Казки з дитинства закладають у наших душах духовну міць та ціннісні орієнтири. Під час війни так хочеться віри в казку й перемогу Добра. Особливо ж на диво чекають діти. Зважаючи на це, відомий український поет Павло Чорний створив у Кропивницькому чудову ініціативу – проєкт «Казкодром».
Будучи різножанровим письменником, у своєму доробку Павло Георгійович має чимало творів для дорослої аудиторії та для малечі. І не важливо, чи то казка, чи то вірш, чи прозовий твір – усе пронизано любов’ю до рідного краю, патріотизмом, всепереможною вірою в перемогу Світла над темрявою. Проєкт «Казкодром» має на меті патріотичне виховання учнівської молоді засобами спільного читання літературних творів. У школах Кропивницького Павла чорного знають як дідуся Павлуся – саме такий сценічний псевдонім обрав для презентації своєї ініціативи. Суть проєкту в тому, що автор читає свої віршовані казки, в той час, як його асистенти, якими часто виступають саме юні читачі, допомагають програвати ролі, використовуючи при цьому створених власноруч ляльок.
Найчастіше ініціатива «Казкодром» реалізується у форматі вертепного театру. Одним із нових героїв «Казкодрому» дідуся Павлуся став Дракоша-переможець, якому письменник присвятив три віршовані казки. Саме з цією виставою нещодавно Павло Чорний і виступив перед школярами Кропивницького. Як зазначає письменник, «батьківщину треба любити не тільки на словах, її треба берегти, знати її історію і традиції і, коли знадобиться, захищати зі зброєю в руках від ворога».
Свою ініціативу Павло Чорний втілює вже не перший рік на базі Станції юних техніків, де працює завідувача відділом військово-патріотичного виховання. До цього надзвичайно потрібного задуму долучилися колеги Павла Чорного, а також Кіровоградська обласна організація Національної спілки письменників України в особі Надії Гармазій та Романа Любарського.
Добро переможе і підростаюче покоління повинно зростати з розумінням цього. Тому світло казкового простору, яке гуртує сьогодні письменників Кропивницького довкола ініціативи Павла Чорного, обов’язково проросте в душах юного покоління гордістю за свій край та духовною силою.
Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Авторка: Надія Гармазій , комунікаційниця "Активної Громади" м. Кропивницький.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар