Сергій Толстіхін, комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у м. Хмельницькому, власник Садиби мандрівника на Бакоті розповів про те, як він з однодумцями розвиває зелений туризм.
Метою заходу було обговорити успіхи та виклики активістів (струм), експертів країн східної Європи, які працюють з ініціативними групами для розвитку міст.
“Насправді, ця зустріч дуже важлива: це можливість обговорити з колегами з інших країн, наскільки важлива активна участь громадян в прийнятті рішень, які бувають виклики, коли люди об’єднуються для того, щоб вирішити певні питання. Як людям вдається досягнути поставлених цілей і які круті проєкти ми отримуємо в результаті такої активізації”, - зазначила Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка, співзасновниця ВІ “Активна Громада”, модераторка зустрічі.
У заході взяли участь учасники та спікери з Молдови, Киргизстану, Росії та України. Це люди-практики, які змогли активізувати людей та об’єднати їх в ініціативні групи, досягали успіху.
Сергій Толстіхін, комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у м. Хмельницькому, власник "Садиби мандрівника" на Бакоті розповів про те, як він з однодумцями розвиває зелений туризм.
“Все життя я прожив у великих містах: в Любліні (Польща), в Хмельницькому. А зараз я живу в селі з населенням 400 осіб. Під час наших подорожей Європою, ми пересувалися, в основному, зеленими маршрутами, сільськими дорогами, жили в зелених садибах. Ми неодноразово переконувалися, що життя в європейському селі - зовсім не означає, що ви відірвані від цивілізації. В селі теж можна активно розвиватися і будувати успішний бізнес. Під час подорожей ми знімали відео, щоб показати українцям, як люди живуть в Європі. Подорожі надихнули нас на е, щоб працювати з місцевими селами і допомагати їм розвиватися. Ми обрали туристичний профіль і почали працювати з кількома селами. Бакота - це село на Хмельниччині, яке колись було затоплене. Зараз сюди приїжджають дуже багато туристів, але вони зовсім не залишають грошей. Не тому, що не хочуть, а їм просто немає на що їх витрачати. Ми розробили ряд туристичних карт, розробили та встановили туристично-інформаційні стенди, на яких ми показуємо, що окрім самої Бакоти є ще кілька десятків цікавих місць. Це одразу показало результат - збільшилася кількість туристів у регіоні. Також ми почали займатися розвитком територій: записувати блоги про цікаві місця, знімати народних майстрів, запросили на Бакоту 5 музичних колективів і зняли 5 музичних відеокліпів. багато людей в коментарях під цими кліпами на Ютубі запитували: “Де це так гарно? Ми хочемо туди приїхати!”.
В селі Гораївка ми перетворили стару, закинуту школу на справжній Мистецький простір та арт-хостел. Ми зібрали на “Спільнокошті” 100 тисяч гривень. Ще 3 тисячі доларів нам надав один із міжнародних фондів. Вже в цьому Мистецькому просторі пройшло кілька художніх пленерів, розпис стін.
Перед цим було зроблено ремонт. Зараз це чудове місце для митців та туристів.
Згодом, разом із дружиною, ми вирішили й самі придбати будинок в Гораївці.
Оскільки у нас великий досвід подорожей, ми назвали його “Дім мандрівника”.
Це така собі зелена садиба - місце, куди можуть приїжджати туристи, відпочивальники.
Це приклад того, що навіть у маленькому селі можна робити успішні проєкти. Навіть сусіди, коли я розповідав їм про наші плани, не дуже вірили, що це можна успішно реалізувати.
Але вже влітку навіть місцеві жителі почали на цьому заробляти: я просив їх принести картоплю, огірки, полуницю, варення тощо. І вони дуже задоволені, що поруч з’явилося місце, де можна реалізувати свою продукцію”, - розповів Сергій Толстіхін.
Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар