Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
18 Грудня 2023

«Не сидіти на місці, не розводити порожні балачки, а робити конкретні справи, діяти. Тим більше, що роботи в селі, якій потрібен наш ентузіазм, дуже багато». Саме така мета діяльності молодіжного руху "Молодь діє" із села Потік Миронівської громади, що на Київщині. Організація зібрала навколо себе активних та свідомих молодих людей, які змінюють свою громаду вже зараз. Про те, з чого розпочинали, про ідею, проєкти, виклики, історії успіху та плани на майбутнє.

239

Потік – це село з дуже великою історією. У 1845 році Тарас Шевченко намалював картину "Комора в Потоці", будучи в захваті від тутешньої природи. В той час Потік був містом, куди з'їжджались жителі довколишніх сіл на масштабні ярмарки. Сьогодні ж - це маленьке село, а на місці галасливих ярмарків - зарослий ліс. 

Тож, місцева молодь вирішила діяти, згадує голова руху «Молодь діє» Максим Хоменко: «Прогулюючись селом, ми завжди говорили про те, що чогось не вистачає. Треба щось робити, щось змінювати. Адже, порівнюючи село з містом, то місто більше розвивається, а села, загалом по країні, занепадають. І для того, щоб щось змінити, принести користь для людей – ми вирішили створити нашу організацію». 

Тож, вже близько трьох років молодіжний рух у Потоках відроджує село. Розпочали ж свою діяльність із організації культурно-масових заходів. У дні свят організовували концерти, на які запрошували навіть столичних артистів. Придбали кінопроєктор і у відремонтованому будинку культури почали демонструвати фільми для дітей та дорослих. Тут же встановили тенісний стіл, придбаний за благодійні кошти. До новорічно-різдвяних свят відвідували з подарунками вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей у сусідньому селі Ємчиха

А після повномасштабного вторгнення дещо адаптували свою діяльність, розповідає Максим: «Ми займаємося як соціально-культурними питаннями, так само це і заходи спрямовані на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Дуже велика кількість продуктових наборів була роздана для ВПО, для малозабезпечених родин. Крім того, активно допомагаємо нашим військовим – збирали кошти і на автомобіль, і на відеоокуляри». 

А трохи більше року тому молодь Потоку вирішила відновити колишній центр громадського життя і створити красивий Молодіжний парк. Та щоб задумане стало реальністю, каже Максим, потрібні були гроші: «Саме тоді міська рада запровадила громадський бюджет. І ми подали свій проект для участі на цій платформі. За умовами передбачалося декілька грантів у 100 тисяч гривень. Важливо було, щоб проект підтримали жителі села. І поточани нас підтримали. А коли міська рада підбила підсумки, ми виявилися серед переможців і отримали грант. Після цього взялися за реалізацію. Спочатку вирізали старі дерева, чагарники, викорчували непрохідні зарослі. Все це та інше сміття вивозили, звільняючи місце під майбутні декоративні посадки. То важка фізична праця, якій, здавалося, не буде кінця. Та нашу ініціативу підтримала не тільки молодь, а й старше покоління. Навіть і з сусідніх сіл». 


Візитною картою парку є арка у східному стилі. Від самого початку зеленої зони відвідувачів зустрічають японські сакури, які ведуть до головної локації – фонтану. Безліч доріжок, лавок та архітектурних рішень вздовж всього парку змушують відвідувачів затриматися тут на цілий день. Тепер це улюблена локація місцевих, де відбуваються кінопокази, зустрічі і благодійні вечори.


Втім, у молодіжного руху попереду амбітні плани, розповідає Максим Хоменко: «Це лише 15% території парку, тому у майбутньому плануємо робити ще. Зокрема зробити струмок з містком. Та ситуація, яка нині у країні, трохи заважає реалізовувати плани. Але ми віримо, що найближчим часом нас чекає Перемога і от після будемо активніше та продуктивніше працювати. Адже за нами майбутнє! А мій секрет успіху – це єдність. До прикладу, робота у парку: коли прийде дві людини загрібати – це складно, коли 10 – це вже краще, а от коли 20 – то це успіх. Коли ми разом - ми можемо звернути гори».

Все це надихає на створення схожих амбітних проєктів та парків. І доводить, в єдності – сила!

Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Вікторія Дивнич, комунікаційна координаторка ВІ "Активна Громада" у м. Богуслав

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар