"Проводимо молодіжну роботу у вигляді різних заходів, тренінгів. Скоро розпочнемо допомогу для інших молодіжних центрів регіону та будемо відкривати нові молодіжні центри. У найближчих планах — відкриття 3 нових молодіжних центрів і допомогу ще 7 молодіжним центрам", - Андрій Боровенський, молодіжний працівник та член команди Дніпропетровського обласного молодіжного центру.
"Дніпропетровський обласний молодіжний центр (ДОМЦ) з'явився, тому що вже деякий час у нашому місті не було установи, яка допомагала б іншим молодіжним центрам в регіоні. Тому наша команда ГО "Дуїт" вирішила це виправити та почала діяльність з метою його створення на базі громадської організації. Це була довга робота. І офіційно створився він 20 травня 2023 року. Зараз вже ДОМЦ активно став на рейки діяльності", - каже Андрій Боровенський.
Андрію - 29, хлопець з м. Дніпра. Навчався на філолога у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Зараз проактивний молодіжний працівник та член команди Дніпропетровського обласного молодіжного центру (ДОМЦ) і ГО "Дуїт". Говорили з Андрієм про діяльність ДОМЦ та молодіжну політику.
- Чим Ви займаєтеся? Яка Ваша посада?
- Я - громадський діяч. Член громадської організації "Дуїт" і голова одного з її відділів. Також я є членом Дніпропетровського обласного молодіжного центру, де керую департаментом маркетингу та комунікацій. Займаюся комунікаціями через соціальні мережі та інші інструменти. Також проваджу діяльність в якості фасилітатора, але з цим тільки починаю.
- Як і для чого було створено Дніпропетровський обласний молодіжний центр? Коли це сталося?
- Дніпропетровський обласний молодіжний центр (ДОМЦ) з'явився, тому що вже деякий час у нашому місті не було установи, яка допомагала б іншим молодіжним центрам в регіоні. Тому наша команда ГО "Дуїт" вирішила це виправити та почала діяльність з метою його створення на базі громадської організації. Це була довга робота. І офіційно створився він 20 травня 2023 року. Зараз вже ДОМЦ активно став на рейки діяльності. Проводимо молодіжну роботу у вигляді різних заходів, тренінгів. Скоро розпочнемо допомогу для інших молодіжних центрів регіону та будемо відкривати нові молодіжні центри. У найближчих планах — відкриття 3 нових молодіжних центрів і допомогу ще 7 молодіжним центрам: це і менторська підтримка, це і наші спеціалісти, і матеріальна підтримка. ДОМЦ є певною координаційною ланкою, яка пов’язує всі молодіжні центри регіону і сфокусована на роботі з молоддю, опосередковано через працівників молодіжних центрів і просторів й посадових осіб, які займаються молодіжною політикою. ДОМЦ – це можливість для молоді розвивати свої навички й потенціал шляхом неформальної освіти. Наш простір можна використовувати для навчання, роботи, проведення зборів і зустрічей однодумців. А також - як Пункт Незламності.
- Які труднощі виникали на початку діяльності? З якими викликами та проблемами Ви зустрічаєтеся у своїй діяльності?
- Все, що відбувається — це не проблеми, а виклики й точки зростання. Найчастіше ми стикаємося з тим, що до цього протягом довгого часу не існувало молодіжного центру. І треба про себе заявляти та розпочинати комунікацію з молодіжними центрами регіону, які про нас ще до того не знали. Але вже дізнаються. Звісно, є нюанси з тим, що у нас як-не-як воєнний стан. Наприклад, Нікополь - це теж місто, яке знаходиться у зоні артилерійських обстрілів (які продовжуються мало не щодня, здебільшого - з території тимчасово окупованого росіянами міста Енергодар Запорізької області, прим. авт.). Але молодь там все ще є. І тому там є деякі особливі умови: треба створювати якісь можливості для тамтешньої молоді, але в безпечних місцях. Це теж додатковий виклик, з яким ми будемо працювати. Ми його у будь-якому разі вирішимо!
Виходить, що ми починаємо нашу роботу та комунікацію з усіма з нуля. До цього протягом тривалого часу нічого не було.
- Яких результатів вже вдалося досягти? Які найбільші заходи, проведені вами?
- Найбільший захід, який ми провели, це регіональний молодіжний форум, який організували командою ГО "Дуїт" спільно з Департаментом молоді й спорту Дніпропетровської ОДА.
А щодо наших постійних заходів - це розважальний захід "ігротека". Він найбільший. Тренінги у нас теж постійно проводяться. Вони користуються попитом. Наприклад, на тренінг про письмову комунікацію прийшло доволі багато людей. Такий захід, як "артвечорниці", який полягає в тому, що обирається певна тематика, розповідається про певного художника або стиль/напрям у візуальному мистецтві. Спочатку це як невеличка лекція, а потім люди, які прийшли на захід, самі в тому ж стилі художника чи напряму малюють, власне, вже свої твори. Це й арттерапія, й цікава, пізнавальна лекція.
Також у нас постійно волонтерські заходи проходять. Серед форматів ще спікінг-клаби, кіновечори. Тематика заходів може бути найрізноманітніша: від теми в молодіжній політиці, про адвокацію, інституційну стійкість - до SMM та маркетингу. Також ми розпочали проводити виїзні тренінги по громадах. І надалі плануємо задля розвитку команд молодіжних центрів регіону, як обласний молодіжний центр, проводити тренінги про менеджмент молодіжних центрів (у т.ч. - виїзні).
- Які є пріоритети у Дніпропетровського обласного молодіжного центру?
- Перш за все, пріоритет один — працювати на користь молоді, яка шукає можливості. І намагатися дати їй ці можливості, щоб молодь розвивала свої таланти й вміння. Хочемо стати платформою, на базі якої спікери та спікерки зможуть проводити різноманітні заходи на регіональному рівні. І підтримувати ініціативну молодь. Ділитися корисними знаннями або просто навіть проводити приємно час.
- Які плани ви ставите для ДОМЦ на найближче майбутнє?
- У нас в планах - створити 3 та підтримати 7 молодіжних центрів. Також плануємо залучити молоді, яка у нас буде онлайн або офлайн на заходах, понад 1000 людей і гостей нашого центру понад 2000 людей. А також проводити тренінги та підвищувати кваліфікацію саме для фахівців, які працюють у молодіжних центрах регіону.
У серпні на базі нашого центру проводився тренінг "Молодіжний працівник", де ГО "Дуїт" виступало основою, а ДОМЦ - організатором. Також провели цей тренінг і у жовтні. Незабаром будемо проводити ще одну хвилю такого тренінгу. Наша ціль - виведення Дніпропетровської області на перше місце по молодіжним ініціативам та кількості залученої молоді до процесів прийняття рішень. Доведеться обігнати Київ.
- Чи можна провести захід у Дніпропетровському обласному молодіжному центрі? Що для цього потрібно зробити?
- Так. Ми самі шукаємо різних цікавих фахових спікерів для проведення заходів. Але, якщо надходить ініціатива, якщо ця тема корисна й цікава молоді, то тоді ми з задоволенням допомагаємо в організації. І на базі штабу ГО "Дуїт", як Дніпропетровський обласний молодіжний центр, організовуємо такий захід для спікера.
До речі, один з авторів молодого, але доволі відомого блогу, нещодавно проводив у нас свій тренінг, пов'язаний з політикою. Він і сам політолог. Це співавтор YouTube-каналу “НеАполітичні” Денис Ратушний, який провів захід “Що таке політика? Детектив без розв'язки”. Будь-хто може звернутися до нас. Може і сам прийти. Може подзвонити, написати на пошту. Всі контакти є доступними на наших сторінках в соцмережах. Тому це без проблем. Можна і написати в direct. (Зокрема, чимало заходів у стінах ДОМЦ провели й координатори Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” з Дніпра: це і тренінги про роботу Верховної Ради, і Клуби Активної Громади, і зйомки відеороликів про громадську активність та багато іншого. А громадська організація "Дуїт" була створено та очолювана до серпня 2023 року Дмитром Твердохлібом (комунікаційним координатором ВІ “Активна Громада” у Дніпрі з 2018 по 2022 роки, прим. авт.).
Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Провів інтерв'ю: Максим Красіков. Матеріал підготував регіональний координатор ВІ "Активна Громада" у Дніпрі Дмитро Чернишов
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар