Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
10 Листопада 2023

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну організація взяла на себе важливі функції надання допомоги ВПО й місцевому населенню, яке постраждало від російських злочинів. 

201

Життя не стоїть на місці та постійно підкидає нові виклики. Саме тому громадська організація “Флокс” постійно розширює поле своєї діяльності.

ГО "Флокс" заснували у 2018 році в місті Новий Буг (Миколаївщина) чотири жінки-ВПО з Донецька, Авдіївки, Горлівки та Дебальцевого. Захист конституційних прав та надання допомоги людям стали основною метою створення. У ході розвитку організації до неї приєдналися й місцеві жителі громади.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну команда взяла на себе функції надання допомоги ВПО й місцевому населенню, яке постраждало від російських злочинів. Надавала гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів працівникам та потребуючим мешканцям Новобузької громади, а також передала українським військовим електроприлади, одяг, взуття та продукти.

Раніше організація вже реалізувала соціальні, освітні та гуманітарні проєкти. Загальна сума яких у 2022 році склала майже 5 мільйонів гривень. Варто зазначити, що організація працює виключно за власні внески та кошти міжнародних донорів.

У співпраці з міжнародним фондом "Відродження" організація реалізувала 3 проєкти: "Сила духу Миколаївщини", "Інтеграція-Південь" та "допомога Півдню", які охопили понад 3 тисячі учасників.

Спільно з благодійною організацією "Мережа 100 %. Рівне" реалізували проєкти "Сила духу Новобузької громади", "Гуманітарна допомога Миколаївщині", а "Тепле серце для людей Півдня України" впроваджується. Проєкти охопили майже 2,5 тисячі учасників.

З благодійним фондом "Український Жіночий Фонд" реалізували 2 проєкти, а ще один знаходиться в процесі втілення. Обидва проєкти націлені на сільських жінок та дівчат. Проводиться пошук та активізація особистих внутрішніх ресурсів жінок, комунікація з ними, підтримка їх самозайнятості, навчання, психоемоційне розвантаження, психологічні консультації, соціальна та гуманітарна допомога.

У рамках проєкту "Покращення роботи з цільовими аудиторіями для ГО "Флокс"" проводяться тренінги та навчання.

Проєкт "Допомога сільським жінкам та дівчатам затоплених територій Херсонщини та Миколаївщині" стосується соціальної, психологічної та гуманітарної підтримки постраждалим від затоплення Каховської ГЕС.

Проєкт "Тут всі свОї" передбачає створення простору для сільських дівчат та жінок, в якому б проходили навчання щодо підтримки ініціатив та самозайнятості.

Усі проєкти організації “Флокс” несуть соціальну, гуманітарну та просвітницьку складову. Усі вже втілені проєкти задовольнили потребу громадян в продуктах, дороговартісних ліках, засобах особистої гігієни, дровах, обігрівачах та електроприладах.

У Вільнозапорізьку громаду надали 520 продуктових наборів та памперси для дітей і дорослих, у Розанівку – 280 продуктових наборів, у Станційне – 300, у Загальну Користь – 220, у Маліївку – 280. Також організація підтримала Маліївський будинок для літніх людей засобами гігієни, мобільними пристроями та продуктами.

Наразі значну увагу громадська організація приділяє внутрішньо переміщеним особам. ВПО отримали 50 м3 дров твердих порід, 13 «буржуйок», новий жіночий одяг й взуття, 15 мультиварок, 24 електрочайники та 160 теплих ковдр. А для дітей провели захід з аніматором та організували поїздку до Одеського українського театру.

Реалізуючи проєкт з забезпечення організаційною технікою ГО подарувала внутрішньо переміщеним школярам 20 наборів з ноутбуками, планшетами, навушниками та рюкзаками.

Після підриву росіянами Каховської ГЕС команда підтримала жителів підтоплених територій, надавши їм таблетки для знезараження води, фільтри, місткості для води, продуктові набори, ковдри, постіль та новий одяг.

Новобужанам, які постраждали внаслідок ракетних ударів, за кошти ГО "Флокс" встановили 49 пластикових вікон та балконних блоків.

Також до організації зверталися представники маломобільних груп населення. Їх забезпечили візочками, милицями, тростинами, ходунками, підгузками для дорослих та одноразовими пелюшками, ліками, тонометрами, глюкометрами та смужками до нього.

У такий складний час багато хто потребує не лише матеріальної, але й моральної підтримки. З цією метою організація провела 18 комунікацій з психологинею з Києва.

Заходи, які проводить ГО "Флокс", викликають зацікавленість та сприяють активній соціальній позиції. На 32 заходах (зустрічах, тренінгах та майстер-класах) жінки-ВПО мали можливість поспілкуватися між собою, дізнатися щось нове та просто відпочити.

Зараз команда працює над тим, щоб запустити проєкт для матерів, які виховують дітей з інвалідністю. Акцент робиться на тому, щоб сприяти самозайнятості таких людей у різних напрямах.


Авторка: Лілія Гарбузюк, координаторка ВІ “Активна Громада” в місті Полтава 

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар