Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
30 Листопада 2021
Галушка Катерина, менеджерка з комунікацій

На карті сучасної України цього села вже немає. Його майже 40 років тому затопили у зв'язку з будівництвом Дністровського гідровузла. Людей тоді переселили й цей період історії корінні жителі села згадують зі смутком, адже тоді власними руками їм довелося валити свої будинки, вирубувати сади та знищувати ліси. На дні виявилося все їх життя і поселення з багатовіковою історією.

Однак, в останні роки Бакота почала притягувати до себе все більше туристів та перетворювати на одне з найвідвідуваніших місць в Україні. І не дарма! 

491

Чимало зусиль для популяризації та розбудови Бакоти доклали активісти. Аби зробити це місце максимально привабливим, вони системно "наводять чистоту" у цьому місці та проводять акцію "Прибери береги Бакотської затоки".

"Акцію з прибирання Бакотської затоки започаткувала активістка Інна Мазур з міста Кам'янець-Подільський, засновниця екоруху "Прибери в горах". Ідея започаткувати волонтерський рух з прибирання сміття виник під час мандрів в горах.


«Якось я підіймалася на гору Хом'як і побачила обабіч стежки купу сміття, - розповідає пані Інна. - Два тижні перед цим його там не було. Це дуже збентежило. Я собі запланувала, що приїду і приберу його. Так і зробила. До мене долучилися ще декілька людей, і я зрозуміла, що люди від того щасливі. Так ми зрозуміли, що можна рухатися далі в цьому напрямку».

З часом географія прибирання розширилась на багато цікавих місць, а також докотилась до Староушицької громади та легендарної Бакоти.


"Протягом осені на Бакоті значно впав рівень води, оголились береги та назовні вийшло сміття, що накопичувалось там" - розповідає Сергій Толстіхін, комунікаційний координатор Активної Громади в Хмельницьку. - Почавши певний час тому роботу зі Староушицькою і Сатанівською громадами, ми й не очікували, що вирішимо стати жителями однієї з громад - Староушицької. Розробляючи, між іншим, туристичний проєкт "Легенди Пониззя" ми щиро захопились цією територією, цими людьми та придбали тут хатинку. Відтоді ми беремо активну участь в житті громади і як представники Активної громади і як жителі. Не могли обійти стороною й акцію "Прибери береги Бакотської затоки".


Протягом листопада відбулось 4 прибирання околиць Бакоти, в сумі було зібрано близько 3,5 тонн сміття, а це десь 2 мішки сміття!

Варто відзначити активне залучення до процесу місцевої влади, які взяли безпосередню участь в прибиранні, а також організували вивіз сміття. Окремо слід відзначити й залучення місцевого бізнесу, а саме місцевого підприємця Рожко Аурела Вікторовича, котрий надав техніку для вивезення.


"Крім того, в нашому Домі мандрівника ми мали приємність приймати на ніч і частувати волонтерів, які були залучені до акції", - ділиться Сергій.

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар