Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
27 Листопада 2023

"Наш пріоритет - військові, це ті, які присвячують своє життя заради нас і ми максимально маємо зробити все для того, щоб вони вижили та повернулися після перемоги до своїх домівок, близьких і рідних людей." - Тетяна Воронцова голова громадської організації “Рівне ТАКМЕД”. Історія команди “Рівне ТАКМЕД” розпочалась понад 10 років тому випадково, але відтоді незмінний пріоритет для них це навчання військових та цивільних людей тактичній медицині.

284

Початок.

У 2014 році випадково пані Тетяна потрапила на тренінг з тактичної медицини завдяки одногрупнику, не маючи на меті когось навчати, а тільки задля інтересу. Їй, як лікарю, було цікаво чим відрізняється цивільна медицина від тактичної, а також тоді, у 2014 році, не було ясності стосовно нашого майбутнього і чи надалі лінія фронту не буде на нашій території, а ми нічого не знаємо про те, як рятувати чужі життя. 

Після цього відбувся ще ряд випадковостей: зустріч з колегами на Майдані Незалежності в м. Рівне, з якими вдалось обговорити враження від тренінгу та де вони поставили собі запитання - “А як навчають нас?”; розмова з військовими, адже на той момент вже відбувалась 3 хвиля мобілізації, і під час розмови вони дізнались, що є така група медиків, котрі знають всі потрібні натовські стандарти тактичної медицини та попросили навчити і їх. 

 В команді було всього 3 людини, тому Тетяна почала пошук колег-однодумців, яких теж навчили й тепер колектив складався з 7 людей. Вони їздили по графіку і навчали мобілізованих. "З бажання допомогти Україна і зберегти життя військового все і розпочалось" - зазначає пані Тетяна. 

Згодом відбулися і перші заходи для цивільного населення.

"Перші проєкти відбулися тоді, коли ми зрозуміли, що навчання домедичній допомозі має бути системне й один з проєкт, це адвокаційна компанія в нашій рівненській громаді з створення гуртка “Умій рятувати життя”. Для цього гуртка розроблено навчально-методичний посібник, рекомендації, розписаний на 2 роки навчання дітей старших класів. Ця програма затверджена на методичній нараді рівненського управління освіти і впроваджено як гурток в усіх навчальних закладах Рівного.  Це був перший проєкт, який ще нам дав старт співпраці зі школами, тому що ми розуміємо, що чим раніше людина почне навчатися рятувати життя, тим для неї ці навички будуть більш буденними. І навіть можна почати з садочка."

Основні труднощі з якими зіткнулась пані Тетяна це збільшення кількості інструкторів. 

"Ми організовували вишколи на полігоні з військовими, куди запрошували не тільки військових, але й цивільних і разом декілька днів живучи там, тренуючись як військові, ми знаходили людей, які зацікавленні були викладати і в них би виходило це робити. Таким чином ми організовували цих людей, які б були в нашій команді після вишколу."

Основна мета

"Основна наша діяльність це тренінги. Ми навчали військових, зараз також і цивільних, адже будь-яка точка України зараз не є безпечною і цивільна людини також може опинитись під вогнем противника не тільки на сході, але і на заході. Кожен може бути травмованим, пораненим або ж дійсно коли ти знаходишся в небезпечній ситуації, то навіть знання не тільки як допомогти, але й як діяти тактично є важливими для цивільної людини." 

Команда “Рівне ТАКМЕД” навчає не тільки тактичної медицини військових, але й домедичній допомозі цивільне населення. Це курс BLS (basic life support), від європейської ради реанімації.

"Ми є сертифіковані інструктори європейської ради реанімації, я є директор курсу BLS і ми розвиваємо систему навчання цивільного населення починаючи зі школи. Створили проєкт “Вмій врятувати життя” і впровадили його ще у 2017 році й далі поступово розвиваємо його для того, щоб більша кількість населення нашої громади мали знання і навички порятунку життя."

Також громадська організація займається і волонтерською діяльністю - допомагають купувати, збирати кошти, привозити з-за кордону авто для військових, перевозять авто на схід. Вже 52 машини було куплено і передано для потреб нашої армії. Також допомагають із пошуком дронів, засобів зв'язку, РЕП та іншої амуніції, яка потрібна для військових.

"Працюємо з бізнесом, з організаціями з лікарнями, запровадили деякі проєкти, наприклад : “Одноденний заробіток для ЗСУ”, де колективи можуть звернутись до нас і написати заяву на своїй роботі, що вони відмовляються від одноденного заробітку, ці кошти акумулюються на рахунку організації і їх перераховують нам. Ми вже, в свою чергу, знаходимо потреби, тому що в нас є контакти з багатьма військовими частинами, знаємо, що їм потрібно і закуповуємо це чи в Україні, чи за кордоном. І цей колектив передає саме безпосередньо військовим."

Команда “Рівне ТАКМЕД”

Команда складається з 10 інструкторів, які не є медиками за освітою (юристи, програмісти, економісти, археологи, архітектори). Ці люди не є причетними до медицини, проте підтверджують те, що ці знання є простими та будь-яка людина може опанувати те, як рятувати життя. 

Наша команда: Я є головою організації “Рівне ТАКМЕД” Воронцова Тетяна. Семенюк Алла, Олена Фідря, Оксана Майборода, Микола Долик, Єгор Поймінов, Андрій Запротоцький, Оксана Шевчук, Тетяна Іващук, Роман Комаринець - це наші інструктори з тактичної та домедичної медицини. Механізм нашої співпраці - це просто бажання допомогти нашій країні, бажання зробити те, що ніхто не робив до цього системно, тому що ми маємо багато зв'язків з європейськими країнами та бачимо як ця система там побудована. І наші люди також достойні того, щоб кожна людина, яка потребує негайної допомоги її отримала та отримала якісно.

Маємо вже та плануємо 

“Основні наші результати - це врятовані життя наших захисників. Ми багато отримуємо повідомлень, де говориться про поранення, які відбувались у наших захисників і як вони змогли врятувати життя своє та свого побратима. Мій брат також служить зараз і також був поранений і надавав сам собі допомогу, а також надавав допомогу побратиму. І ця фраза лікаря “Дякую, що ви так зробили, це дало можливість вижити вашому побратиму” - для нас це багато значить.”

Проєкти, що вже є реалізованими командою “Рівне ТАКМЕД” це : гурток “Умій рятувати життя”, проєкт “Міфи домедичної допомоги”, які були відзняті та планується поширення та популяризація в Україні та за кордоном. 

“Також в короткостроковій перспективі і в довгостроковій перспективі ми б хотіли створити тренінговий центр симуляційної медицини “Be safed”, ми його так називаємо, для того, щоб навчати далі всіх, хто потребує, організації або ж поліцію, в яких прописано це в посадовій інструкції, або ж будь-яку цивільну особу в Україні для того, щоб суспільство було більш безпечним. Також там змогли б викладати ветерани, що не можуть воювати та повернутись на поле бою. Це була б хороша соціальна адаптація для них, тому що вони з війни не зразу прийдуть в мирне життя на постійно, а вони будуть викладати тактичну медицину, будуть в курсі справ і це допоможе їм адаптуватись. Провести таку психологічну реабілітацію. З повномасштабним вторгненням в нас просто додалося роботи. В перший, напевно, рік ми працювали щодня і в ті дні, в які ми не викладали тактичну медицину, ми їздили на схід, приганяли машини. Тобто це був нон стоп протягом року, для того, щоб навчити максимальну кількість людей рятувати своє життя. Наш пріоритет - військові, це ті, які присвячують своє життя заради нас і ми максимально маємо зробити все, для того, щоб вони вижили та повернулися після перемоги до своїх домівок, близьких і рідних людей. Навчання військових це те, що ми робимо вже десятий рік. Ми навчаємо на сході, ми навчаємо в місцях постійної дислокації, ми навчаємо різні підрозділи. І це наш пріоритет” 

На думку пані Тетяни, якщо порівнювати зараз і те, що було 10 років тому у питанні зацікавленості громадою вивчення тактичної й домедичної медицини, то раніше більшість вважали, що це знання виключно для медиків. З початком повномасштабного вторгнення, з розумінням того, що травми можуть бути такими значними, що смерть наступить за ліченні хвилини і якщо поруч будуть люди, які зможуть професійно надати цю допомогу, то це рятує життя.

“Мені здається для того, щоб збільшити зацікавленість людей в цій темі має бути системна робота, щоб це були платні курси, щоб була можливість проходити їх регулярно. Це б напевно сприяло більшому розумінню важливості самого проєкту і колаборації”.

Авторка: Аміна Поліщук, координаторка ВІ «Активна Громада» м. Рівне.Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар