Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Онлайн-обговорення

Політичні партії є головними інститутами політичної системи громадянського суспільства, без яких демократія не є дієздатною. У правовому розвинутому суспільстві політичні партії є інструментом здійснення цивілізованого процесу формування як законодавчої, так і виконавчої влад. Тому право на створення політичних партій є однією з базових свобод сучасних демократій. Протягом останніх десятиліть політичні партії в Україні мали низький рівень довіри у суспільстві. Дана теза підтверджується низкою соціологічних досліджень. Недавнє опитування громадської думки Центру Разумкова свідчить, що 73,2% громадян не довіряють політичним партіям. А згідно з опитуванням Національного демократичного інституту (далі – НДІ), 33% громадян не мають позитивного ставлення до жодної з політичних партій. Саме тому робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії запрошує відповідальних політиків, громадських активістів, наукові кола, юристів та інших експертів об’єднатись для розробки законопроєкту. Він має сприяти еволюції політичних інститутів в Україні та створити поле для якісного партнерства, співпраці між громадянами та політичними партіями, і як результат – підвищити довіру до останніх.

Метою публічних консультацій є створення простору для обміну ідеями між представниками різних політичних партій, громадських та наукових кіл щодо розробки нової редакції закону про політичні партії, що сприятиме формуванню в Україні підзвітних, інклюзивних та репрезентативних політичних інституцій.

Захід складатиметься з кількох послідовних сесій:

  • презентація концепції законопроєкту;
  • робота учасників консультації в групах: обговорення питань, винесених на публічну консультацію;
  • презентація та обговорення результатів роботи у групах;
  • підбиття підсумків.

Під час консультацій будуть розглянуті наступні питання:

  • роль та статус політичних партій;
  • внутрішньопартійна демократія;
  • фінансування діяльності політичних партій.

Для кого: робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії запрошує представників політичних партій, громадських організацій та наукової спільноти на публічні консультації щодо статусу та діяльності політичних партій в Україні. Пропозиції, зауваження та коментарі щодо ключових питань законопроєкту, озвучені та обговорені в ході публічних консультацій, будуть враховані в процесі підготовки відповідного закону.

Консультації пройдуть з представниками політичних партій, які протягом останніх 10 років брали участь у місцевих та загальнонаціональних виборах, лідерами місцевих партійних осередків, партійними будівниками, представниками молодіжних та жіночих крил, активістами партій, представниками громадських організацій, академічної спільноти. 

30 Липня
10:00 - 13:00
Час проведення:

7 грудня з 10:00 до 13:00

Умови проведення:

Формат: усі консультації відбуватимуться на платформі ZOOM та охоплять усі регіони України за участі зацікавлених осіб: Спікери
Вікторія Подгорна,

український підприємець. Займається експертною, консультативною та науковою діяльністю. Народний депутат України 9-го скликання.

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар