Неподалік від міста Бахмут знаходиться невелике село Дронівка. Щороку на береги Дінця в це мальовниче місце приїжджали на відпочинок тисячі туристів, рибалок, грибників, дітей і батьків в оздоровчі табори, туристичні бази. Художній колектив місцевого будинку культури щорічно організовував свята на березі Дінцю: День молоді та Івана Купала. Участь в яких брали художні гуртки району та навіть і області.
Та на жаль в останні роки це місце стало занепадати й втрачати свою привабливість.
“Раніше Дронівка була місцем відпочинку мешканців Донецької області. Але останні 10 років все прийшло в занепад: закрився дитячий табір, який там функціонував та пляж почав замулюватись. Кількість відпочивальників зменшилась. В період карантину люди почали активно відпочивати в межах області й тоді згадали про Дронівку, адже там є річка Сіверський Донець та мальовнича природа. А головне, що туди можна дістатися електричкою, тобто дуже дешево”, - розповідає Лілія Дудник, регіональна координаторка у місті Бахмут.
Тож група небайдужих жителів, разом з ініціативною групою вирішили запустити проєкт “ЕКО Дронівка”.
“Місцеві почали чистити своїми руками берег та вирубати очерет. Потім підтягнулась наша ініціативна група, оскільки вони там часто відпочивають. Поступово своїми силами щось робили, а потім написали грант і виграли його”, - ділиться успіхами пані Лілія.
Проєкт виграв грант в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції. І розпочала плідна робота: планування, толоки та реалізація мрій!
Спільними зусиллями активісти зачистили береги річки, почали облаштування пляжу, підготували матеріали для першого майданчика, який розташований над річкою з видом на мальовничий берег, ліс та міст. В майбутніх планах планується створення екостежки.
Активісти також зазначають, що їх проєкт спрямовано на захист та відновлення екосистеми берегів річок, розвитку зеленого туризму з популяризацією ідей вивчення та збереження природних ресурсів рідного краю.
Діяльність цієї ініціативи відбувається в рамках проєкту «Дронівська екологічна ініціатива «Злиття двох річок» Сіверського Донця та Бахмутки», який реалізує ГО «Для людей». за організаційної підтримки ГО «Взаємодія – Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар