Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
8 Грудня 2023

“Раніше мені здавалося, що найбільша історія успіху – це вижити в період військових дій. А тепер розумію, що я помилилась, бо вижити в період окупації – це складніше”, - розповідає Олена. Їхній родині ще у 2014 році довелося залишити напівзруйноване затишне житло, довгоочікувану машину, улюблену роботу, вірних друзів і виїхати з Луганщини на Херсонщину, де жили старші діти.

156

Попри все, що трапилось, за новим місцем проживанням Олена Кононенко стала активісткою та долучилась до патріотичного руху.                                                                                                              

"Ще у 2014 році довелося залишити напівзруйноване затишне житло, довгоочікувану машину, улюблену роботу, вірних друзів і виїхати з Луганщини на Херсонщину, де жили старші діти. Але ж жили діти не окремо, а разом зі сватами. Ось так у нас створилась «Кайдашева сім’я». Тут мені знадобились навички, отримані в громадському секторі: по комунікації, психології та інші. Наші відносини в новій громаді добре складались, оскільки я познайомилась з місцевими активістами, які долучили мене до громадської активної участі не тільки в освітньо-просвітницьких заходах, а й різних акціях, консультативній роботі серед ВПО, яка своєю чергою вивела мене на інший рівень спілкування з іншими громадами півдня Херсонщини", - говорить пані Олена.

На березі Чорного моря випадковостей не буває: напередодні Дня міста увагу Олени привернули масові заходи, що проводили люди різного віку. Одні запрошували написати містян про те, за що вони люблять своє місто і дарували сердечка, інші розповідали про свою громадську діяльність, молодь долучилась до розгадування кросвордів, влаштували виставку прикладного й ужиткового мистецтва. Кожна локація була по-своєму цікава.

Тут Олена познайомилась з активними жінками. "Одна з організаторок познайомила мене з присутніми активістками, ініціаторами цих цікавих локацій. На наступний день вони запросили мене на черговий тренінговий захід. Не всі мене зрозуміють, як можна проміняти море на громадську діяльність, чи то навіть участь в активностях", - розповідає Олена. 

Родина Олени Кононенко переїхала жити в місто, в яке закохалась. У ньому вони знайшли роботу, познайомилися з владою та долучились до громадської діяльності. На той час в місті активізувались демократичні перетворення не тільки містянами, а й за участі ВПО, кількість яких зростала.

У місцевих активістів народилась ідея створити громадську організацію «Всі свої». Створили ініціативну групу під гаслом «Чужої біди не буває» з юристів, депутатів, активістів та переселенців. До часу вторгнення та окупації всі активно працювали, підтримуючи один одного.

“Окупанти зруйнували всі наші мрії, наше майбутнє, нашу діяльність, - промовила жінка. - Живемо хто де, дехто змушений був виїхати в безпечні місця. Працюємо так, як можемо, молодь навчається в різний спосіб, навіть змінивши місце проживання. Консультуємо по-різному, адже люди, що знаходяться на лівобережній Херсонщині, потребують не тільки гуманітарної допомоги та різного виду компенсацій, а й психологічної та юридичної допомоги. Окупантів зі зброєю можна побачити при вході в адміністративні приміщення, поряд з перехожими на вулиці, коло дитячих закладів. Вони поселились в будинках, залишених містянами, в торгових та медичних закладах. Успіх ВПО полягає в тому, щоб вижити, промовчати вчасно, захистити себе і свою родину та залишитись патріотом. Окупація може обмежити в діях, але ж в думках навряд чи зможе, бо українці – це сильна нація і нас не зламати. Багато ВПО, відтепер не тільки з місць бойових дій, а й зони підтоплення, дуже вдячні небайдужим місцевим не тільки за надання житла та гуманітарки, а й за поради добрим словом", - закінчила свою розповідь Олена. 


Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Автори: представники ВІ "Активна Громада" Херсонщини

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар