 9-му окремому стрілецькому батальйоні, на даний час проходить реабілітацію в лікарні.

У місті Світловодськ Олександрійського району 100 переселенців працевлаштували за рахунок гранту. Відсьогодні в Світловодській громаді почала діяти відповідна програма Cash for work. Безробітним з числа переселенців і представникам вразливих категорій місцевих жителів пропонують роботу з прибирання вулиць, ремонту приміщень навчальних закладів, садочків.


Черкаська

Сьогодні під час нічної тривоги російські ударні дрони влучили у нежитловий об'єкт у Черкаському районі. Внаслідок цього виникла пожежа. Двох травмованих з опіками доправили до лікарні.

У черкаській 3D-кузні роблять деталі для фронту. П’ять 3D-принтерів працюють щодня без перерви. За рік роботи тут "перекували" на запчастини близько 700 кілограмів пластику, куплених за гроші благодійників. Виготовляють оснащення для квадрокоптерів, спорядження для саперів, інженерні інструменти.


Полтавська

Полтавщина допомагає двом населеним пунктам Херсонщини. Один із них – село Чкалове. Воно пережило дев'ять місяців російської окупації. Нині тут проживає понад 400 людей, зокрема, й родини з дітьми. Відновлення потребують 126 місцевих домогосподарств. Уже стартували ремонтні роботи на 16 об'єктах: триває підготовка до заміни покрівель і подальшого монтажу. Раніше в село від обласного гумштабу доставили насос і генератор.

Колишнє інфекційне відділення лікарні в Опішні перетворюють на житло для переселенців. Вартість ремонту сягає 13 мільйонів гривень. Також приміщення будуть доступні для жителів Опішнянської та сусідніх громад. Саме інфекційне відділення перенесли до інших приміщень лікарні


Західні області

Хмельницька

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок колишньому охоронцю Свято-Покровського кафедрального собору Української православної церкви, якого звинувачували у колабораційній діяльності. Чоловік визнав свою провину, суд обмежився покаранням у вигляді позбавлення його права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування протягом 10 років.

Дитячий польовий табір "Подільська Січ" запрацював на території ліцею в Іванківцях Хмельницької громади. Там хлопці та дівчата віком від 9 до 17 років проходитимуть вишколи з військово-тактичної підготовки та національно-патріотичного виховання.


Чернівецька

Почесного нагрудного знака «Золотий хрест» від Валерія Залужного удостоївся житель села Верхні Станівці Брусницької територіальної громади Віталій Лакуста. Воїна відзначили за успішне виконання бойових завдань і за високі показники бойової підготовки.

За останній рік Чернівецька обласна військова адміністрація спрямувала на територіальну оборону 327 млн грн, придбала 1270 автомобілів для ЗСУ, сформувала та укомплектувала 3 стрілецькі батальйони, виділила 10 млн грн на підтримку військових та їхніх родин.

20 потужних генераторів Буковина отримала від благодійників та міжнародних партнерів. Їх встановлять у громадах області для того, щоби забезпечити роботу об’єктів критичної інфраструктури в разі відсутності електропостачання. Загальна вартість пристроїв понад 100 млн. грн.

Волонтери Ванчиковецької громади вкотре вирушили на Донеччину. Цього разу воїнам привезли харчі, воду, генератор та інші необхідні речі.


Закарпатська

На Закарпатті від початку року відновлено понад 100 км дорожнього покриття. Це стало можливим завдяки росту економіки в області та громадах краю і, відповідно, бюджетних надходжень.

Волонтерки із Закарпаття взяли участь у тренінгу для фасилітаторів у рамках проєкту “Ділимося хлібом”. Тренінг проходив у Дубно. Завдання проєкту – залучати переселенців до випікання хліба, яким вони потім діляться з людьми, які цього потребують, в тому числі з малозабезпеченими та ветеранами.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту Скансен в Ужгороді долучився до проєкту цифровізації музейних памʼяток Memory Savers UA. Він передбачає підтримку українських музеїв з метою впровадження процесу цифровізації музейних памʼяток. Його реалізують спільно з Центром цифрової історії та SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online) і фінансується він з коштів Фонду EVZ («Пам'ять, відповідальність, майбутнє», Берлін, Німеччина).

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар