До повномасштабного вторгнення росії в Україну приватний підприємець Анна Стародубцева займалась виробництвом меблів. Було чимало замовлень, адже її меблі підприємства «Час пік» користувалось попитом, оскільки мали власний дизайнерський почерк.
Все змінилось з 24 лютого 2022 року, коли виникла гостра потреба у наших захисників і захисниць в одязі, спальних мішках тощо. Анні довелось змінити профіль виробництва, закупити 9 швейних машинок, обладнати виробничий меблевий цех у швейний. Ось тоді й почала набирати обертів ініціатива, до якої приєднувались небайдужі містяни та внутрішньо переміщені особи. Всього за час існування ініціатива об’єднувала близько 30 осіб та відправлено для наших воїнів близько 900 комплектів верхнього одягу та 200 спальних мішків. Воїни відчувають турботу та тепло жіночих рук, і не такими холодними видаються люті морози!
Були й персональні замовлення на форму – від чоловіків значно високого зросту, а також тендітних жінок. Взагалі виникли проблеми із військовим одягом для жінок, адже його тоді не було, тому освоїли й цей напрямок виробництва.
«Зараз це виглядає досить кумедно, але для клапанів карманів потрібний був пластик, а де його було взяти? То просили чоловіків збирати пластикові пляшки від води в сміттєвих контейнерах та приносити до нас»,- згадує Анна.
У швейній команді «Час пік» знайшли гідне місце переселенки з Бахмута, Авдіївки, Маріуполя, Херсона. У кількох представниць ініціативи найрідніші люди нині служать в Збройних силах.
«Зараз продовжує тримати відповідальність якась природна, мабуть, на рівні хромосомному. Бо ми – українці й українки, а в нашій країні продовжується війна. Ми ж не можемо кинути незакінчену справу, яка не закінчилася перемогою, тому працюємо далі. Як би важко не було, нам втомлюватися, кидати, розчаровуватися не можна. І найбільше нас радує, надихає на нові здобутки, коли отримуємо за нашу роботу слова вдячності з фронту», - наголошує Анна.
Швейний цех працює майже щодня. Робота на користь армії гріє душу, а домашні справи почекають. А ще в «Час пік» переконані, що локальний активізм наближає нашу перемогу і від кожного й кожної, залежить коли вона настане!
Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Авторка: Надія Гармазій , комунікаційниця "Активної Громади" м. Кропивницький.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар