Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше

Цей курс допоможе вам розібратись у тому, що таке урбаністика та як втілювати культурні ініціативи в громаді.

Інклюзивність, міська мобільність, urban desing, public space – всі ці речі стають все більш звичними для нас. Над цим вже не один рік працюють урбаністи. Вони доводять, що зміни в містах починаються з кожного з нас. Адже саме містяни розуміють, що їм болить і прагнуть жити в безпечному та зручному середовищі.

Ви небайдужі до свого міста? Тоді ви можете долучатись до урбаністичних проєктів чи навіть їх розпочинати. А якщо бракує знань – не пропустіть цей курс! Ви набудете ключових знань з урбаністики, навчитесь досліджувати проблеми міста та комунікувати із зацікавленими сторонами.

Тож, коротко про те, яку інформацію ви знайдете у відео курсу “Розвиток урбаністичної культури”.

Юлія Федів, перша виконавча директорка Українського культурного фонду та директорка ГО “Громадське телебачення”, розповість, як культура допомагає розвинути громаду та залучити інвестиції. Ви знайдете відповіді на запитання:

  • що таке культура та чому потрібно інвестувати в неї?
  • як розробити культурну стратегію розвитку громади?
  • як розробити бренд та комунікаційну стратегію?
  • де знайти фінансування на культурні проєкти?
  • чи може культура приносити дохід?
  • чому важливо розвивати туризм?
  • як культурні індустрії відроджують громади?

З архітекторкою і співзасновницею ГО “Урбан куратори” Анастасією Пономарьовою поговоримо про:

  • низові урбаністичні проєкти та їхню цінність;
  • різницю між top-down і bottom-up проєктами;
  • комунікацію з місцевою владою, бізнесом та експертами;
  • ревіталізацію промислових територій;
  • міські дослідження: мапування, прогулянки та інтерв’ю.

Яна Гуменна, співзасновниця та директорка “Центру перформативної освіти”, поділиться кейсами розвитку урбаністичної культури в Україні.

Ден Гуменний, куратор міжнародної програми “Театр Громадян” та перформативного простору PostPlayLab, пояснить, чому театр є елементом міської культури. Зокрема, поговоримо про:

  • вуличний театр;
  • документальний театр;
  • театр “Форум”.

І пам’ятайте: зміни на місцях – це фундамент глобальних трансформацій.

Дивіться відео та ставте ваші запитання в коментарях.

Якщо у вас є пропозиції щодо співпраці, пишіть нам на e-mail: InstituteRespublica@gmail.com або телефонуйте: +38 (097) 394 32 15,

+38 (095) 044 76 00.




Спікери
Юлія Федів, директорка ГО "Громадське телебачення", перша виконавча директорка УКФ

Сфера компетенцій: культурна та медіаменеджерка, громадська діячка.

У 2018 році була обрана першою виконавчою директоркою новоствореного Українського культурного фонду.  Також була керівницею Національного бюро програми Європейського Союзу у сфері культури та креативних індустрій "Креативна Європа" в Україні.

У 2021 році стала директоркою ГО "Громадське телебачення".

Переможниця Премії ООН Жінки у сфері культурного менеджменту 2021 року.

Анастасія Пономарьова, архітекторка і співзасновниця ГО «Урбан куратори»

Сфера компетенцій: займається дослідженням феномену низових трансформацій, ревіталізації промислових територій, культурними та соціальними аспектами урбаністичний практик.

Працювала архітекторкою в бюро Zotov&Co. Була координаторкою міжнародного архітектурного фестивалю та школи урбан-дизайну в CANactions.

У 2015 році заснувала організацію "Urban Curators", місією якої є ревіталізація міських просторів шляхом партисипації містян. 

Ден Гуменний, куратор міжнародної програми “Театр Громадян” та перформативного простору PostPlayLab

Сфера компетенцій: з 2011 року займається політичним-критичним театром як драматург, постановник, арт-менеджер та куратор. Є співавтором більше ніж 30 вистав та перформансів в Україні, Чехії та Польщі. Ранні тексти автора перекладені англійською, німецькою, чеською та польською мовами. У 2015 році Ден Гуменний став одним із співзасновників київського PostPlayТеатру.

Ден Гуменний - драматург, перформер та педагог. Виконавчий директор “Центру перформативної освіти”, куратор міждисциплінарної лабораторії PostPlayLab та міжнародної програми "Театр Громадян” і головний редактор дослідницької платформи “Крапка з комою».

Ден відомий своїм особливим підходом і тим, що створює проєкти та вистави, які підіймають важливі соціальні теми.

Яна Гуменна, співзасновниця та директорка “Центру перформативної освіти”

Сфера компетенцій: культурна менеджерка, кураторка, драматургиня, хореографиня та педагогиня. Співзасновниця єдиного в Україні політичного-критичного театру — PostPlayТеатр.

З 2012 року займається соціальними партиципаторними практиками. Вона є перформеркою чисельних європейських та україно-американських проєктів сучасного мистецтва та сучасного танцю. Ключові вистави про досвід травми вимушеного переселення та війну на сході України: “Сіра Зона”, “Ополченці”, “Девочки-Девочки”. Ключові перформанси про депортацію кримських татар та тортури в окупованому Криму: “Трава пробивает землю”, “DEVAM” та “Опыт свободы”.

Є співавторкою та продюсеркою 30 вистав і перформансів в Україні, Чехії та Польщі. Драматургічні тексти Яни перекладені англійською, німецькою, чеською та польською мовами.


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар