Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
21 Грудня 2021

Офіційний геопортал Чернівецької міської ради: http://map.city.cv.ua/ створений для того, аби зробити максимально простим, швидким та ефективним пошук даних по різним геопросторовим об’єктам.

Одним з найзручніших інструментів для пошуку та роботи з інформацією є інтерактивна карта.

Як почати роботу з інтерактивною картою?

Відкрити інтерактивну карту можна, скориставшись одним з наступних способів:

1. Натиснувши на клавішу «На карту», що знаходиться на головній інтернет-сторінці геопорталу. Натискання дозволить вам миттєво отримати доступ до карти міста Чернівці та усіх інтегрованих в неї інструментів для отримання та пошуку даних.

2. Перейшовши у розділ «Карта» в меню сайту (знаходиться у верхній частині веб-сторінки). В цьому випадку користувач буде мати змогу відразу обрати той тип даних для відображення на карті, що цікавить його в першу чергу. Наприклад, обравши опцію «Реєстр комунального майна», ви побачите карту з відображенням різних категорій об’єктів нерухомого майна (та відповідними шарами на карті, що будуть активовані за замовчуванням).

Яким чином можна знайти потрібні дані за допомогою інтерактивної карти?

Для цього була передбачена наявність поля «Пошук», яке знаходиться у верхньому лівому куті екрана.

Скориставшись полем «Пошук», можна знайти потрібний об’єкт за його адрескою, назвою, кадастровим номером або координатами. Для розширення можливостей пошуку є можливість обрати джерело отримання географічно-просторових даних, а саме:

- Google. Дані будуть отримані з картографічних сервісів компанії Google LLC, в першу чергу – Google Maps.

- OSM. В цьому випадку будуть використовуватися геопросторові дані некомерційного інтернет-картографічного проекту OpenStreetMap.

- Кадастрова карта. В якості джерела для пошуку інформації виступатиме Публічна кадастрова карта України.

- Адресний реєстр. Дані будуть отримуватися з Адресного реєстру міста Чернівці.

Що таке шари карти та які переваги надає їх використання?

Шар карти – це механізм, що використовується для відображення географічних наборів даних безпосередньо на інтерактивній карті. Тобто, при активації того чи іншого шару, Ви вирішуєте, які саме дані будуть відображені на мапі у вигляді різних символів та текстових написів. Використання шарів дозволяє максимально швидко та зручно знайти потрібні об’єкти на інтерактивній карті та продивитися їх основні властивості.

Як обрати та активувати потрібний шар?

Для цього необхідно скористатися інструментом «Обрані шари»: аби відобразити географічний набір даних шару необхідно натиснути на символ +, що знаходиться зліва від назви. Він одразу зміниться на галочку, а на інтерактивній мапі з’являться об’єкти для перегляду.

Як отримати потрібну інформацію за допомогою інтерактивної карти на сайті геопорталу?

При натисканні на той чи інший об’єкт на мапі з’являється інформаційне вікно, яке містить текстовий опис об’єкту та його характеристики. Перелік та тип атрибутивних даних буде залежати від типу об’єкту, що розглядається. Наприклад, це може буди незавершений проект по будівництву або реконструкції, земельна ділянка чи щось інше.

Для більш якісної візуалізації даних користувач може активувати змінювати і базові шари карти, обравши, наприклад, шар супутникових знімків Yahoo або цифрову мапу OpenStreetMap.

Також можуть використовуватися і додаткові інструменти для роботи з мапою, що знаходяться в правій частині екрану. За допомогою них можна зробити скріншот мапи або одразу підготовити її до друку. Ці інструменти дають змогу виконувати і інші дії, пов’язані, наприклад, з визначенням площі об’єкту, вимірюванням відстані між кількома з них або отриманням декартових координат відповідної точки на карті.

Ще одна перевага інтерактивної карти геопорталу – це можливість застосування безлічі шарів одночасно й отримання максимуму корисної інформації для її подальшого використання в різних напрямках діяльності.

А чи існують подібні сайти у Вашій громаді? Поділіться досвідом!

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар