Інститут «Республіка» спільно з ЮНЕСКО та у співпраці з Львівським Культурним Хабом успішно провели триденний тренінг для психологів та психотерапевтів, що відбувся з 29 по 31 липня 2024 року на Львівщині.
Основною метою тренінгу було оновлення знань психологів у сфері арт-терапії та ознайомлення з особливостями реабілітаційної програми, розробленої в рамках проєкту. У тренінгу взяли участь 22 досвідчених психолога та психотерапевта, які прагнули поглибити свої знання та навички в сфері арт-терапії та реабілітації. Учасники також отримали сертифікати про успішне завершення навчальної програми.
Протягом трьох днів учасники мали можливість ознайомитись з новими методиками та обмінятися досвідом. Перший день включав презентацію програми, обговорення основних симптомів ПТСР та тривожності, а також особливостей роботи з ветеранами та дітьми.
На другий день учасники розвивали свої компетенції у терапії театром, музичній терапії та відвідали майстер-клас з петриківського розпису. Після чого готували залікові групові сесії, аби попрактикуватись в колі колег.
Терапії документальним театром учасників навчала Галина Джикаєва, актриса, режисерка «Лютого Театру». Як зазначила пані Галина: «Робота під час сесій зі створення документальної вистави — це, в першу чергу, створення простору, де виникає поле довіри, тепла і де вони можуть зберігатися. Завдання тренера-психолога — створити таку теплу атмосферу під час сесій, простір, у якому всі відчувають себе у безпеці зі своїми почуттями та думками та із задоволенням допомагають і підтримують один одного».
Третій день був присвячений презентації цих сесій, обговоренню особливостей контракту з клієнтами, діагностики та звітності. Завершенням тренінгу стало підведення підсумків та зворотній зв'язок.
Тренінг проводили фахівці у сфері психології та арт-терапії:
- Олександра Гліжинська, клінічна психологиня, тренерка, голова правління Інституту «Республіка».
- Інна Душка, психологиня, виконавча директорка Інституту «Республіка».
- Людмила Черненко, психологиня, інструкторка з профілактики та корекції посттравматичних стресових розладів.
- Анна Єрьоменко, дитяча психологиня, засновниця дитячої кімнати «Терапія м'якою іграшкою».
- Галина Джикаєва, актриса, режисерка «Лютого Театру», педагог театру.
- Дарія Селищева, психологиня, арт-терапевтка, музична терапевтка.
- Михайло Щербина, художник, майстер петриківського розпису, власник артстудії «Морфей».
Тренінг сприяв розвитку знань та навичок учасників. Психологи та психотерапевти отримали сертифікати, що підтверджують їхню компетентність у нових методах арт-терапії, а на наступних етапах реалізації проєкту вони долучаться до проведення кількох циклів арт-терапії для різних груп населення.
«Найцінніше це те, як за допомогою мистецтва можна вивільнити ті переживання, які має людина. Подекуди невимушено, граючись, через розвагу дати можливість абсорбувати страхи, тривогу та переживання. Чудово, що в ці складні часи мистецтво стало ше одним інструментом для стабілізації людей, які перебувають в обтяженому психоемоційному стані», — зазначила одна з учасниць тренінгу.
Інститут «Республіка» дякує всім учасникам та партнерам за підтримку і участь у цьому заході, що став важливим кроком для зміцнення психічного здоров'я наших громад!
Довідкова інформація: Навчання відбулося в межах проєкту «Сприяння зціленню, добробуту та психічному здоров’ю місцевих громад шляхом надання послуг з використанням сили культури та творчого самовираження», що реалізується Інститутом «Республіка» разом з Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та у співпраці з Львівським Культурним Хабом за підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та Іспанського агентства з міжнародного співробітництва з метою розвитку (AECID). Цей проект є частиною ширшої ініціативи ЮНЕСКО «Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка» в Україні, спрямований на зміцнення добробуту та психічного здоров'я людей і місцевих громад, які постраждали від війни в Україні, використовуючи потенціал культурної спадщини України.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар