Триває тридцять друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Про нас: Ініціатива «Активна Громада», започаткована активістами Інституту «Республіка» після Євромайдану (2014 рік), яка зосередилася на активізації та залученні українців до процесу прийняття рішень. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити не менше 1% громадян до прийняття рішень та просування реформ в Україні на системній основі для добробуту українських громад. На сьогодні ми працюємо в 30 громадах України.
Україна коротко:
Триває тридцять друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.
Триває переміщення підрозділів російської федерації на територію республіки білорусь. Вказані заходи проводяться з метою ротації підрозділів, що зазнали суттєвих втрат, посилення наявних угруповань, поповнення запасів продовольства, палива та боєприпасів, організації евакуації поранених та хворих військовослужбовців.
На Поліссі противник під прикриттям вогню артилерії та авіації продовжує закріплюватися на досягнутих рубежах, готується до проведення ротації підрозділів.
На Київщині ворог продовжує блокаду Славутича. В районах Лук’янівка та Рудницьке противник зазнав втрат та відійшов.
Ворог не полишає спроб взяти під контроль Чернігів.
Противник намагається здійснити перегрупування в районі Сум. Силами оборони України відновлено контроль над населеними пунктами Тростянець та Гусарівка, що на Сумщині.
Поблизу Харкова ворог зосередив зусилля на поповненні поточних втрат.
На Донеччині та Луганщині окупаційні підрозділи намагаються захопити Попасну, Рубіжне, Сєвєродонецьк та Маріуполь. Успіхів не мають. Здійснили невдалу спробу штурму Красногорівки. Зазнали втрат, відійшли.
На Херсонщині окупанти силами росгвардії продовжують боротьбу з осередками спротиву на тимчасово зайнятій території.
Північні області
Київ
Ніч у Києві минула спокійно. В столиці поступово відкривається бізнес: продуктові магазини, перукарні, кав‘ярні та СТО.
Київська
За минулу добу зафіксували більше 30 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури.
Найнебезпечніші напрямки: Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська громада, Макарівська громада, північ Вишгородського району, території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської, Великодимерської громад.
Росіяни блокують Славутич. У Чорнобильській зоні через бойові дії горять понад 10 тисяч гектарів лісу. Це може загрожувати радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи.
Чернігівська
У Чернігові обстріляли знімальну групу Sky News.
Сумська
Українські військові розпочали контрнаступ у Сумській області.
Східні області
Харківська
Вночі окупанти продовжили обстрілювати житлові будинки та цивільну інфраструктуру в різних районах Харкова.
У Харківській області ЗСУ відбили Гусарівку і розпочали контрнаступ.
Протиповітряна оборона збила російський винищувач над Харковом.
Донецька
Краматорськ
Ситуація залишаться тривожною. Активних дій зі сторони рашистів не зафіксовано. Збройні Сили України спільно з територіальною обороною та мешканцями продовжують підготовку до зустрічі з ворогом. Місто працює в штатному режимі.
Покровськ і Покровський район
Ситуація в місті спокійна.
Росія застосувала заборонені фосфорні боєприпаси біля Авдіївки.
Ворог здійснив удар з реактивних систем залпового вогню «Торнадо-С» по житловому сектору міста Красногорівка на Донеччині. Російські війська застосували заборонені касетні боєприпаси, що впали посеред вулиць приватного сектору. Чотири людини дістали поранення. Наразі поліція оточила небезпечний район. Вибухотехніки поліції спільно з ДСНС виявляють та знешкоджують бойові кумулятивні елементи.
Росіяни вбили цивільного в Мар'їнці та поранили двох людей.
Допомогу прийняло місто Родинське Покровської громади - привезли засоби особистості гігієни, медикаменти, ковдри, харчові продукти
Бахмут
Ситуація в місті напружена. Міська інфраструктура, комунальні підприємства працюють у штатному режимі. Приватні об'єкти торгівлі працюють в обмеженому режимі. ТОВ «Бахмут - Хліб» працює стабільно для забезпечення потреб громади. Співробітники поліції проводять посилене патрулювання вулицями громади, також в посиленому режимі працює державна служба надзвичайних ситуацій.
З 01.03.2022 року Бахмутською міською радою було організовано та вивезено на залізничні вокзали міст Краматорськ та Слов’янськ для подальшого виїзду евакуаційними потягами Укрзалізниці у безпечні регіони країни 2531 жителя.
У Бахмутському міському центрі культури та дозвілля імені Євгена Мартинова організовано пункт реєстрації осіб, можна звернутися за допомогою у вирішенні питань організації тимчасового перебування, отримати змінний одяг, продукти харчування, допомогу психолога.
Маріуполь
Продовжується блокада Маріуполя.
В західній частині Маріуполя, яка знаходиться зараз під контролем окупантів, почалися зачистки. Росіяни ходять по квартирах будинків, що вціліли, проводять перепис населення. Якщо ніхто не відчиняє, вони просто ламають двері.
Південні області
Запорізька
Запорізька область
Протягом ночі і ранку успішно відбито атаки ворога по Запорізькому напрямку. Російські військові продовжують тероризувати та залякувати місцеве населення на тимчасово окупованих територіях області. Бердянськ, Мелітополь та інші тимчасово окуповані території Запорізької області відрізані від мобільного зв'язку та інтернету. Росіяни перешкоджають роботі українських операторів, відключають українське теле- та радіомовлення.
Внаслідок обстрілів російськими військовими в Запорізькій області пошкоджені дві високовольтні підстанції. Знеструмлені села Вербове, Андріївське, Романівське та Антонівка. Частково без електропостачання залишаються Гуляйпільська, Оріхівська, Василівська громади. Через активні бойові дії та недопуск російськими військовими аварійно-відновлювальних бригад до місць пошкоджень відновити мережі наразі неможливо.
Рятувальники ДСНС Запорізької області ліквідували загоряння житлового будинку у Пологівському районі, яке виникло внаслідок обстрілів з боку окупантів. Їм вдалось здійснити підвіз води для мешканців Гуляйполя та доставили їжу для населення міста Токмак.
Енергодар
У місті мешканці планують поновити нічні патрулювання з 28 березня. Це пов’язано зі випадками мародерства та погіршенням криміногенної ситуації на вулицях. Міський голова Дмитро Орлов зазначив, що до народних дружин увійдуть лише мешканці Енергодара. Окупаційні війська не будуть брати участь у патрулюванні.
В Енергодарі відбувається спроба захоплення влади. андрій шевчик, депутат від партії «ОПЗЖ», оголосив про створення і початок роботи російської «ради самоорганізації міста».
Мелітополь
В Мелітополі окупанти відключили всі українські телеканали. Працюють лише російські теле- та радіоканали. Українські мобільні оператори також не доступні на окупованих територіях.
Очільниця окупаційної влади галина данильченко повідомляє, що з 4 квітня в місті запрацюють школи та дитячі садки, навчання відбуватимуться російською мовою. Самопроголошена керівниця також обіцяє всім списати заборгованість за комунальні послуги. Існують підозри, що російські окупанти готуються провести фейковий референдум та створити одну чи декілька квазі-республік.
Херсонська
У Херсонській області люди знову виходять на мирні мітинги. Російські військові розігнали мітингу Херсоні, кидали у людей димовими шашками.
Одеська
Окупанти випустили дві ракети по Одеській області, але їх збили.
Є затримані особи, які підозрюють в диверсійній роботі.
Центральні області
Дніпропетровська
У Дніпрі СБУ затримала колаборанта, який хотів очолити окупаційну адміністрацію. Він збирав дані про працівників об'єкта критичної інфраструктури Дніпра, їхню політичну орієнтованість і рівень лояльності до росії. По області також затримали інших потенційних диверсантів.
Вчителі шкіл навчилися шити справжні маскувальні кікімори для українських захисників. Від волонтерів міста вже надійшло замовлення більш ніж на 100 маскувальних кікімор.
Дніпровський підприємець Сергій Ковальов відремонтував свою бойову розвідувальну машину та віддав її на потреби тероборони.
Українська співачка Тіна Кароль на концерті в Ізраїлі зібрала 2 млн грн пожертв, які передасть одній з лікарень міста Дніпро. Концерт відбувся за підтримки Посольства України в Ізраїлі.
Ворожі війська обстріляли зенітно-ракетною системою "Торнадо-С" село поруч з містом Кривий Ріг. Постраждалих немає. Ракети були оснащені забороненими касетними боєприпасами
Влада Нікопольського району заборонила будь-яким судам заходити у Каховське водосховище у їхню акваторію, інакше вони будуть знищені. Через цю водойму від Нікополя знаходиться тимчасово окуповане росіянами місто Енергодар.
Кіровоградська
Кропивницький
Ситуація контрольована. Лунали повітряні тривоги. Збройні Сили України боронять кордони області та охороняють військові об’єкти. Територіальна оборона чергує на блокпостах та разом з поліцейськими патрулюють містом.
У гуртожитку ЦДПУ ім. В. Винниченка відбувся спортивно-оздоровчий захід для дітей-ВПО.
У місті працюють підприємства, громадський транспорт, магазини, гуманітарні центри волонтерів.
На Кіровоградщині стартувала посівна кампанія. Голова Кіровоградської обладміністрації Андрій Райкович зазначив, що в області наразі сіють зернові.
Полтавська
На Полтавщині Служба безпеки України виявила колаборантку. Жінка агітувала за захоплення окупантами українських міст. СБУ заблокувала ботоферму, про що розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.
В Полтаві правоохоронці за добу перевірили 1205 підозрілих осіб. Семеро з них доставили до підрозділів поліції для перевірки на причетність до співпраці з ворогом та участі в диверсійній діяльності.
До Полтави прибула фура з гуманітарним вантажем, яку передала директор ТОВ "Сорочинський ярмарок". Громади з Нідерландів, Словаччини та інших країн світу зібрали допомогу для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Полтаві. Прибули ліки, медикаменти, одяг для дітей та дорослих, засоби гігієни та продукти харчування тривалого зберігання.
У закладах освіти міста продовжують проживати 1768 внутрішньо переміщених осіб.
Через штормовий вітер 21 населений пункт на Полтавщині залишився без світла. Ведуться ремонтні роботи.
Вінницька
Ситуація контрольована.
Лікарні області отримали гуманітарний вантаж від фонду ООН-UNICEF, а саме медичні набори для надання амбулаторної, хірургічної та акушерської допомоги.
Західні області
Львівська
Вчора під вечір в області лунали два сповіщення про повітряну тривогу. У першому випадку була загроза ракетного удару з акваторії Чорного моря, у другому – з Білорусі. У Львові ворог вдарив по двох об’єктах.
Нафтобаза, у яку напередодні влучила ракета, повністю зруйнована.Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій ліквідовували пожежу протягом всієї ночі. Ударною хвилею також пошкоджена інфраструктура освіти – у школі та садочку розбиті вікна.
Патрульна поліція Львівської області виявила осіб, які надсилали інформацію російським абонентам.
За добу прийняли і розселили ще 2 тисячі 200 людей з інших областей України, які вимушено покинули домівки. Від початку повномасштабного вторгнення на Львівщині надали прихисток 251 тисячі людей.
Польща передала Львову 20 низькопідлогових автобусів з гуманітарною допомогою. Зараз львівські фахівці оглядають технічний стан автобусів. Частину транспорту планують запустити на маршрути по місту, частину — для перевезення вимушено переміщених осіб до кордону з Польщею.
Кухарі-волонтери з Туреччини готують для вимушено переміщених українців. Партнери з посольства Туреччини розгорнули мобільну польову кухню у Львові.
Рівненська
Рівне
Ситуація в регіоні відносно спокійна, повітряних тривог не було.
Військові ЗСУ патрулюють кордон з Білоруссю. Тероборона патрулюють та чергують на блокпостах. Міський голова Рівненської міської громади зазначив, що кордони не порушені, ніч пройшла спокійно, без повітряних тривог.
Вчора, 26 березня, ввечері під час повітряних тривог було збито ворожий дрон та під час однієї з тривог ракета влучила в нафтобазу міста Дубно.
Віталій Коваль в ефірі телеканалу Еспресо зазначив, що нафтобаза знищена вщент, обійшлося без жертв.
Громадяни згуртовані, допомагають волонтерським штабам. В одній з бібліотек Рівного виготовляють солодощі для військових - енергетичні кульки/батончики та фасують мед та мікси з горіхів та сухофруктів.
Хмельницька
Ситуація в місті контрольована. В Хмельницькому відбувся розважально-культурний івент «Діти-дітям», в рамках заходу: пісні та танці, цікаві майстер-класи, ігри та розваги, смаколики.
Пес Лорд - хмельницький офіцер спецназу, разом зі своїм другом Романом вже півтора року служить у спецпідрозділі Нацполіції.
Черговий вантаж з обласного гуманітарного хабу направили на схід України: тушкованки, дитяче харчування, засоби гігієни, підгузки та медикаменти – загалом близько двох тонн вантажу.
“Зараз на Сумщині ідуть бої, і регіон фактично перебуває на грані гуманітарної катастрофи, тому ця допомога є життєво необхідною для цивільних мешканців, – зазначає начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. – Ми постійно отримуємо заявки з потребами для регіонів, що потерпають від російської агресії, та направляємо відповідні гуманітарні вантажі.”
Зі складу вже відвантажено понад 100 т продуктів та речей, які доставили до Київської, Сумської, Харківської та Донецької областей.
Закарпатська
В місті спокійно, ситуація контрольована.
Майстриня з Ужгорода шиє сувенірні ляльки-вуду "путін".
В Ужгороді відбувся концерт академічного симфонічного оркестру на підтримку військових.
Люди волонтерять.
Зазначимо, інформаційну підтримку здійсює громадська організація «УКРАЇНСЬКИЙ КОД», яка має на меті сприяти покращенню соціально-економічного, інноваційного, інвестиційного, професійного, освітнього, духовного, культурного та спортивного вдосконалення громадськості міст України.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар