Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
20 Березня 2024

18-20 березня в Республіці Корея проходить третій Саміт за демократію. За оцінками організаторів, близько 300 делегатів, серед яких урядовці, представники міжнародних організацій, наукових кіл та громадянського суспільства, зберуться в Кореї, щоб обговорити вдосконалення політики та стратегічні шляхи формування кращого майбутнього для прийдешніх поколінь.

408

Вперше Саміт за демократію відбувся у 2021 році як віртуальна міжнародна конференція, організована президентом США Джозефом Байденом. Представники приблизно 110 країн, а також члени громадянського суспільства та лідери приватного сектору взяли участь у конференції, яка була присвячена трьом основним темам: захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та відстоювання прав людини.

Одна з провідних тем цьогорічного саміту - активна участь молоді, яка стане рушійною силою майбутнього. Спікери з числа молоді беруть участь у заходах протягом триденного саміту, а також у різноманітних програмах, що передбачають активну участь молоді, адже інноваційні ідеї молоді можуть сприяти зміцненню глобальної демократії.

Програма USAID РАДА: наступне покоління та International IDEA організували окрему сесію в рамках саміту - «Демократичні практики парламенту з громадянами в умовах війни: залучення молоді і громадських організацій до процесу прийняття рішень». Виконавча директорка Інституту «Республіка» та співзасновниця ВІ «Активна громада» Олександра Гліжинська долучилася до сесії в якості спікерки.

У своїй промові Олександра Гліжинська розповіла про численні заходи, що організовує Активна Громада з метою мотивувати українську молодь до активної громадянської участі на всіх рівнях, зокрема дебати з політичних реформ, публічні консультації та онлайн-зустрічі з парламентарями. Разом з тим, було неможливо не торкнутися теми впливу війни на дітей та молодь в Україні, зокрема примусової депортації росіянами українських дітей, зміни місця проживання, поранень та загибелі внаслідок військових дій.

Спікери сесії нагадали аудиторії із США, Південної Кореї, Тайваню, Грузії та багатьох інших країн про те, що задача міжнародної спільноти сьогодні – бути прогресивними і приймати вчасні рішення на захист демократії у світі, зокрема у боротьбі з автократичними режимами, що загрожують суверенітету та безпеці демократій.

На завершення сесії в залі пролунало горде: «Слава Україні» та у відповідь – «Героям слава!».


Авторка матеріалу: Наталія Андрієнко, керівниця комунікаційного відділу ВІ "Активна Громада"

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар