Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше

Про нас

Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» почала свою діяльність у 2014 році як пілот у 2 громадах Київської області і розвинулась у мережу з 14 представництв у 2015 року до 30 у 2019 році. З грудня 2019 року «Активна Громада» розпочала свою діяльність у 76 населених пунктів різних регіонах України. Ключова ідея – активізація та участь громадян у розвитку громад, та як наслідок, країни в цілому – зробити життя громадян кращим. Ініціатива діє на базі громадської організації «Інститут «Республіка».


Місія: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України

Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ на системній основі для добробуту в громадах України.

Візія:

Ми бачимо громадян України активними та відповідальними розбудовниками своїх громад та країни вцілому.

Ми забезпечуємо здоровий діалог та сприяємо конкуренції ідей з розвитку громад та України між різними групами суспільства – виборцями, представниками політичних партій, бізнесу, ЗМІ, органів місцевого самоврядування та місцевої влади.

Ми є організацією, що забезпечує найкращий консультаційний процес між громадянами та владою для просування реформ.

Ми будуємо міцну основу країни – відповідальне, свідоме, активне громадянське суспільство.

Так ми прагнемо сприяти розвитку добробуту громад через їх демократичний розвиток.

Про те, як виникла ідея створити створити Активну Громаду, розповідає Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка”, засновниця Ініціативи:

Кожен з нас, представляючи громадянське суспільство, переживав знакові моменти в житті, коли доводилось повністю змінювати діяльність, стратегію та бачення організації. Такий же знаковий момент був і в історії Інституту «Республіка».

І так, повернемося на кілька хвилин у тривожний ранок 20 лютого 2014 року. Майдан… Активісти… Беркут… Готель «Україна»… Кожну хвилину пам’ятаю ніби це було вчора. Представники Інституту – Михайло Лебідь, Олена Літвішко, Володимир Чемерис, Я, Віталій Гліжинський та багато інших – щодня були на Майдані, а інколи й цілодобово. Так, було і в ніч з 19 на 20 лютого. Кожен з нас був у різній частині Майдану, виконуючи якесь конкретне завдання.

З самого ранку я була в готелі з Віталієм, щоб переконатись наскільки безпечно там і чи можна проводити з’їзд координаторів Ініціативи «За мирний протест!». Періодично чулись глухі постріли, але на той момент до них вже майже всі звикли, хоча на серці все одно була якась дивна тривога. З Віталієм ми оглянули готель та приміщення, де мали проходити наші збори. Усе було ніби добре: активісти, працівники ходили у своїх справах.

Я вирішила спуститись і взяти по чашці кави в холі. Бармен заварив. Повіяло теплом і бадьорим запахом кавового зерна. І тут раптом почулись постріли… Ніби поруч, ніби стріляли прямо біля мене. Я озираюсь і бачу, як якісь активісти заносять тіло людини, повністю в крові… потім ще одне… і ще одне… Знову постріли. Поглядом шукаю Віталія, оглядаю всіх навколо чи раптом немає когось з Інституту. Чую галас та крик когось із працівників готелю: «Усім жінкам в нижні яруси готелю. Терміново!» Бачу Віталія. Ми ще в холі.

«Ти мусиш іти з усіма вниз. Зараз же! А я залишусь тут і скоро повернусь до тебе», – сказав Віталій без можливих з мого боку заперечень. Мені хотілось лишитись в холі, допомагати…

У таку хвилину особливо не можна сидіти без справи. Але я спустилась вниз. Подумавши, чим можна допомогти тут у цю хвилину, я включила комп’ютер. І почала відправляти постійні повідомлення на усіх кого можна – представникам Республіки, Ініціативи «За мирний протест!», журналістам… через Інтернет, соціальні мережі, про все що відбувалось в готелі… Це те, що я могла робити саме в той момент – попереджати усіх про небезпеку… Мобільний зв’язок не працював, Інтернет – з перебоями, проте мої повідомлення раз за разом відправлялись на пошти сотень людей… «Поряд з «Україною» стріляють. Не піднімайтесь по Інститутській». «Повідомляють, що готель замінували». «У готелі ведуться пошуки снайперів»… і т. д. Стало легше, коли помітила свої повідомлення на 5 каналі, коли почала отримувати від колег листи з текстом «Тримайся там. Зі мною все добре!».

Працівників та усіх в готелі не випускали до тих пір, аж поки не припинилась стрілянина на Інститутській. Потім по черзі через чорний хід почали випускати людей. Ми з Віталіком вийшли о 14:00. Минуло всього 5 годин, а здавалось що минула вічність. Коли ми вийшли на «Бесарабку», у нас було відчуття паралельної реальності. Кілька хвилин тому ми були в місці повного чорного диму, криків, стрілянини, померлих і поранених, що стікали кров’ю, а зараз ми бачили усміхнених людей, мам з дітьми і перехожих, які нікуди не поспішали, просто йшли у своїх справах. І тоді ми вирішили, що це два абсолютно можливі варіанти майбутнього і від кожного з нас, від нашої щоденної роботи залежить те, в якому із них наша країна може опинитись.

Так і народилась думка про «Активну Громаду» – ініціативу, яка охопить усю країну, яка стане підґрунтям для щасливого майбутнього українського народу без страху, горя та сліз. Народилась ідея про відповідальну громаду, яка не продається за гречку на виборах; яка може щодня за себе постояти, знаючи свої права та свободи; яка вміє спілкуватись з владою і відстояти мирно своє право на краще майбутнє; громадян, які вміють самоорганізуватися та діяти спільно для себе та своїх нащадків.

Я дуже рада, що сьогодні тисячі наших активістів підтримують рух “Активної Громади”, що ми спільно працюємо, розвиваючи нашу державу. Давайте поширювати далі нашу ідею, нести її в усі можливі міста та села різних областей, розповідати громадянам про їх права, організовувати масові зустрічі вже з наступного дня.

Доля країни у руках кожного з нас і лише від нас залежить те, в якому майбутньому ми завтра прокинемось!


НАША КОМАНДА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС


Олександра Гліжинська

Засновниця, керівник проєктів

Займається розробкою та впровадженням проєктів Активної Громади, зовнішніми зв’язками, стратегічною діяльністю, координацією роботи команди Центрального офісу та регіональних представництв ВІ "Активна Громада". Засновниця та головна редакторка газети "Наші Вісті".

Контакти:

Тел: 097-394-32-15

E-mail: Oleksandra.Skyba@gmail.com

Fb: Олександра Гліжинська


Віталій Гліжинський

Координатор мережі, керівник проєктів 

Координує діяльність представників Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” в регіонах , займається розробкою та впровадженням проєктів, керівник проєкту «Публічні консультації з міністерствами». 


Контакти:

Тел: 068-025-29-21; 066-980-19-86

E-mail: ukrvitua@gmail.com

Fb: Віталій Гліжинський

Юлія Журик

Головна бухгалтерка 

Забезпечує фінансову діяльність проєктів, формує та подає фінансову, податкову, статистичну та інші форми звітності; здійснює обіг ресурсів та ін.


Контакти:

Тел: 098-048-89-47

E-mail: secretariat.zmp@gmail.com або buh.inrespublica@gmail.com

Fb: Юлія Трофімчук

Тетяна Кавуненко 

Керівниця пресслужби 

Координує інформаційну роботу мережі, забезпечує впізнаваність в ЗМІ, відповідає за написання та поширення інформаційних матеріалів, інформаційну співпрацю з іншими організаціями. Займається написанням аналітичних матеріалів, інтерв'ю, заміток, створенням фото- та інфографічних матеріалів. 


Контакти:

Тел: 068 455 00 20

E-mail: press.inrespublica@gmail.com

Fb: Тетяна Кавуненко
Олександр Журик

Головний аналітик, адміністратор бази даних 

Сфера компетенції: розробка та адміністрування БД, консультування координаторів Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» щодо баз даних.


Контакти:

Тел: 098-905-81-47

E-mail: sashazh21@gmail.com

Fb: Олександр Журик

Інна Душка

Організаторка заходів 

Відповідає за організацію заходів, курсів, координацію та організаційну роботу з регіональними координаторами, відповідає за створення відео-контенту для YouTube каналу “Активної Громади”. 


Контакти:

Тел: 096 172 40 18

E-mail: event@inrespublica.org.ua

Fb: Інна Душка

Катерина Галушка

Комунікаційна менеджерка

Займається веденням й розвитком сторінок ВІ "Активна Громада" у соціальних мережах (Facebook та Instagram), моніторингом ЗМІ.


Контакти:

Тел: 068-945-33-81

E-mail: k.halushka@protonmail.com

Fb: Kateryna Halushka

Діана Делюрман 

Комунікаційна менеджерка  

Займається веденням й розвитком сторінок ВІ «Активна Громада» в соціальних мережах Telegram та TikTok.

Контакти:

Тел: 063 442 39 88

E-mail: dianadelyurman@gmail.com

Fb: Діана Делюрман
Діна Марунько

Аналітикиня 


Веде аналітику та формує звіти проектів ВІ «Активна Громада», веде комунікацію з партнерами проекту, здійснює переклад.


Контакти:

Тел: 096-737-82-93

E-mail: marunkodin@gmail.com

Fb: Діна Марунько
Сергій Прокопенко

Аналітик законопроєктів Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України 


Займається моніторингом та аналітикою законопроєктів, зареєстрованих у Верховній Раді України суб'єктами законодавчої ініціативи, написанням аналітичних матеріалів.


Контакти:


Тел: 063-728-47-66,

E-mail: prokop198404@gmail.com 

Fb: Прокопенко Сергій

РЕГІОНАЬНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА 


ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ


Олеся Хизяк

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Жмеринка


Контакти:

Тел: 068-287-46-05

E-mail: zhmerinka@inrespublica.org.ua; zhmerinka.inres@gmail.com

Fb: Олеся Хизяк


Світлана Карнаух


Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Жмеринка


Контакти:

Тел: 097-489-49-15

E-mail: zhmerinka@inrespublica.org.ua; zhmerinka.inres@gmail.com

Fb: Світлана КарнаухДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ 


Дмитро Чернишов

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Дніпро


Контакти:

Тел: 050-802-22-89; 096-528-40-59

E-mail: dnipro@inrespublica.org.ua; dnipro.inres@gmail.com 

Fb: Дмитро Чернишов


Дмитро Твердохліб

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Дніпро


Контакти:

Тел: 099-004-37-90 

E-mail: dnipro@inrespublica.org.ua; dnipro.inres@gmail.com

Fb: Дмитро Твердохліб
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ


Лілія Дудник

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Бахмут


Контакти:

Тел: 099-660-75-39

E-mail: bahmut@inrespublica.org.ua; bahmut.inres@gmail.com

Fb: Лілія Дудник
Костянтин Головкін

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Бахмут


Контакти:

Тел: 050-478-65-96

E-mail: bahmut@inrespublica.org.ua; bahmut.inres@gmail.com 

Fb: Костянтин Головкін


Яна Тверезая

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Волноваха


Контакти:

Тел: 093-344-11-09

E-mail: volnovakha@inrespublica.org.ua; volnovakha.inres@gmail.com

Fb: Яна Тверезая


Євген Тверезий 

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Волноваха


Контакти:

Тел: 066-366-77-51

E-mail: evgenyitverezyi@gmail.com; volnovakha@inrespublica.org.ua; volnovakha.inres@gmail.comСергій Калінін 

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Добропілля


Контакти:

Тел: 050-980-44-72

E-mail: dobropillya@inrespublica.org.ua; dobropillya.inres@gmail.com 

Fb: Сергій Калінін


Андрій Клімов 

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Добропілля


Контакти:

Тел: 095-182-47-41

E-mail: dobropillya@inrespublica.org.ua; dobropillya.inres@gmail.com

Fb: Андрій Клімов 


Ігор Бутов

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Краматорськ


Контакти:

Тел: 099-209-68-62

E-mail: kramatorsk@inrespublica.org.ua; kramatorsk.inres@gmail.com 

Fb: Ігор Бут


Олександр Іванов 

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Краматорськ


Контакти:

Тел: 099-209-68-62

E-mail: kramatorsk@inrespublica.org.ua; kramatorsk.inres@gmail.com 

Fb: Олексадр Іванов


Олександр Таненок

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Покровськ


Контакти:

Тел: 066-902-62-06

E-mail: pokrovske@inrespublica.org.ua; pokrovske.inres@gmail.com

Fb: Олександр Таненок


ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ


Оксана Давиденко

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Житомир


Контакти:

Тел: 068-219-42-23

E-mail: zhytomyr@inrespublica.org.ua; zhytomyr.inres@gmail.com 

Fb: Оксана Давиденко
Олег Полонський

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Житомир


Контакти:

Тел: 096-382-88-05

E-mail: oleg_polonskij003@ukr.net; zhytomyr@inrespublica.org.ua; zhytomyr.inres@gmail.com

Fb: Олег Полонський


ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ


Микола Яцков 

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Ужгород


Контакти:

Тел: 095-832-32-47

E-mail: uzhgorod@inrespublica.org.ua; uzhgorod.inres@gmail.com 

Fb: Микола Яцков
Ганна Мелеганич 

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Ужгород


Контакти:

Тел: 050-909-30-18

E-mail: uzhgorod@inrespublica.org.ua; uzhgorod.inres@gmail.com 

Fb: Ганна Мелеганич


ЗАПОРІЖСЬКА ОБЛАСТЬ


Анна Єрьоменко 

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Запоріжжя


Контакти:

Тел: 068-544-26-78

E-mail: zaporizhzhia@inrespublica.org.ua; zaporizhzhia.inres@gmail.com 

Fb: Анна Єрьоменко 
Олеся Лапікова

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Запоріжжя


Контакти:

Тел: 093-377-10-51

E-mail: zaporizhzhia@inrespublica.org.ua; zaporizhzhia.inres@gmail.com 

Fb: Олеся Лапікова 


ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ


Ірина Серняк

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Івано-Франківськ


Контакти:

Тел: 098-429-51-88

E-mail: ivanofrankivsk@inrespublica.org.ua; ivanofrankivsk.inres@gmail.com  

Fb: Ірина Серняк


Ольга Данілова

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Івано-Франківськ


Контакти:

Тел:066-350-92-70

E-mail: danilova.olha.cv@gmail.com; ivanofrankivsk@inrespublica.org.ua; ivanofrankivsk.inres@gmail.com  


КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ


Анатолій Стоян 

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Кропивницький


Контакти:

Тел: 067-92-98-42

E-mail: kropyvnytskyi@inrespublica.org.ua; kropyvnytskyi.inres@gmail.com 

Fb: Анатолій Стоян 


Олеся Міронова

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Кропивницький


Контакти:

Тел: 050-783-47-97

E-mail: kropyvnytskyi@inrespublica.org.ua; kropyvnytskyi.inres@gmail.com

Fb: Олеся МіроноваЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ


Дмитро Бондаренко 

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Рубіжне


Контакти:

Тел: 050-261-98-74

E-mail: rubizhne@inrespublica.org.ua; rubizhne.inres@gmail.com 

Fb: Дмитро Бондаренко
Артем Яцунок 

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Рубіжне


Контакти:

Тел: 067-266-99-56

E-mail: rubizhne@inrespublica.org.ua; rubizhne.inres@gmail.com

Fb: Артем Яцунок


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ


Олена Юркевич

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Дрогобич


Контакти:

Тел: 097-896-80-89

E-mail: drohobych@inrespublica.org.ua; drohobych.inres@gmail.com

Fb: Олена Юркевич
Леся Нестор

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Дрогобич


Контакти:

Тел: 096-105-52-86

E-mail: drohobych@inrespublica.org.ua; drohobych.inres@gmail.com 

Fb: Леся Нестор


ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ


Ганна Ільіна

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Одеса


Контакти:

Тел:066-195-53-25

E-mail: anneta0205@gmail.com 

Fb: Anna Infinity
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ


Лілія Гарбузюк

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Полтава


Контакти:

Тел: 095-533-24-90

E-mail: poltava@inrespublica.org.ua; poltava.inres@gmail.com 

Fb: Лілія Гарбузюк Ігор Мельник

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Зіньків


Контакти:

Тел: 050-936-49-38

E-mail: zinkiv@inrespublica.org.ua; zinkiv.inrespiblica@gmail.com 

Fb: Ігор Мельник


РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ


Наталія Головач 

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Рівне


Контакти:

Тел: 097-680-80-14

E-mail: rivne@inrespublica.org.ua; rivne.instituterespublica@gmail.com

Fb: Наталія Головач 
Святослав Попович

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Рівне


Контакти:

Тел: 0986317802

E-mail: Svyato2014@gmail.com; rivne@inrespublica.org.ua

Fb: Святослав Попович

Ольга Бережна

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» Здовбицької ОТГ


Контакти:

Тел: 097-860-35-35

E-mail: berezhna.olga.y@gmail.com

Fb: Оля Трофімчук

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 


Марія Солодуха

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Суми


Контакти:

Тел: 068-342-06-23

E-mail: sumy@inrespublica.org.ua; sumy.inres@gmail.com 

Fb: Марія Солодуха
Дар’я Коханова 

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Суми


Контакти:

Тел:099-620-05-54

E-mail: dkohanova17@gmail.com; sumy@inrespublica.org.ua; sumy.inres@gmail.com 

Fb: Марія Солодуха


ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

Андрій Слота

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Тернопіль

Контакти:

Тел: 098-412-62-34

E-mail: ternopil.inres@gmail.com

Fb: Andrii Slota


ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ


Андрій Руденко

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Харків


Контакти:

Тел: 067-579-06-45, 063-411-13-59

E-mail: kharkiv@inrespublica.org.ua; kharkiv.inres@gmail.com 

Fb: Андрій Руденко
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ


Юлія Мазур

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Хмельницький


Контакти:

Тел: 097-226-31-89

E-mail: khmelnytskyi@inrespublica.org.ua; khmelnytskyi.inres@gmail.com 

Fb: Юлія МазурСергій Толстіхін

Комунікаційний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Хмельницький


Контакти:

Тел: 068-288-56-47

E-mail: khmelnytskyi@inrespublica.org.ua; khmelnytskyi.inres@gmail.com 

Fb: Сергій Толстіхін

Славко Полятинчук

Регіональний координатор Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Кам’янець-Подільський

Контакти:

Тел: 067-742-25-10

E-mail: kamenets@inrespublica.org.ua; kamenets.inres@gmail.com 

Fb: Славко Полятинчук
Галина Бойко

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Кам’янець-Подільський

нтакти:

Тел: 068-010-59-51

E-mail: kamenets@inrespublica.org.ua; kamenets.inres@gmail.com 

Fb: Галина Бойко
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ


Світлана Кошеленко

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Черкаси


Контакти:

Тел: 097-346-10-52

E-mail: cherkasy@inrespublica.org.ua; cherkasy.inres@gmail.com

Fb: Світлана Кошеленко
Ольга Галушко

Комунікаційна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Черкаси


Контакти:

Тел:097-775-97-38

E-mail: iniciativa2008@ukr.net; cherkasy@inrespublica.org.ua; cherkasy.inres@gmail.com

Fb: Ольга Галушко


ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

Інна Пашанюк

Регіональна координаторка Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» м. Чернівці


Контакти:

Тел: 066-905-35-98; 097-991-49-02

E-mail: chernivtsi@inrespublica.org.ua; chernivtsi.inres@gmail.com 

Fb: Інна Пашанюк