Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
13 Лютого 2022
Діана Делюрман

Як цивільним особам поводитись в разі бойових дій? В який спосіб вони можуть долучитись до національного спротиву, бути корисними і надавати домедичну допомогу? Ці та інші питання окреслив під час тренінгу аналітик "Активної Громади" і ветеран АТО – Олександр Журик.

246

Останні два місяці напруга довкола України зростає. Медіа кожного дня публікують нові дані щодо скупчення російських військ на кордоні. Сама Росія продовжує вживати гібридних заходів для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні й роздмухувати панічні настрої.

Цивільному населенню важливо розуміти, як необхідно діяти в разі ескалації і співпрацювати зі Збройними силами України та іншими військовими формуваннями. З цими та іншими питаннями допоміг розібратись Олександр Журик під час тренінгу ВІ “Активна Громада”.

  • Олександр Журик – аналітик, адміністратор баз даних ВІ “Активна Громада”, ветеран війни з Росією.

Ми підготували інструкцію за інформацією, якою поділився експерт на тренінгу.

Цивільні в умовах бойових дій

Олександр Журик підкреслює, що на блокпостах важливо поводитись стримано, не сваритись з військовими і не провокувати їх. Не підвищуйте швидкість на автівці, аби варта не сприйняла це, як погрозу.

Тривожна валіза: що має бути при собі?

Що робити під час обстрілу?

Після того, як ви опинитесь на безпечній території, ви можете сміливо долучатись до систем сил оборони. В який спосіб це можливо?

Надання домедичної допомоги

Існують три зони надання допомоги: червона, жовта і зелена. В червоній (під обстрілом) і в жовтій (за укриттям) важливо вчасно та швидко надати домедичну допомогу. В зеленій зоні за це вже беруться медики.

Олександр Журик каже, що важливо бути готовим до найгіршого сценарію, але зберігати спокій та жити звичайним життям.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, комунікаційна менеджерка ВІ “Активна Громада”

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар