Солідарне фермерство - чи чули ви про нього? Що це й для чого ще один вид підприємництва на букву "с". Якщо коротко, то солідарне фермерство або фермерство за підтримки громад CSA (community supported agriculture) - це коли споживач застрахований від раптового підняття цін, а фермер отримує гарантований ринок збуту для вирощеної продукції.
Саме за такою моделлю має на меті організовувати свою роботу квіткова ферма "Квіти від Ганнусі". Квіткова ферма матиме три напрямки діяльності:
1. Сезонні квіти для зрізу/сезонні букети, продуктові кошики екологічних продуктів;
2. Посередництво - платформа для торгівлі українських підприємців у сфері рослинництва (мікробізнес);
3. Освітні послуги.
Перший напрямок безпосередньо стосується вирощування продукції на землі та становить вагому частку прибутку ферми. Актуальність букетів саме із сезонних локальних квітів зростає із обізнаністю суспільства з темою екології та підтримки локальних виробників. Продуктові набори овочів, фруктів, зелені, пряних трав, їстівних квітів - тренд не новий та завжди затребуваний на ринку. У поєднанні з гарантуванням екологічності та якості продукції попит зростатиме, відповідно можна орієнтуватися на достатній сезонний прибуток від цієї діяльності.
Другий напрямок покликаний об’єднати комюніті мікровиробників у сфері рослинництва, які стикаються з проблемами реалізації свого продукту. Ми як посередники між виробником та отримувачем гарантуватимемо якість та отримання коштів та надаватимемо послуги з комунікації та консультування на всіх етапах співпраці. Таким чином селянські господарства, які з нами співпрацюватимуть зможуть працювати на більш сталій основі та економічно підтримувати регіон, в якому вони проживають, навіть, та особливо, якщо це невеликий населений пункт.
Третій напрямок діяльності не менш вагомий за попередні та включає освітні програми для дітей усіх вікових категорій. Це: різноманітні майстер-класи з цікавої ботаніки, повноцінні курси з теоретичною, практичною та творчою частиною. Частина заходів планується проводити на базі дитячих центрів розвитку для залучення аудиторії у всі пори року та з метою рекламної кампанії через ці центри. Особливу увагу при відборі діток на програму надаватиметься дітям ВПО та соціально незахищених верств населення.
Ферма тільки-тільки запускає діяльність й на початковому етапі потребує значних коштів. Солідарне фермерство вирішує цю проблему через купівлю продукції з майбутнього врожаю за фіксованою ціною. Таким чином члени локальної громади та загалом зацікавлені особи можуть підтримати цей бізнес, який носить ще й соціальний характер.
Посилання на сторінку ферми у соціальних мережах: https://www.facebook.com/groups/gannusikvitu
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар