Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
2 Листопада 2021
Тетяна Кавуненко

Дебати – це рольова інтелектуальна гра, суть якої полягає в публічному, організованому обміні думками між командами на задану тематику.

106

Улан Усойун, засновник та керівник громадського фонду «Көчмөн», громадський активіст, організатор першої конференції TEDx у селі (Киргизстан) розповів про просвітницьку діяльність для громадян, зокрема, про важливість дебатних турнірів для розвитку критичного мислення.

“Чому я почав активно рухатися, розвивати свою місцевість? Ще 3 роки тому ситуація в Киргизстані була трохи інакша. Ми проводили тренінги в сараях, в горах, в юртах. Це була просвітницька діяльність: через тренінги, блоги, через медіа. Минулого року в нашій країні відбулася революція. Я також був організатором великих мітингів, багато людей виходили на вулиці. В кінці все завершилося революцією. Люди боролися проти корупції, порушення законів, з приводу виборів. У нас не було на меті захопити владу. Нашою ціллю було скасувати результати виборів, оскільки вони були сфальсифіковані. Зараз у нас є нове медіа “Баштан-Баштан”, ми активно через нього проводили нашу діяльність. 

Потім вирішили, що потрібно ще додатково проводити офлайн-заходи. Було створено програму “Дебатчи”, яка працює переважно із молоддю. Це майданчик, де люди через дебати можуть розвивати своє критичне мислення. Коли були мітинги чисельністю понад 10 тисяч осіб, долю країни вирішували тільки тисяча осіб, бо вони напали на Білий дім і після цього захопили владу. Це були, переважно, люди без освіти, агресивно налаштовані. Ми тоді зрозуміли, що у нас мало людей, які критично мислять. Ми бачили на той момент 2 шляхи: 1. шлях боротьби, мітингів. 2. Робота на довгострокову перспективу, просвітництво, систематична робота з людьми, навчання. Якраз таким інструментом, який працює на довгострокову перспективу, є дебати. Ми спілкувалися з різними людьми, які досягли успіху в різних сферах. Як виявилося, більшість із них брали участь у дебатних турнірах. І зараз через медіа, тренінги, спілкування ми просуваємо важливість дебатів. Кожну неділю на найпопулярнішому бульварі нашого міста тепер проходять дебатні турніри на різні теми”, - розповів Улан Усойун. 

Зазначимо, дебати – це рольова інтелектуальна гра, суть якої полягає в публічному, організованому обміні думками між командами на задану тематику. Мета гри – аргументувати свою позицію так, щоб третя сторона (глядачі) була схильна підтримати саме її, а не позицію команди опонента. Наприклад, за форматом Карла Поппера, команди до початку гри готують теми щодо яких буде вестися дискусія, але вони не можуть передбачити чи їм доведеться бути «стороною захисту» чи «стороною заперечення». Тому, важливо знайти аргументи як на підтримку конкретного твердження, так і для його критики.   

Нагадаємо, вже 5 років поспіль ВІ “Активна Громада” також активізує молодь на участь в дебатах. Молоді люди беруть участь у національних дебатах з політичних реформ і отримують цікаві призи та визнання. 

Цьогоріч Національний дебатний турнір відбувся у 21 травня 2021 року за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM за участі школярів та студентів-переможців регіональних дебатних турнірів з усіх куточків України.

У 2020 році дебатний турнір відбувся 11 грудня у 23 містах України за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM

Також ви можете ознайомитися з інформацією про дебати в нашому матеріалі: "Що таке дебати та яка від них користь?"

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар