Хмельницькогий міський лікувально-діагностичного центр один з перших в Україні впровадив механізм Net-Billing. Цей медичний заклад виробляє електроенергію за допомогою власної сонячної електростанції (СЕС) та постачає її в загальну мережу на комерційних умовах.
Net-Billing – це механізм розрахунків за електроенергію, вироблену активними споживачами (наприклад, власниками сонячних панелей), яка передається до мережі. Цей механізм дозволяє споживачам «продавати» надлишки виробленої електроенергії, отримуючи за це кошти, які можуть використовуватися для оплати майбутнього споживання електроенергії.
Виробництво електроенергії Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр почав завдяки встановленню сонячних електростанцій на дахах трьох підпорядкованих поліклінік. Для цього залучили власні кошти комунального підприємства та витратили загалом близько чотирьох мільйонів гривень. Встановлювали сонячні панелі протягом серпня-листопада 2023 року. Тоді ж дізналися про можливість передавати електроенергію в загальну мережу на комерційній основі — Net-Billing.
Основні кроки впровадження Net-Billing за досвідом медичного закладу у Хмельницькому передбачають:
Розроблення технічного завдання на проектування, розробити проєктно-кошторисну документацію (ПКД) та встановити СЕС;
Узгодження з оператором системи розподілу технічне завдання щодо встановлення засобу обліку на генеруючих установках;
Встановлення автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) або локального устаткування збору і обробки (ЛУЗОД) та додаткового обліку на генеруючій установці/ установках;
Підписання акту введення в експлуатацію АСКОЕ;
Укладення договору з постачальником послуг комерційного обліку;
Отримання паспорту точки розподілу з зазначенням генеруючого обладнання, його потужності, ЕІС-коду генерації та місцем встановлення (якщо не було);
Пошук постачальника (провести тендер) на купівлю та продаж електричної енергії;
Підписання договору купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва;
Перевірка сплати розподілу через постачальника.
Детальніше про алгоритм впровадження Net-Billing можна знайти у документі за посиланням https://bit.ly/46D4dk0
Наразі потужність сонячних панелей на трьох поліклініках комунального підприємства складає 100 кіловатів (кВт). Залежно від часу доби та дня тижня поліклініки то віддають електроенергію в мережу, то забирають її. Розрахунок при цьому відбувається за різними тарифами — близько 2,6 гривні за кВт*год на продаж та близько 7,4 гривні за кВт*год на купівлю. За підсумками місяця рахунок на електроенергію для закладу зменшується на вартість проданої ним електроенергії.
Сонячні панелі — такі, як встановлені на хмельницьких поліклініках — допомагають не тільки самому медичному закладу, а і єдиній енергосистемі України.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар