У Жмеринській громаді у жовтні розпочалась кампанія з розробки антикорупційної програми на місцевому рівні. Щоб ця програма була максимально ефективна та відповідала запиту громади, мешканців запрошують до її розробки.
Мета: залучення мешканців до створення антикорупційних програм
Тривалість: до 31 грудня 2021 року
Учасники: до участі запрошуються усі мешканці Жмеринської територіальної громади
Важливим етапом у цьому процесі є розуміння особливостей Жмеринської громади щодо наявності корупційних ризиків у різних сферах. Для цього просимо Вас пройти дане коротке опитування.
Час реалізації кампанії: жовтень 2021 року — квітень 2022 року.
Метою кампанії є залучення мешканців до створення антикорупційних програм. Це зробить Жмеринську громаду однією з перших серед громад з населенням до 50 тис., які ініціювали розробку антикорупційної програми з широким обговоренням з мешканцями.
Етапи кампанії:
- навчання для всіх охочих;
- робота над антикорупційною кампанією у форматі ініціативної групи, що складатиметься з представників активних мешканців, бізнесу, влади, та політичних партій, які пройшли навчання;
- публічні консультації щодо змісту напрацьованої антикорупційної програми;
- внесення змін до антикорупційної програми та її прийняття на сесії міської ради.
Щоб долучитися, реєструйся на навчання в рамках кампанії з розробки антикорупційних програм
Кампанія реалізується ГО «Антикорупційний штаб» у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) та у співпраці з ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка».
Важливо: Антикорупційна програма ідентифікує корупційні ризики і визначає заходи щодо їх усунення. Процедура розробки і прийняття антикорупційних програм регламентовано ЗУ “Про запобігання корупції” і прийняття такого документу не є обов’язковим для міських рад. Тим не менш, є міста, які проявили ініціативу і розробили антикорупційні програми (Антикорупційна програма Київської міської ради, Міська програма запобігання та протидії корупції м. Маріуполя).
Довідка. Проведення заходів відбувається у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).