Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
25 Жовтня 2023
Тетяна Кавуненко

Ідея створення Молодіжного простору у селі Здовбиця полягає в адвокаційній кампанії з обміну досвідом, допомогою в створенні команди та з підготовкою документів для подальшого затвердження Молодіжного простору на базі якогось з комунальних закладів (до прикладу, на базі бібліотеки).

203

Молодь навіть під час війни хоче отримувати максимально комфортні умови для розвитку. Прикладом цього є село Здовбиця, що на Рівненщині. Силами небайдужих односельців там утворилась ініціативна група, яка має наміри й бажання створити Молодіжний простір у селі.

Ідеєю про створення молодіжного простору став успішний досвід сусідньої Здолбунівської громади, де вже багато років функціонує і розвивається Молодіжний простір. Тому молодь с. Здовбиця вирішила створити ініціативну групу і розвиватись у цьому напрямку. Ініціативна група наразі налічує 10 учасників. 

На першу зустріч ІГ запросили Миколу Мокрика, керівника молодіжного простору Home'як, та голову ГО "ЗЕОН". 

"Наші зустрічі та формування ініціативної групи відбуваються в рамках проєкту "Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами", який реалізує БО "100% життя" - Мережа ЛЖВ та суб-партнер ГО "Агенція сталого розвитку міста" у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією, Кластером з питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України/UHF", - розповідає пан Микола.

Ідея полягає в адвокаційній кампанії з обміну досвідом, допомогою в створенні команди та з підготовкою документів для подальшого затвердження Молодіжного простору на базі якогось з комунальних закладів (до прикладу, на базі бібліотеки).

"Основною метою ініціативної групи є створення молодіжного простору для молоді. Для її досягнення потрібно поступово виконувати наступні цілі:

 ⁃ напрацювати Положення про створення Молодіжного простору на базі чинної установи; 

 ⁃ подати Положення на сесію сільської ради;

 ⁃ створення Молодіжної ради сільської ради з учасниками ініціативної групи;

 ⁃ проходження курсу молодіжного працівника;

 ⁃ запустити роботу літнього простору для молоді", - розповідає лідер ініціативи Олександр Чижевський.

Тимофій Мохначук зазначає, що молоді в Здовбицький ТГ немає куди піти.

"Відомо, що ще у 2020 році проводилось дослідження про потреби молоді, основною з них є відсутність місця, простору, де молодь може проводити вільний час, навчатися. Простими словами - молоді в Здовбицький ТГ немає куди піти, від слова "зовсім".

Хоч ініціатива лише на початковому етапі, вона вже отримує підтримку однодумців та партнерів. Так, зокрема,  координаторка ВІ "Активна Громада" у Здовбицькій ТГ Ольга Бережна, всіляко підтримує ініціативу інформаційно. Також для кращої комунікації молодь створила свій Телеграм-чат і працює над збільшенням кількості учасників ініціативи, оскільки молоді у селі багато.

Наразі ініціатива напрацьовує налагодження роботи у команді, а також працює над Положенням про створення Молодіжного простору.

Важливим викликом для молоді є приміщення, якого у Здовбицькій громаді немає. Але це не зупиняє активну молодь і у них наразі є декілька ідей, як можна поєднати приміщення, які вже використовуються, з їхнім Молодіжним простором.

Історія про те, як небайдужа молодь села згуртувалася навколо спільної ідеї й рухається до своєї мети, надихає. З маленьких кроків починається довга дорога. А зміни в громаді, місті селі - починаються з кожного з нас і підсилюються мережуванням і об'єднанням навколо спільної мети. 


Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Авторка: Ольга Бережна, координаторка ВІ "Активна Громада" Здовбицької ТГКоментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар