Як ми можемо стати охоронцями довкілля і що потрібно робити для збереження екології? Координаторка ВІ “Активна громада” в Закарпатській області Ганна Мелеганич стала організатором проєкту Озеленення України в Закарпатті.
В українському фольклорі існує чимало істот та духів, що мешкають в лісі. Серед них найбільш відомим є лісовик. Хоча лісовик також зветься “паном”, він не панує над лісом, а охороняє його. Вплив лісового пана на середовище настільки малий, що він сам здатний бути частиною лісу ‒ перетворюється на мох, звіра чи мурашку. Невідомо, яке значення вкладали в цього персонажа давні українці, але ми, сучасні, можемо вбачати в цій історії принципи здорового, тобто не користувацького ставлення людини до лісу.
То ж, як ми можемо стати охоронцями довкілля?
Для цього треба формувати екологічну культуру. Торік важливий внесок у вдосконалення нашої екокультури здійснили організатори масштабного проєкту “Озеленення України”.
Метою всеукраїнського екопроєкту була акція з висадки мільйону дерев по всій країні всього за 24 години. Ця екологічна ініціатива об’єднала тисячі українців з усіх областей, тож недарма організатори назвали проєкт “колективною історією успіху українців”.
Координаторка ВІ “Активна громада” в Закарпатській області Ганна Мелеганич стала організатором проєкту Озеленення України в Закарпатті.
“Я сьогодні з гордістю отримала нагороду за участь в рекорді України з висадки 1 млн дерев та організацію проєкту "Озеленення України в Закарпатті". Але дякую кожному, хто долучився у 2020 році до цього, бо без вашої участі цього б не було”, – написала Ганна Мелеганич на своїй сторінці у Facebook.
Активісти, що долучились до акції, могли надіслати світлини зі своїми результатами з тегом #МоєДерево. Однак, протягом доби одне “моє” дерево перетворилось на мільйон “наших” дерев. Якщо точніше, то 1 831 333 дерев ‒ цифра дійсно вражає! Таким чином, учасники заходу відтворили 39166,1 га лісу (109,3%).
Чому важливо відтворювати ліси?
Ліс має більше функцій, ніж сучасний мегаполіс. Ось декілька з них:
- це дім для унікальних видів та запорука біологічного розмаїття планети;
- це місце, де можна працювати, вчитися, відпочивати та лікуватися;
- ще зі шкільної парти нам нагадують про важливість дерев для дихання; але, крім виробки кисню, ліс фізично затримує пил та сажу, пригнічує зростання хвороботворних бактерій.
- це наша безпека. Під час повеней ліс виконує функцію водовідведення.
- ліс несе шумозахисну функцію від великих міст.
- в планетарному масштабі ліс ‒ це наше майбутнє з меншим впливом на клімат та стан біосфери.
Тож важливо не бути байдужим до проблеми знеліснення. На щастя, заходи “Озеленення України” заплановані й на цей рік, тому ви можете долучитися до цієї впливової ініціативи. Слідкуйте: https://www.facebook.com/greeningua
Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар