Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
15 Травня 2023
Тетяна Кавуненко

10 травня в Рівному відбулася гра-моделювання у вигляді стратегічних сесій «Майбутнє волонтерства в громадах», яку ВІ «Активна Громада» провела 10 травня 2023 року в партнерстві з “Active Group”. Гра складалась із двох блоків - перші півроку в громаді та ще півроку в громаді: що змінювалось, які домовленості відбувались між різними представниками громади. Під час таких тактів гри всі учасники висловлювались від імені своєї ролі та давали власні висновки, ділилися відгуками та спостереженнями.

145

10 травня в Рівному відбулася гра-моделювання у вигляді стратегічних сесій «Майбутнє волонтерства в громадах», яку ВІ «Активна Громада» провела 10 травня 2023 року в партнерстві з “Active Group”. 

Подія відбулася у Молодіжному просторі «НОТА», Рівненська обласна бібліотека для молоді. До гри долучилися: волонтери, активісти, студенти, викладачі, пластуни, підприємці, представники ВПО.

Війна з усіма її жахами стрімко активізувала волонтерський рух в Україні. Величезна кількість людей долучилась до волонтерства, змінився профіль волонтерів, їх діяльність та багато іншого. Саме ці питання і не лише досліджували, обговорювали та дискутували учасники та учасниці.



На початку гри учасники та учасниці спільно згенерували “ролі”, які, на їхню думку повинні бути під час обговорення теми гри, потім кожен учасник та учасниця обирали відповідну роль, яку приміряли на себе, відчули, як жити в ній під час кожної частини гри.

Гра складалась із двох блоків - перші півроку в громаді та ще півроку в громаді: що змінювалось, які домовленості відбувались між різними представниками громади. Під час таких тактів гри всі учасники висловлювались від імені своєї ролі та давали власні висновки, ділилися відгуками та спостереженнями.

Поряд з Волонтерськими організаціями, ГО, Мером, Державною владою Викладачами, Представниками ВПО, Активними громадянами, Психологами, Студентами, Спортсменами, Медіа, Підприємцями, Меценатами, Культурними елітами, Логістами, Донорами, Діаспорою, Дітьми волонтерів, ЄС, Церквою, у нас були: Чистий спокій, Вигорання, Світле майбутнє, Дух волонтерства, Філософська сутність людини. А також, куди ж без них, Шахраї. 

Зокрема зазначали що до таких ролей, як Мер та Державна влада, під час першого такту гри підходили менше учасників, спілкувались та вели перемовини. І дуже активними була роль «шахраї», які спілкувались майже з усіма: волонтерськими організаціями, і активними громадянами, і громадськими організаціями, і логістами.


В першому такті Донори теж зіштовхнулися з нерозумінням більшості гравців, можливостей, які може отримати громада за дотаційні гроші. Це розуміли лише представники ГО. 


Навіть Шахраї, надихнувшись Духом волонтерства, констатували, що теж готові долучатися до волонтерських ініціатив!

Загалом, можна було констатувати, що у нас самодостатнє і незалежне громадянське суспільство сформовано в громаді.

Під час другої частини заходу, всі учасники працювали в командах над розробкою чотирьох сценаріїв розвитку волонтерства в громаді та в країні: інертного, провального, оптимістичного та проривного. 

Відповідно, кожна з груп представляла свої можливі варіанти розвитку. Варто зазначити, що навіть провальний сценарій розвитку волонтерства не передбачає зменшення кількості волонтерських ініціатив в нашій громаді, а, навпаки, загрозу вбачають у перенасиченості, а, відповідно, у втомі та вигоранні від таких активностей.

Як констатував наш Чистий спокій, під час одного з обговорень змодельованої ситуації: “Наразі ми не потребуємо чистого спокою, готові й надалі шукати й впроваджувати активності!".

"Мені дуже сподобався цей захід, це був доволі незвичний досвід. Для мене, людини, яка захоплюється настільно-рольовими іграми, це було щось дуже дотичне, але крім певних уявних речей тут було також те, що дійсно може бути корисним в житті. Також тут можна було познайомитись з багатьма цікавими людьми, які окрім різних вікових груп, різних соціальних сфер, в кожного свій досвід і це було надзвичайно круто! Дякую!", – висловився Ян.

"Ця гра – це було дуже класно, мені дуже сподобалося, оскільки цей момент і така форма гри допомагає розібрати певну проблему, певну сферу на дрібні деталі, подивитися що, де і як, і як це, в принципі, бачать різні люди, люди з різних посад. Тому це досить корисний досвід, я розумію, що результат цієї гри дуже класний тим, що потім можна цю інформацію, цей креатив, який є результатом десь використовувати, брати як основу для нових проєктів, для створення чогось, для покращення і, в принципі, це ті сценарії, які можна потім пропрацьовувати і дивитися чи можна їх реалізовувати. І сама гра по атмосфері дуже класна: дуже круті люди, дуже класні емоції, дійсно ці 4 години пролетіли дуже швидко і дуже цікаво. Мені все сподобалося. Тому, якщо хтось буде вагатися, раджу іти, пробувати, не боятися, що хтось чого не знає – тут все класно і круто, дякую", - зазначила учасниця гри моделювання Настя.


Ці заходи спрямовані на пошук оптимальних способів розвитку волонтерства в Україні. 



Довідка. Заходи відбуваються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту “Право вибору”.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Авторка: Наталія Головач та Ольга Крет, регіональні координаторки ВІ "Активна Громада" у місті Рівне

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар