Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
13 Грудня 2021
Галушка Катерина, менеджерка з комунікацій


110

Активні жителі Кропиницького поставили перед собою кілька задач, які мали на меті покращити рівень комфорту проживання у громаді.

1. Здійснити благоустрій прилеглої до житлових будинків території у м. Кропивницькому: пісочницю, пофарбувати лавки, дитячі гойдалки, висадити на клумбах квіти.

2. Облаштувати в селі Єгорівка Новоукраїнської міської ОТГ спортивний майданчик для ігрових видів спорту: футбол, волейбол та баскетбол, а для вболівальників поставити лавки.

3. Біля ставка у селі Мар’янопіль Новоукраїнської міської ОТГ облаштувати зону відпочинку, зокрема волейбольну площадку, встановити альтанку, мангал, поставити вздовж берега стилізовані під пеньки стільчики для рибалок.


Допомогти у розв’язанні цих викликів вирішив й Анатолій Стоян, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у місті Кропивницький

«Ми нерідко чуємо від громадян про те, що прилегла територія біля житлових будинків занедбана, немає навіть куща квітів, лавки не фарбували роками, в дитячій пісочниці немає піску, дитячі гойдалки скриплять, а дітям та молоді немає де пограти у футбол чи волейбол; для вболівальників немає лав; або хотілося б гуртом відпочити біля сільського ставку, пожарити шашлик, пограти у волейбол, тобто цікаво та змістовно провести відпочинок на природі та немає відповідного обладнання чи спортивної площадки… То хто ж це має все зробити? Можливо фея!? Однак на неї сподівань найменше, бо маємо реальне життя, а не казку. Тому об’єднались активні громадяни в ініціативні групи, вийшли з конкретними пропозиціями про допомогу до старости, депутата виборчого округу, соціально відповідального бізнесу. Люди зрозуміли, що там, де вони живуть лише вони відповідальні за наповнення свого життя змістом», - розповідає Анатолій Стоян.


Щоб впровадити ініціативи людей, вирішили використати:

- кампанію «від дверей до дверей / від хати до хати»;

- збори за місцем проживання;

- проведення публічних обговорень, громадські суботники (толоки) тощо.

«Суттєвих перешкод на шляху до реалізації задуманого не зустрічали, хоча потрібно було переконати жителів, що лише разом ми можемо змінити своє життя. Звертались до старости села, депутата виборчого округу, готували звернення до місцевої влади та брали участь в громадському бюджеті», - ділиться пан Анатолій.

У результаті громада Кропивницького змогла отримати бажане!

22 жовтня 2020 року відкрили дві локації, які відтепер слугують жителям громади місцями для відпочинку.

Ініціативна група жителів села Єгорівка, під керівництвом Наталії Коваленко, реалізувала міні-проект "Облаштування спортивного майданчика для ігрових видів спорту". Біля дитячої локації, створеної у 2019 році, встановили спортивний майданчик для гри у футбол, волейбол та баскетбол, а для вболівальників поставили лавки.

Біля ставка у с. Мар’янопіль активістам вдалося облаштувати зону відпочинку (керівник проекту – Валентина Рачкован). Тепер усі охочі можуть тут не тільки насолоджуватися красою природи, а й пограти у волейбол, комфортно посидіти з друзями у альтанках, зготувати щось смачне на мангалі чи повеселитися з дітьми на майданчику. Не забули й про любителів порибалити – для них поставили вздовж берега стилізовані під пеньки стільчики.


Учасники ініціатив вважають запорукою успішної реалізації проєкту злагоджену роботу всіх зацікавлених сторін: активних громадян, які об’єднані в ініціативні групи, місцевої влади (старости та депутата). І безумовно – бажання розв’язати питання на локальному (місцевому) рівні!

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар