Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
12 Лютого 2024

У цьому матеріалі ми хочемо поділитися відгуками людей, які вже мали можливість побачити плакати про мужність і боротьбу та ознайомитися з історіями українців.

981

Українці надихають своїми вчинками та вражають своєю відданістю, адже кожен з нас так чи інакше докладає значних зусиль до наближення нашої Перемоги. Ми активно продовжуємо боронити наші кордони на всіх рівнях, донатимо, волонтеримо, працюємо над розвитком країни.

Протягом минулого року в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку, ми зібрали історії про стійких та відважних українців, за якими створили плакати про мужність і боротьбу під час війни.

У цих записах, зібраних з різних куточків України, йдеться про сміливість, єдність, мотивацію, цінності, натхнення та силу неймовірних людей: військових, волонтерів, лікарів, психологів, керівників громадських організацій та бізнесу, культурних діячів та внутрішньо переміщених осіб.

Координатори ВІ “Активна Громада” по всій країні займаються поширенням цих плакатів, відсканувавши QR-код з яких можна ознайомитись з історіями, у громадських місцях: місцевих радах, ЦНАПах, зупинках транспорту, ліцеях, гуртожитках, поштах, бібліотеках…

Наразі плакати вже можна помітити у 14 громадах, а саме в: Ужгороді, Дрогобичі (Львівщина), Рівному, Здовбиці (Рівненщина), Маневичах (Волинь), Івано-Франківську, Кам’янець-Подільському (Хмельниччина), Чернівцях, Богуславі (Київщина), Жмеринці (Вінниччина), Вознесенську (Миколаївщина), Кропивницькому, Полтаві та Краматорську (Донеччина).

"Одне із завдань, які ми ставили перед собою - розповісти про людей навколо нас. Інколи люди навіть не підозрюють про те, наскільки вони сміливі і захоплюють, як мотивують та надихають інших. Тривалий час ми з командою працювали над цими історіями і плакатами. Напевне найвідповідальніше було вибрати у кожній історії ту цитату, яка відгукнеться, западе в серце і стане містком, ніби запрошуватиме скористатися QR-кодом і прочитати всю історію. Нам дуже хочеться, щоб ці історії читали в різних містах і селах, щоб вони відгукнулися у серцях інших людей, щоб ми знали одне про одного більше, щоб через ці історії, ми знайомили з українською сміливістю завдяки цим людям і якщо комусь досі бракувало впевненості та відчуття важливості своєї роботи, то нагадати, що немає маленьких справ і участь кожного і кожної сьогодні надважлива. Пригадую цитату однієї з героїнь наших історій - волонтерки з Ужгорода Юлії Дуб про те, що місія волонтерів у цій війні – власним прикладом показувати, що доля країни у руках простих людей. Це нагадування для нас всіх", - прокоментувала мету проєкту Наталія Малиновська, керівниця проєкту "Право вибору" ГО ВГО Інституту "Республіка".

“Нехай ці історії надихнуть кожного з нас бути сильними й сміливими, вірити в себе й у свої справи, змінювати на краще свої громади та ділитися своїм досвідом, який теж може стати прикладом”, - ділиться Анастасія Ращенко, координаторка в місті Богуслав (Київщина).

“Тепер про сміливих людей під час війни дізнається якомога більше людей!”, - відгукнувся Анатолій Стоян, координатор у місті Кропивницький.

У цьому матеріалі ми хочемо поділитися відгуками людей, які вже мали можливість побачити ці плакати та ознайомитися з історіями українців.

Очільник клініки "ГЕМО МЕДИКА" в Ужгороді Павло Колесник зазначив, що читати історії колег з інших регіонів, котрі включилися у війну, котрі готові ділитися не тільки знаннями для воїнів, але й часом та іншими навичками, безмежно надихає. Також зазначив, що обов'язково покаже історії на плакатах своїм студентам.

Заступниця директора палацу “ПАДІЮН” Галина Пендерецька зазначила: “”ПАДІЮН” з перших днів війни став не тільки прихистком для сотень внутрішньо переміщених осіб, але й притулком для волонтерів. Тому всім відвідувачам закладу, від малих вихованців до їхніх батьків, буде не просто цікаво дізнатися історії з інших регіонів, але й самим надихнутися на нові звершення. Це корисний досвід”.

На фото лялькарка-волонтерка Марина Федчик разом з плакатом з її історією.

Бібліотека імені В’ячеслава Чорновола в Дрогобичі створила невеличке відео, на якому зображено стелажі книг з плакатами героїв.

Директорка Маневицького центру творчості дітей та юнацтва Ковальчук Валентина Миколаївна прокоментувала: "Важливо, що про волонтерську роботу розповідають, діляться досвідом, власними переживаннями. Це об'єднує всіх нас і дає натхнення працювати далі на волонтерській ниві".

У бібліотеці імені Костя Солухи в Кам’янці-Подільському координатор Славко Полятинчук провів презентацію виставки плакатів. На презентації були присутні бібліотекарі та читачі. Виставка тривала два тижні, а далі плакати передали в усі бібліотечні філії міста.

А координаторка в Кам’янець-Подільському Галина Бойко завітала з плакатами до ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Хлопці скористалися смартфонами й ознайомилися зі змістом написаного. Бібліотекартка Маріна Ползюкова та педагог-організатор Валентина Войчишена подякували за подарунок і запланували використання їх у майбутніх заходах. Детальніше про це написали на сайті ліцею за посиланням.

"Колектив центру народної творчості вражений сміливістю пані Тетяни (героїня однієї з історій, директорка центру народної творчості, яка стала військовим медиком - прим. ред.) та з нетерпінням очікує її з Перемогою. Будемо залучати відвідувачів користуватись QR-кодом, аби детальніше дізнатись про історію очільниці”, - прокоментувала виконуюча обов’язків директорки Кіровоградського обласного центру народної творчості Наталія Соменко.

“Плакати нагадують наших земляків, які мужньо долають випробування долі та вірять про повернення в рідне місто!”, - прокоментував керівник центру “Маріуполь та маріупольці” пан Дмитро.

“Радіємо, що тепер відвідувачі кнайпи зможуть дізнатися більше про цю неймовірну жінку, майстриню народних ремесел, девізом якої стали слова: "Я жива, тому я повинна допомагати Україні тим, чим можу"”, - наголосив Дмитро Смельняк, засновник крафтової ресторації "Кнайпа Бамбетель".

"Приклад студента Максима Шатковського надихає. Волонтерством займаються й наші студенти, бо армії потрібно допомагати", - поділився Олександр Кодема, голова юридичної клініки ЦДУ.

“Створимо тематичну експозицію та залучатимемо до ознайомлення з історіями читачів бібліотеки!” - зазначила Тетяна Левінська, завідувачка сектора бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка в Кропивницькому.

“Під час війни важливо пропагувати людей, які допомагають фронту та наближають нашу Перемогу! Тому плакати з історіями мужніх людей мають спонукати до цього нашу студентську молодь”, - поділився Володимир Зайченко, завідувач кафедри фінансів та менеджменту ЦНТУ.

“Щиро дякуємо “Активній Громаді” за тісну співпрацю з нашою спільнотою “Сільські волонтери”! Дякуємо за увагу до нашої волонтерської колежанки Тетяни Болибік, вона Людина з великим серцем і доброю душею!”, - такий відгук отримали від Ольги Веремейко з Кропивницького.

Волонтеру Богдану Зуякову, про якого опублікована одна з історій, особисто презентували плакат в Краматорську. Після цього плакат розмістили в “TatoHub”. Інші ж волонтери впізнали колег, з якими перетинались на волонтерському шляху.

На фото волонтер Богдан Зуяков з плакатом з його історією. 


Кожен наш внесок, незалежно від його масштабу, є важливим кроком для нашої Перемоги. Наша спільна праця та взаємопідтримка створюють міцний фундамент для подальшого розвитку та світлого майбутнього нашої країни. Читайте історії, надихайтесь та створюйте своє!

Усі історії можна прочитати на нашому сайті за посиланням.

Переглянути плакати про мужність і боротьбу під час війни можна за посиланням.


Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Авторка матеріалу: Єлизавета Оглобля, комунікаційна менеджерка ВІ “Активна Громада”

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар