Як соціальні мережі мотивують депутатів звітуватись? Дізнайтесь з історії.
Раніше в Здовбицькій громаді про звіти депутатів ніхто і не чув. А тепер один з 22-х депутатів проводить звітування в прямому етері на Facebook, де кожна людина може поставити запитання особисто. Такий анонс можна знайти в групі Здовбицької ТГ:
Анонс звітування в прямому ефірі. Джерело: Здовбицька ОТГ
Як це стало можливим? Розповідає Ольга Бережна, мешканка громади та регіональна координаторка ВІ “Активна Громада”.
Рада Здовбицької громади не розробила графік звітування, хоча й мала б зробити це ще до лютого минулого року. Тож пані Ольга звернулась до сільського голови із проєктом звітування. Тоді відповіді вона не отримала, тому написала про цю проблему тут, на порталі. А потім поширила допис в групі громади на Facebook.
“Дописи важливі. Це критика, яку депутати не можуть не прочитати та залишити без реакції”, – розповідає Ольга Бережна.
Результатів довго чекати не довелось: вже за два дні й з’явився анонс звітування. А це перший в історії територіальній громаді звіт! Активістка впевнена, що перший досвід звітування вмотивує інших депутатів робити це, адже це також і репутаційне питання.
А звіти – важливий атрибут демократії, який робить політичний процес більш прозорим. Ба більше, за словами політичної експертки Наталії Малиновської, це також елемент впливу громадськості на прийняття та впровадження рішень.
У звіті депутати розповідають про свою діяльність в раді: скільки пропозицій подали, як брали участь в прийнятті рішень. Також в цьому документі зазначають, яку роботу проводили з громадою (наприклад, обробка скарг) та в яких масових заходах брали участь.
Сільська рада Здовбицької громади
Щорічно "Активна Громада" проводить моніторинг звітів депутатів. В останньому дослідженні ми з'ясували, що доброчесне звітування є культурою не партійною, а радше – фракційною. Значний вплив на цей процесаю мають прийняті норми в конкретній місцевій раді. Але найбільше звітування залежить від самого депутата, від розуміння і зацікавленості у своїх виборцях. Детальніше за посиланням.
Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар