Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
21 Листопада 2023

21 листопада для українців став символічним днем, день коли ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Це не свято, це подія, яка несе в собі велику силу та значення, це вшанування подій, які змінили обличчя країни та позначили початок нового етапу в історії України. 


50

День Гідності і Свободи повʼязаний з революційними подіями, які почалися у листопаді 2013 року. Тоді український народ вийшов на вулиці, виступаючи проти рішення уряду про відмову від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Тоді громадяни об'єдналися на Майдані Незалежності в Києві та у різних містах України, висловлюючи своє невдоволення корупцією, авторитаризмом та захопленням влади.

"Пам'ятаю одну річ я бував на майдані кожного разу після якогось двіжу. - згадує події Майдану експерт ВІ "Активна Громада" у м. Камʼянець-Подільський Михайло Будурович. - 29 листопада поїхав додому, а 30 мої хлопці з гуртожитку поїхали на Київ. Я дуже картав себе, що провтикав штурм КМДА. На майдан ми поїхали знову пізніше. Пам'ятаю атмосферу. Тоді це було як середовище свободи" 

Євромайдан, як потім почали називати його, став символом боротьби за свободу, гідність, демократію та європейські цінності. Під час цих подій українці продемонстрували свою силу духу, об'єднавшись заради спільної мети – змінити майбутнє своєї країни.

Саме українці у боротьбі за свої права та ідеали дали початок новому етапу у розвитку України. Цей період був найбільш важким, але дало українському суспільству поштовх до змін, поставило його на шлях до більш прозорої, вільної та демократичної країни.

"Я дуже не вірив, що буде щось серйозне до 1 грудня, - говорить про Майдан Павло Білоус, санінструктор медпункту штурмового батальйону 78 полку тепер, активний громадський діяч та учасник подій на Майдані, - Був розчарований, що Януковичу все пробачають. Але коли відчув, що все серйозно - долучився. Став сотником "15 сотні самооброни". Я не міг стояти осторонь, бо наша країна потребувала змін."

Сьогодні День Гідності і Свободи відзначається українцями різними заходами – від патріотичних урочистостей до культурних заходів, спрямованих на підтримку і згуртування суспільства навколо загальних цінностей та ідеалів.

Ця дата стала важливим етапом не лише в історії України, але й отримала визнання світової спільноти як символ боротьби за демократію та свободу. Вона нагадує про потужну силу єднання людей задля досягнення спільної мети, незалежно від ускладнень та перешкод. 

День Гідності і Свободи – це не лише день пам'яті про минуле, але й запрошення до майбутнього, до ще більш вільної, просвітленої та гідної України, яка ґрунтується на принципах свободи, демократії та права на гідне життя для кожного громадянина.

Таким чином, День Гідності і Свободи залишається символом волі та незалежності українського народу, нагадує про важливість захисту демократичних цінностей та підтримку принципу гідності в кожній сфері життя суспільства.


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар