Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
30 Січня 2024

Ініціатива «Нешкільна школа української мови» була ініційована для вирішення мовного бар’єру серед молоді нашої прикордонної Дружбівської громади у повсякденному житті, яке гостро стоїть нині. Над проєктом працювали Марія Солодуха, Олена Митіна, Тетяна Демченко, які є членами ініціативної групи Дружбівської громади із залученням фахівчині з української мови Ірини Пухальської. 

74

Головною метою проєкту є популяризація української мови серед молоді шляхом проведення тренінгів, симуляційних ігор. Під час тренінгової та практичної частини молодь вчитиметься розслаблено та вільно говорити українською, а клуб настільних ігор надасть змогу більше спілкуватись українською у вільний час та з друзями.

Спершу ми провели тренінг з української мови для молоді громади із залученням фахівчині, мовознавця Ірини Пухальської, яка на одній хвилі з молоддю, а це дуже важливо. Чотири години поспіль ми дискусували, грали, пізнавали. Родзинкою тренінгу стала квест-гра "У царстві рідної мови". Молодь завзято і наполегливо працювала. 

У наступні наші зустрічі ми разом з молоддю грали в пізнавальні, розвиваючі ігри «Шевченко питає», «Хто я?». В процесі гри дуже багато чого дізналися, було дуже пізнавально, весело. Родзинкою заходу стали скоромовки! Молодь завзято їх вчила, записували на відео, а потім ускладнювали завдання горішками) Це було неймовірно!!! Вчимося гарно, грамотно, милозвучно спілкуватися у колі однолітків рідною мовою. 


Також в рамках реалізації проєкту "Нешкільна школа української мови", з метою розвивати культуру мовлення, виховувати пошану до рідної мови, прищеплювати любов до українського слова, формувати розуміння того, що мова - скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава, проведено мовознавчий КВК із різноманітними конкурсами, вікторинами, командною грою та інсценізацією українських народних пісень. І це було щось неймовірне! Вкотре переконались, що наша молодь талановита, розумна, завзята, з яскравим почуттям гумору!!! 

Відгуки нашої молоді:

Даша Кириченко:

«Мені дуже подобається ходити в "Нешкільну школу української мови", де надзвичайно захоплюючим та цікавим способом практикуємо українську мову. Не можу не зазначити приємну атмосферу, що панує в групі. Завдяки іграм ми легко входимо в контакт один з одним. Дякую Тетяні Демченко, Ірині Пухальській, Альоні Мітіній».

Дар’я Тарасова:

«Я маю велике задоволення поділитися своїм враженням про заходи, які ви провели для молоді з української мови. Ці заходи були дійсно незабутніми і надихнули мене на нові досягнення. я хочу висловити свою вдячність за вашу інноваційність та креативність. Ваші заходи були оригінальними та цікавими, що дозволило нам побачити українську мову з нового ракурсу. Ви використовували різноманітні методи та інтерактивні формати, які зробили навчання цікавим та захоплюючим.

Загалом, ваші заходи для молоді з української мови були надзвичайно цінними та корисними. Вони допомогли нам покращити наші знання, розуміння та використання української мови. Я відчуваю велику подяку за вашу працю та зобов'язуюся продовжувати підтримувати та просувати українську мову у своєму оточенні».

Марія Польянова:

«Хочу розповісти вам про проведений час разом з моїми друзями на заходах,які були спрямовані на покращення наших знань з української мови та гарно й весело провести час. Ці дні, проведені з вчителькою української мови Іриною Пухальською та організаторами цієї програми й представниками будинку культури: Альоною Митіною та Тетяною Демченко залишили спогади й приємні враження. Ми приймали участь у багатьох розвиваючих та цікавих конкурсах, виконували різні завдання з української мови, які були не складними, але пізнавальними. Також ми малювали, придумували танці для творчих занять, що було дуже смішно та захоплююче. І я думаю, що ці заходи запам'ятались та сподобались кожному!»

Анастасія Демченко:

«Велика подяка організаторам за цікавий, креативний, нестандартний підхід. Всі заходи відбувалися на найвищому рівні, дуже цікаві і корисні конкурси на покращення знань української не тільки мови, а й культури. Під час проведення заходу панувала комфортна атмосфера, учасники гарно, а головне корисно провели час. В ігровому форматі було цікаво позмагатися між собою та запамʼятати нову інформацію. Щиро дякую та сподіваюсь на наступну зустріч». 

Під час реалізації проєкту у нас не виникало труднощів. Молодь залюбки відвідувала наші заходи і ми на цьому не зупиняємось, адже проблема мовного бар’єру гостро стоїть і її неможливо вирішити у короткі терміни. Тому ми продовжуватимемо "Нешкільну школу української мови", а також плануємо створити у громаді молодіжний простір, де ми будемо реалізовувати наші ідеї і проєкти. 

Довідка. Стаття написана за результатами діяльності ініціативної групи «Нешкільна школа української мови»  в рамках підтримки адвокаційних кампаній ініціативних груп Всеукраїнською ініціативою "Активна Громада по проєкту "Активна Громада: Право вибору", який реалізовується завдяки підтримці Національного Демократичного Інституту (NDI) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.







Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар