Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
20 Листопада 2023

Україна є свідком непохитного патріотизму, героїчних зусиль та палкої ініціативи людей, які об’єднуються для надання допомоги постраждалим від війни. Ідея таких ініціатив полягає не в індивідуальних діях, а радше в силі їхнього колективного об’єднання, де кінцевий результат значно переважує суму окремих частин.

223

Створення одного такого колективного руху, на який підштовхнули такі громадяни, як Богдан Зуяков з Краматорська. Богдан справді став символом волонтерства в Україні, проте він представляє не лише себе, а й більшу об’єднану спільноту, яка працює на спільну справу. Їхні дії охоплюють понад 500 днів послідовної, непохитної відданості.

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Богдан разом із кількома своїми друзями, жителями Краматорська, вирішили допомагати своєму місту. Разом вони зводили блокпости на дорогах і допомагали військовим, щоб захистити своїх співвітчизників. Це ознаменувало початок їхнього спільного шляху до волонтерства.

Говорячи про тривалу групову роботу, Богдан ділиться: "Дуже багато людей губились на шляху, хтось не витримував темп, комусь ставало не цікаво працювати безкоштовно, хтось евакуювався з родиною. Тепер можна сказати, що залишились найзгуртованіші та найвитриваліші". Дійсно, таке колективне волонтерство діє як зміцнюючий промінь національного духу, уособлюючи солідарність у складні часи.

Богдан і його побратими сприймають волонтерство як двояку місію. По-перше, щоб захистити своє місто від шкоди, а по-друге, щоб надати допомогу тим, хто опинився у скрутному становищі. Вони неодноразово ризикували життям, щоб евакуювати людей із небезпечних зон Донецької області та розповсюджувати гуманітарну допомогу в райони, куди мало хто наважився б.

Богдан каже: "Ми зробили процес запиту на евакуацію простим». Люди можуть надіслати мені повідомлення в соціальних мережах безпосередньо зі своїми потребами та контактною інформацією. До нас часто звертаються рідні з проханням допомогти в евакуації старших з таких міст, як Часів Яр чи Калинівка". Таким чином, кооперативна мережа, створена Богданом та його друзями, безперервно працює без жодних перешкод та обмежень.

Вони служать постійною системою підтримки, завжди готовою надати допомогу під час будь-якої катастрофи. Богдан пригадує зворушливий момент 27 червня 2023 року, коли він разом зі своєю групою волонтерів негайно відгукнувся на крики про допомогу після ракетного обстрілу Краматорська.

Завдяки злагодженим зусиллям волонтерів шлях України до перемоги набирає обертів. Сьогодні історія Богдана Зуякова – це не просто історія однієї людини, це втілення наполегливості, рішучості та духу співпраці багатьох небачених в Україні героїв-добровольців.

Їхні спільні зусилля доводять, що справжні герої залишаються там, де вони найбільше потрібні. Хоробрість і єдність, продемонстровані волонтерами, як приклад таких груп, як Богдан, є свідченням важливої ролі, яку відіграють командна робота та колективні дії перед обличчям лиха. Вони не лише воюють за свою країну, а й підтримують тих, хто має справу з прямими наслідками війни, надихаючи нас своєю солідарністю. Це слугує нагадуванням про потенціал колективних дій та мережевих зв’язків для здійснення істотних позитивних змін у складних обставинах.


Автор: Олександр Іванов, координатор ВІ "Активна Громада" у м. Краматорськ

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар