Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
26 Листопада 2021
Тетяна Кавуненко

Спільно з Острозькою міською радою, Відділ проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради, в партнерстві з ВІ «Активна Громада» було проведено було проведено Публічну консультацію щодо подій в рамках статусу «Молодіжна столиця – 2022». 

291

Досі сумніваєтеся в тому, що громадяни можуть впливати на рішення, які ухвалюються в громаді? Чи не вірите в те, що успішна взаємодія з владою щодо питань, які є важливими для громадян, можлива? Острог своїм прикладом демонструє, що громадяни можуть впливати й впливають на прийняття рішень, використовуючи такий простий та зручний інструмент участі, як Публічні консультації!




Спільно з Острозькою міською радою, Відділ проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради, в партнерстві з ВІ «Активна Громада» було проведено було проведено Публічну консультацію щодо подій в рамках статусу «Молодіжна столиця – 2022». 

 “Публічні консультації – це інструмент взаємодії влада-громада, це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Це діалог між владою та громадянами, який надає владі можливість почути та врахувати погляди громадян. Саме тому Публічні консультації - це важливо. Адже, коли виноситься питання на Публічну консультацію, це не лише просто питання для обговорення, це і можливість долучитися до прийняття рішення в громаді, висловити свою думку, позицію щодо питання, яке підіймається в Публічній консультації. Також Публічні консультації – це про комунікацію, це про те, що важливо обговорювати питання з громадою і говорити про те, чому питання виносяться на Публічну консультацію. І, звичайно, консультуватись з громадою”, - каже Наталія Головач, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у м. Рівному.

ПК тривала впродовж двох тижнів: з 25 жовтня по 8 листопада 2021 року.

В мешканців Острозької громади цікавилися щодо того, на яку тему події молодь хотіла б ініціювати/організувати в Острозькій громаді у 2022 році, в рамках статусу «Молодіжна столиця – 2022»?


 Свою думку з даного питання можна було висловити на ресурсі «Ваша думка» або надіславши свій варіант відповіді в SMS-повідомленнях. 

“Питання обрали таке, яке включить, зокрема, молодь. Адже, Острог виборов статус “Молодіжної столиці -2022”, тому і в Острозькій міській раді вирішили поцікавитись в молоді, які саме заходи будуть для них цікавими, пріоритетними. Бо, відповідно до плану заходів, їх планується чимало в Острозькій громаді в рамках “Молодіжної столиці”, - розповідає Наталія Головач.

В результаті, до Публічної консультації долучилися 325 громадян. 

Ольга Логвін, заступниця міського голови Острога, зазначає, що “Публічні консультації, особливо у такому зручному форматі, це незамінна річ в умовах сьогодення”. 

“Публічність, доступність і відкритість - для нас це основні принципи співпраці з громадою. Тому оперативно "порадитися" з мешканцями з тих чи інших питань часто буває вкрай необхідно. А ви для цього дали прекрасний інструмент. І зараз ми вже обдумуємо, як далі його використовувати. Можливо, це буде опитування про ефективність роботи старост, про місце і формат реалізації тих чи інших проєктів з благоустрою та інші”, - розповідає заступниця міського голови Острога.

За словами Ольги Стецюк, керівниці відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради, “Публічні консультації для громади - це можливість почути голос мешканців, їх залученість до процесів ухвалення рішень та їхньої ініціативи щодо тих чи інших заходів та дій”.

“Першою публічною консультацією було питання щодо проєктів та заходів в рамках статусу "Острог. Молодіжна столиця-2022". Чому це важливо? Тому що для нас важливо знати та розуміти, що саме хоче бачити молодь та, загалом, громада. Які події, фестивалі, навчання є цікавими саме для них. Щоб це не була вказівка чи план окремих відділів, а реальна потреба мешканців. Дякую пані Наталії (Наталії Головач, регіональній координаторці ВІ “Активна Громада” у м. Рівному, - прим. ред.), за те що завжди тримає курс на нашу громаду, а ми готові бути інноваційними та завжди готові брати на себе відповідальність щодо зміни векторів руху, якщо на це є запит”, - коментує результати ПК Ольга Стецюк. 

Важливою складовою проведення Публічної консультації є інформування та залучення громадян до голосування. 

“Поширення інформації було з різних сторін та у різних форматах. Ми, ВІ «Активна Громада» в місті Рівному, поширювали по групах в соціальній мережі Facebook, також - серед студентів Національного університету «Острозька академія», адже вони також зможуть у 2022 році брати участь в заходах “Молодіжної столиці”. Дуже активно включилась Острозька міська рада, різні відділи: вони поширювали інформацію, залучали людей, як за допомогою соцмереж, так і особисто. Тому маємо такий результат – 325 учасників публічної консультації. Для першої Публічної консультації в Рівненській області за допомогою інструменту «Ваша думка», як на мене, – це дуже хороший результат”, - ділиться досвідом Наталія Головач

Ольга Логвін додає, що “форми залучення людей - це офіційний сайт та сторінки в соцмережах, максимальне поширення в усіх місцевих групах соціальних мереж, особисте спілкування, донесення інформації через інші ЗМІ”.

Які варіанти виявились лідерами публічної консультації?

Найбільшу кількість голосів отримав варіант “Події з категорії “Культура” (концерти, фестивалі тощо) – 132 голоси (відповідно, 40,6% від загальної кількості).

На другому місці – “Події з категорії “Підприємництво” (бізнес інкубатор, ярмарки професій тощо) – 79 голосів (відповідно, 24,3% від загальної кількості).

На третьому місці - “Події з категорії “Спорт” (змагання з різних видів спорту) – 56 голосів (відповідно, 17,2% від загальної кількості). 

На четвертому місці - Події з категорії “Саморозвиток” (стажування в міськраді, на підприємствах) – 37 голосів (відповідно, 11,4% від загальної кількості) та 21 голос за “Події в категорії “Екологія” (лекції, майстер-класи) (що складає 6,5% відповідно).


“Насправді, Острозька міська рада відкрита до проведення Публічних консультацій. В них є багато ідей і бажання включати громаду, залучати їх та цікавитися їхньою думкою та позицією щодо різних питань. На всіх етапах – від самого початку і до оголошення результатів – Публічна консультація погоджувалась з Острозькою владою, затверджувались питання, варіанти відповідей. Адже, в цьому випадку ми надаємо інструмент, який є зручним, доступним та зрозумілим для використання, тому і важливо обговорювати як питання які плануються виносити, адже консультується влада з громадою”, - розповідає Наталія Головач. 

Які ж подальші дії після завершення ПК? Як будуть імплементовані результати й протягом якого часу?

“Щодо подальших дій - це можливість для Острозької міської ради побачити пріоритетність заходів, які є важливими для молоді в громаді. Кожен тип заходів, однозначно, запланований і буде проводитися в Острозькій громаді в рамках “Молодіжної столиці – 2022”. Публічна консультація дала можливість поглянути на те, який пріоритет саме в мешканців громади”, - відповідає на питання Наталія Головач. 

Зазначимо, нині триває друга Публічна консультація в Острозькій громаді

У мешканців громади цікавляться їхньою думкою щодо заборони продажу алкоголю у нічний час (з 22:00 до 8:00) в Острозькій міській територіальній громаді. 

Взяти участь у ПК можна до 5 грудня включно за посиланням - https://vdmk.org/2341 або відправивши СМС на номер 093-177-00-35, з текстом «2341 відповідь» (замість слова відповідь потрібно вказати номер варіанту відповіді). Вартість СМС - згідно із тарифом вашого оператора.



Долучайтеся! 

Довідка. ПК проводяться за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторки матеріалу: Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада” та Наталія Головач, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада у м. Рівному


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар