Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
27 Жовтня 2023
Тетяна Кавуненко

Дев'ятирічні Аліса та Віка весь час долучаються до зборів і вже задонатили понад 2000 гривень. Дрон, автівка, тепловізор та колеса – все це допомогли придбати для наших захисників маленькі волонтерки з Богуслава. Про непереможний дитячий волонтерський фронт - у матеріалі.

243

Для перемоги не буває маленьких справ: вже понад дві тисячі гривень на різні потреби захисників задонатили чотирикласниці Віка Проценко та Аліса Щербатюк з Богуслава.

Про волонтерство і збори, про те, з чого дівчатка починали, про дитячі мрії й хобі, про те, ким вони хочуть стати, як виростуть, якою бачать країну у майбутньому, що бажають військовим та про те, як заохотити людей волонтерити - у матеріалі АГ.

Дев’ятирічні Вікторія Проценко та Аліса Щербатюк з Богуслава волонтерять та допомагають Богуславському волонтерському штабу збирати кошти на потреби ЗСУ. Дівчата плетуть прикраси з бісеру та маленьких різнокольорових резинок. Задум продавати вироби аби допомагати захисникам з’явився більше як пів року тому, згадує Вікторія, яка разом з родиною після початку повномасштабного вторгнення переїхала до Богуслава з Херсонщини:

"Спочатку ми продавали, Аліса призивала покупців, а я плела резинками. А потім, коли Алісі виповнилося 9 років, - то я їй подарувала резинки й вона теж стала плести та продавати. Також бабуля Аліси нам допомагала плести - вже з бісеру. Ми, коли бачимо людину, йдемо чи біжимо до неї й запитуємо: Добрий день, бажаєте щось купити, аби допомогти ЗСУ? Деякі дні ми взагалі нічого не заробляємо, а деякі – дуже багато".

Аліса та Віка весь час долучаються до зборів і вже задонатили понад 2000 гривень. Дрон, автівка, тепловізор та колеса – все це допомогли придбати для наших захисників маленькі волонтерки з Богуслава.

Водночас своїм прикладом прагнуть надихнути однокласників та друзів на волонтерство, розповідає Аліса:

"Ми продавали спочатку просто для себе. Потім разом вирішили, що потрібно збирати для ЗСУ. Можна своїм прикладом показати іншим. До прикладу, можна подарувати виріб і розповісти, як його робити. Потім поступово й інші зможуть робити їх, накопичувати гроші на великі набори матеріалів і потім вже доєднуватись до допомоги ЗСУ".

Окрім навчання та волонтерства, дівчата мають час і на інші захоплення. Аліса займається танцями та фігурним катанням, Вікторія ж у майбутньому планує стати кондитером. Втім, наразі, дівчата мають спільну мрію:

"Моя якнайкраща мрія – це мир в Україні й здоров’я всім людям".

"А в мене - три мрії. Перша мрія, яку я дуже хочу – це, щоб ми перемогли, друга мрія – назбирати на ноутбук, а третя – на щось ще назбирати. А ще хочемо, щоб всі військові залишилися живими й здоровими".

Тож, дівчата продовжують допомагати, як можуть і як уміють, творячи непереможний дитячий волонтерський фронт.


Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Авторка: Вікторія Дивнич, комунікаційна координаторка ВІ "Активна Громада" у м. Богуслав

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар