Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
24 лютого росія розгорнула широкомасштабну війну на всій території України. На сьогодні війна торкнулася родини кожного українця та українки. Рф порушує закони ведення війни і є країною-злочинцем, що атакує не тільки військових, а й цивільне населення. Знищують соціальну інфраструктуру: дитячі садки, школи, дитячі будинки, лікарні, театри. Руйнують житлові квартали.

Значна частина людей на сьогодні є внутрішньо переміщеними особами, які переїхали в інші міста країни. Це мільйони людей зі своїми болями та викликами. І це не остаточна кількість переселенців. Війна триває і в безпечніші області та міста України постійно прибувають нові евакуйовані люди.

На місці їх зустрічають волонтери, численні громадські організації, соціальні працівники, медики, які надають всебічну допомогу 24 години 7 днів на тиждень. З боку європейських країн приходять величезні обсяги гуманітарної допомоги, з якими активісти також мають справу. Люди – як місцеві, так і ті, що приїхали - перебувають у постійному стресі і мають чимало викликів. Усе це тягне за собою величезні зміни у суспільстві: його складі, його практиках, традиціях і потребах. Такі зміни завжди призводять до появи нових можливостей та ризиків.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” від Інституту “Республіка” як і до війни, так і зараз активно працює з громадянами й допомагає людям змінювати життя на краще, наскільки це можливо в нинішніх умовах. Звісно, в результаті повномаштабної війни ми дещо змінили наші пріоритети та формати роботи.

На сьогодні наша мережа працює з такими напрямками:

1. Надає психологічну допомогу як індивідуальну так і групову через:
- індивідуальні психологічні консультації;
- проведення тренінгів по роботі з емоціями;
- проведення подій для дорослих і дітей з елементами арт-терапії.


2. Проводить навчання для представників допомагаючих професій, активістів по роботі з ПТСР.


3. Наші координатори надають гуманітарну допомогу ВПО та постраждалим громадам, допомагають виїжджати з гарячих точок.


4. Надає допомогу медикаментами, переважно приватним особам з гарячих точок, які цього потребують.

5. Закуповує рації та інші засоби для військових.

6. Веде інформаційну роботу серед населення України, інформує міжнародну спільноту через щоденні оперативні звіти по ситуації в громадах України, історії у форматі інтерв’ю з ВПО, волонтерами, активістами (відео/текст).

На сьогодні ми представлені у таких громадах: Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Львів, Дрогобич, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Рівне, Здовбиця, Житомир, Жмеринка, Хмільник/Покровськ, Черкаси, Черкаси/Бахмут Умань/Волноваха, Київ, Суми, Полтава, Полтава/Добропілля, Кропивницький, Дніпро, Кривий Ріг/Рубіжне, Запоріжжя, Харків, Краматорськ, Одеса. Наші координатори, окрім діяльності у своїх громадах, також поширюють її й на область.


Ми у соцмережах:
Facebook: https://www.facebook.com/inrespublica.org.ua
Telegram: https://t.me/aktyvnahromada 
TikTok: tiktok.com/@aktyvnahromada 
Instagram: https://www.instagram.com/aktyvna_hromada/ 

Наш портал: ag.com.ua 
Наш сайт: https://inrespublica.org.ua/ 

Будемо раді співпраці із зацікавленими організаціями та громадянами!