Якщо сусід «на колесах» не реагує на прохання прибрати авто з дитячого майданчика, варто звернутися до уповноважених органів, які зможуть притягти порушника до відповідальності.
Відповідно до Правил майданчики для паркування повинні відповідати нормам та стандартам у сфері благоустрою населених пунктів. МІНІМАЛЬНА ВІДСТАНЬ ВІД ДИТЯЧОГО МАЙДАНЧИКА ДО СТОЯНКИ визначена Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №173, і СТАНОВИТЬ НЕ МЕНШЕ НІЖ 20 МЕТРІВ.
Контроль за виконанням Правил здійснює уповноважений підрозділ Національної поліції у частині забезпечення безпеки дорожнього руху та посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради у частині контролю за станом благоустрою, інспектори з паркування у частині контролю за дотриманням правил паркування. ??♂️
Тож, пропонуємо алгоритм дій, треба звернутися до:
1️⃣ адміністративної комісії при виконавчому комітеті місцевої ради – за порушення правил благоустрою (стаття 152 КУпАП);
2️⃣ поліції (якщо авто на майданчику перешкоджає руху пішоходів, або заїхало на газон) – за порушення правил стоянки (стаття 122 КУпАП).
Додатково для запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів варто підготувати колективне звернення жителів до управителя будинку з вимогою встановити декоративну огорожу навколо дитячого майданчика – як захист від недобросовісних водіїв.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар