Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху

Ірина Гнатюк, директорка будинку культури у селі Берег КЗ"ЦКДТМС" Смизької селищної ради на Рівненщині, активна мешканка громади. Прагне до того, щоб громада розквітла, а питання активностей для дітей вирішувалось не тільки у великих містах, а й в маленьких селах.

393

“У мальовничому Миколаєві я майже не звертала уваги на те, куди дівається листя з парків, куди везуть сміття та хто відповідає за вимкнення вуличних ліхтариків”, - розповідає жінка.

Коли ж вона приїхала до села Берег з населенням 600 людей, то всі ці проблеми стали перед очима, адже виявилося, що ми самі засмічуємо наше середовище.

“Ми самі відповідальні за те, де будуть гратися наші діти та чи бачитимуть вони альтернативу у проведенні свого дозвілля”, - зазначає пані Ірина

Якраз це стало спонукати Ірину працювати задля розвитку села, яке стало їй таким рідним. Річ у тім, що життя навчило її ніколи не здаватися, як би важко в житті не доводилось.

Деякі проєкти, які вдалося реалізувати активістці, тривали понад два роки. Наприклад, саме таким тривалим був проєкт з наведення ладу в місцевому парку, в якому встановили вуличні тренажери. Проте бажання знайти розв'язання проблеми й спонукало активістку до нових знайомств та пошуку підтримки.

Пані Ірина завжди намагається об'єднати мешканців села навколо різних ініціатив та проєктів. Наприклад, залучала людей до: організації збору склотари для вторинної переробки, звідки виручені кошти волонтери використали на потреби ЗСУ, встановлення дитячого майданчика та збору продуктів для потребуючих жителів Херсонщини, після підриву росіянами Каховського водосховища в червні 2023 року.

“Я ніколи не соромлюсь постукати у двері й довести, що те чи інше питання є надзвичайно важливим, іноді навіть важливішим, аніж у великих містах”, - коментує пані.

Зараз робота Ірини пов'язана з дітьми, вона - завідувачка місцевого будинку культури, який, на жаль, вже дуже давно знаходиться в аварійному стані. Тому місце для зустрічей облаштували у приміщенні сільської ради.

“Робота з дітьми - це особлива робота, де завжди можна реалізуватися. Власним прикладом ти показуєш те, як можна жити, вчитися, мріяти, досягати цілей та не боятися висловлювати думку”, - ділиться пані Ірина.

Жінка ніколи не зупиняється та завжди шукає різноманітні можливості для розвитку дітей. Наприклад, такі як: співпраця з волонтерами, місцевими підприємцями, громадськими організаціями та селищною радою, участь у різноманітних конкурсах, волонтерських ініціативах та навчання жити в гармонії з собою та природою.

“У своїй діяльності я впевнилась, що вкрай важливим є побудова команди та підтримка. Але найголовніше - це вірити в себе та бачити цю віру в очах своїх дітей”, - ділиться переконаннями Ірина.

Забезпечення спілкування дітей з різних населених пунктів, їх розвиток, отримання нових знань, можливості проявити себе та обмін досвідом - це необхідність. Тому ведеться співпраця з іншими активістами громади. Наприклад, мешканці підтримали флешмоб "Вірш_за_донат", організований Агенцією розвитку громади "Інтонація змін" на чолі з Вікторією Костюк. Також щорічно до Дня недоношених дітей плетуться пледи для поспішайок, що ініціює Молодіжна рада. Ведеться активна участь у заходах, організованих пластунами громади, які займаються у Молодіжному просторі "Територія успішного розвитку" на чолі з Галиною Руднік.

На початку вересня Молодіжний простір "ТУР" (Шепетин) та Березький будинок культури під творчим наставництвом Галини Руднік та Ірини Гнатюк провели благодійний показ дитячої лялькової вистави "Як маленький Гриць Україну рятував" у селах Берег та Шепетин Смизької громади. Всі кошти з благодійної вистави передали до збору на Mavic для воїна Клима та його побратимів, організований БФ "Волонтери на Конторській". В Березі вдалося залучити 1200 гривень, а в Шепетині 1650 гривень.

“Розвиток дитячих та молодіжних просторів забезпечить всебічний розвиток дитини, як особистості, тому що система гурткових занять, які вимагаються у сфері культури давно потребує реорганізації”, - ділиться думкою активістка.

Зараз світ дарує багато можливостей й нав’язати дитині вподобання лише в'язати, лише декламувати поезію або лише співати - це означає забрати можливість розвиватися.

“Лише у розвитку дитячих та молодіжних середовищ ми можемо дійсно розкрити дитину, побачити її талант, а також допомогти надбати інші здібності”, - коментує пані Ірина.


Авторка: Лілія Гарбузюк, координаторка ВІ “Активна Громада” в місті Полтава

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар