Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
8 Червня 2021
Тетяна Кавуненко


143

Протягом листопада-грудня 2020 року ВІ “Активна Громада” провела Школу громадянської журналістики. Навчання було орієнтоване на студентів факультетів журналістики, починаючих журналістів, активістів, членів громадських організацій, а також всіх, кого цікавить тема громадянської журналістики.

В рамках навчання, одним із завдань для учасників було описати Історію успіху своєї громади чи міста. Тож, публікуємо матеріал учениці школи Єви Коритної.

Артоб’єкт «Культурна Незалежність» постійно ставав причиною для суперечок мешканців міста. 

Контейнери, що розташували біля парку «Ювілейного», розмалював Дмитро Фатум в рамках проєкту You Are East.

Одразу після встановлення артоб’єкту (приблизно в жовтні 2019 року) почався збір петицій про демонтаж. Вже 26 листопада було зібрано потрібну кількість підписів. 

Депутатка міської ради Ірина Ольхова виступила за демонтаж артоб’єкта. Аргументувала це тим, що депутати не мають права казати, що петиція не є доцільною, якщо мешканці її створили. 

Депутати не підтримали проєкт рішення «Про розгляд підтриманої петиції Чепалова А.Г. щодо прибирання конструкції з металевих контейнерів по вул. Паркова».


Тодішній міський голова Андрій Панков доручив депутатам знайти вихід зі складного становища та вирішити, що ж робити з контейнерами. Але молодь не стала чекати на їх рішення.

Молодіжна рада Краматорська підключилася в боротьбу та почала зйомки відеоролику на фоні артоб’єкту. В цей час засновник ГО «Перспективи Донеччини» Артур Семак заявив, що після поширення відзнятого відео в своїх соціальних мережах, вони спробують організувати тут молодіжні дебати.

«У нас есть дебатный клуб. И мы это сделаем для того, чтобы было больше официоза. Чтобы как-то официальнее привлечь внимание к этой ситуации» – заявив Артур Семак.

Він також повідомив про те, що третім кроком буде написання петиції про перенесення артоб’єкту до «Художнього музею». Мовляв: «Чтобы все остались довольными». 

Але не всі залишились задоволеними. 

Депутати міської ради вирішили, що краще буде перенести контейнери в середину парка «Ювілейного» та розмістити їх біля старого фонтану. На «відшиб» – як потім відзначить молодь. 


Цікаво, що перенесення оцінювалося в 100 тисяч гривень. Скільки все ж було витрачено – невідомо. 

8 серпня 2020 року, за підтримки молодіжної платформи «Вільна Хата», відбулася акція-рейв під гаслом «Мистецтву не місце на відшибі!». Артоб’єкт «Культурна Незалежність» став символом події. 

Більше суперечок за долю контейнерів не відбувалося. 

Довідка. Школа громадянської журналістики проводилася в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.



Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар