Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
30 Жовтня 2023

Для людей, які бажають почати займатися громадською діяльністю та волонтерством, наразі існує безліч можливостей. Різні організації запрошують волонтерів до своїх активностей та пропонують роботу спеціалістам різного профілю.

247

Для людей, які бажають почати займатися громадською діяльністю та волонтерством, наразі існує безліч можливостей. Різні організації запрошують волонтерів до своїх активностей та пропонують роботу спеціалістам різного профілю.

Громадська організація “Покровська правозахисна організація “Щит” отримала статус юридичної особи у 2018 році. Команда об’єдналася заради спільної мети, якою є захист законних прав та інтересів людини. Всі учасники - активісти, які познайомилися під час заходів та роботи в інших громадських організаціях. Наразі 15 людей є членами організації, які допомагають організовувати заходи.

До них також входять:
Марія Шамоніна, керівниця організації, менеджерка проєктів та комунікаторка;
Неля Таланова, адміністраторка, тренерка та фасилітаторка заходів;
Яна Степура, психологиня, тренерка;
Юліана Гавдуник, бухгалтерка, соціальна працівниця, тренерка.

Команда постійно навчається, відвідує заходи від партнерів та донорів й має подяки та нагороди за реалізацію проєктів.

Головним напрямками роботи ГО є:

  • благодійна допомога постраждалим мешканцям Донеччини;
  • профілактика домашнього та гендерно зумовленого насильства;
  • захист прав пацієнтів комунальних медзакладів;
  • захист та охорона довкілля;
  • розвиток участі мешканців в управлінні громадою;
  • інформаційно-просвітницькі заходи з правової освіти;
  • заходи з ресурсування, стресостійкості та відновлення.

З початком повномасштабного вторгнення росії Покровська правозахисна організація “Щит” взяла на себе функції надання допомоги ВПО та місцевому населенню Донеччини, що постраждало від обстрілів росії. У 2022 році організація реалізувала та прозвітувала про низку соціальних, благодійних та освітніх проєктів.

“Важливість роботи нашої організації полягає у згуртуванні мешканців громад, співпраці з владою, гнучкості та швидкому реагуванні на виклики”, - ділиться гурт.

Про успішність діяльності організації свідчить той факт, що команда отримала Подяки від різних партнерів, зокрема від Фонду ООН у галузі народонаселення та “Української освітньої платформи”.

“Нам це додає ще більшого натхнення та мотивує працювати для людей, допомагати їм у розв'язанні проблемних питань та захисту законних прав та інтересів, розвивати демократичне суспільство України”, - зазначає організація.

Наразі ГО “Покровська правозахисна організація “Щит” реалізує проєкт зі зменшення рівня сприйняття корупції пацієнтами комунальних медичних закладів міста Покровська в межах проєкту "Голос громади й вплив на реформи", що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Нідерландського Гельсінського комітету у Покровській громаді.

В ході проєкту опитано 150 пацієнтів медичних закладів у вигляді фокус-груп, проведено візуальний моніторинг комунальних медичних закладів громади на доступ до публічної інформації, розроблено буклети “Довідник пацієнта” та поклеєно інформаційні постери.

Наразі громадська організація готує до реалізації новий проєкт “Ресурсування та соціальне згуртування для людей з інвалідністю” у співпраці з Міжнародним фондом “Абіліс”. Команда розробила новий напрямок діяльності - благодійний, до якого входить допомога людям з інвалідністю, що постраждали від війни.

Не зволікайте та швидше включайтеся в активності, відвідуйте публічні заходи за інтересами, а головне - постійно навчайтеся! Адже сила українців у єднанні, а такі великі виклики, як війна, об’єднують та згуртовують українську націю. Важливість громадянського суспільства в Україні та світі важко переоцінити”, - радить команда для всіх охочих займатися громадською активністю.


Авторка: Лілія Гарбузюк, координаторка ВІ “Активна Громада” в місті Полтава

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар