Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
11 Лютого 2025

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики спільно з ГО «Інститут Республіка» запрошує громадян, народних депутатів, представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадських організацій та експертів до участі в...

26 Лютого
10:00
82

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики спільно з ГО «Інститут Республіка» запрошує громадян, народних депутатів, представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадських організацій та експертів до участі в публічних консультаціях щодо обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій».

Метою законопроекту є створення сприятливих умов для діяльності громадських організацій шляхом врегулювання на законодавчому рівні процедурних питань, запровадження низки нововведень, спрямованих на спрощення процедури реєстрації та усунення розбіжностей у застосуванні положень чинного законодавства, яке регулює відносини у відповідній сфері.

Серед ключових ініціатив, що пропонуються у законопроекті є:

установлення єдиної організаційно-правової форми для громадських організацій;

детальне врегулювання процедури проведення засідань вищого керівного органу громадської організації та документального оформлення прийнятих ним рішень;

запровадження можливості здійснення громадською організацією своєї діяльності на підставі модельного статуту;

скасування процедури підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

Про публічні консультації.

Метою публічних консультацій є збір пропозицій та думок ключових стейкхолдерів щодо ініціатив, запропонованих у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій», з метою наступного доопрацювання законопроекту. Очікується, що публічні консультації охоплять широке коло питань, які виходять за рамки законопроекту, але можуть бути ідеями для розробки наступних нормативно-правових актів у визначеній сфері.

Цілі публічних консультацій:

1. Ознайомлення учасників з основними положеннями проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій».

2. Обговорення питань щодо:

вигляду якісної взаємодії між ГО та органами влади;

викликів, із якими зіштовхуються ГО при реєстрації;

переваг для ГО при застосуванні модельного статуту;

переваг для ГО при використанні статусу “ГО Національного рівня”;

доцільності єдиної організаційно-правової форми ГО;

способу спрощення процесу реєстрації ГО;

додаткових пропозицій, які слід врахувати у законопроекті.

3. Збір думок, ідей громадян щодо того, чи вирішує виклики і полегшує діяльність громадських організацій проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій». Вивчення думки людей щодо інших викликів громадських організацій для покращення умов для їх якісної та ефективної діяльності в Україні.

Хто проводить?

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики спільно з ГО «Інститут Республіка».

З ким ми консультуємося?

Запрошуємо до участі у публічних консультаціях зацікавлених громадян, громадян, народних депутатів, представників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, громадських організацій та експертів.

Як стати учасником публічних консультацій?

Всі зацікавлені особи можуть долучитися до консультацій у форматі онлайн-обговорень за попередньою реєстрацією, доступною за посиланням, що вказане нижче в цьому документі.

Формат публічних консультацій

Публічні консультації будуть складатися з трьох сесій для різних регіонів України і відбудуться у форматі онлайн-обговорення на платформі Zoom. Зокрема, сесії передбачають:

Під час подій присутні учасники будуть працювати у робочих групах і зможуть висловити свої пропозиції щодо зазначених питань.

Разом із тим, до публічних консультацій можна буде долучитись, заповнивши електронну анкету. Учасники, котрі не зможуть взяти участь в онлайн-обговоренні, матимуть можливість переглянути запис публічної консультації та висловити свої пропозиції в електронній анкеті яка буде опублікована на офіційному веб-сайті та Facebook-сторінці організаторів, а також надійде на е-пошту зареєстрованих учасників.

Коли відбудуться онлайн-обговорення?

Публічні консультації відбудуться в лютому та березні 2025 року. Передбачено три онлайн-обговорення, для представників всіх регіонів України:

1. 26 лютого (10:00 - 12:30) – м. Київ, Київська, Чернігівська, Сумська, Житомирська області (Реєстраційна форма на першу сесію https://bit.ly/4hSSLp5)

2. 28 лютого (10:00 - 12:30) – АР Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська області (Реєстраційна форма на другу сесію https://bit.ly/4hMRa3Z)

3. 04 березня (10:00 - 12:30) – Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області (Реєстраційна форма на третю сесію https://bit.ly/4hT3LT5)

Збір ідей та пропозицій через е-анкету триватиме до 30 березня 2025 року.

Результат публічних консультацій.

Пропозиції громадян, напрацьовані на публічних консультаціях, будуть враховані під час доопрацювання проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо унормування діяльності та державної реєстрації громадських організацій» і можуть бути використані для розробки наступних нормативно-правових актів у відповідній сфері.

За додатковою інформацією звертайтеся:

+380978853269 Вікторія Кожевнікова, організаторка заходів ВГО «Інститут «Республіка».ВГО «Інститут «Республіка».

+380961724018 – Інна Душка, виконавча директорка ВГО «Інститут «Республіка».ВГО «Інститут «Республіка».


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар