Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше

Як ідея подарувати радість українським дітям переросла у проєкт «Joy of Play», читайте в інтервʼю з нашими партнерами.

66

Вже цього тижня в Києві відкриється особливий дитячий майданчик, споруджений у межах проєкту «Joy of Play». Проєкт ініціювала родина Хартвалл з Фінляндії, а реалізувати його вдалося у партнерстві із фінськими та данськими компаніями за співпраці із Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада».


«Ми хотіли подарувати хвилини радості та надії»

Усе почалося з бажання допомогти дітям в Україні, які страждають від війни. Так його ініціатори та благодійники з Данії і Фінляндії розповідають про ідею побудувати для українських хлопчиків та дівчаток ігрову зону. Перша ластівка, сучасний дитячий майданчик, з’явилася у Львові.   

Генеральна директорка «Leopolis Hotel Lviv», який належить сім’ї Хартвалл, Катерина Матющенко пригадала, як власників готелю захопила ідея перетворити занедбаний внутрішній дворик сусідньої львівської школи на сучасний, естетичний і безпечний дитячий майданчик.

За словами Катерини, родина Хартвалл та інші благодійники з Фінляндії зібрали кошти, організували виробництво і логістику. А команда «Leopolis Hotel Lviv» управляла цим проєктом на місці.

«Україна та її люди дуже близькі нам, і сім'я Хартвалл причетна до цієї країни вже давно. Тож після початку війни для нас було цілком природно почати щось робити для неї, – розповідає співзасновниця проєкту «Joy of Play» Піа Хартвалл. – І це було легко завдяки великій мережі та контактам, які ми вже тут мали. Ми перетворили шкільне подвір’я на веселу ігрову зону. Так з’явилася ініціатива «Joy of Play». Ми хотіли подарувати хвилини радості та надії на майбутнє українським дітям».

 

«У нас, дійсно, чудова команда»

«При проєктуванні львівського дитячого майданчика ми зв’язалися з найкращими фахівцями дитячого відпочинку – компаніями «Lappset Group» та «Reima». І, на щастя, вони також виявили бажання допомогти дітям в Україні. Крім того, десятки компаній та сотні людей зробили це можливим, взявши участь у благодійній акції Ukraine Aid, організованій у Гельсінкі у січні 2023 року», – пригадує співзасновниця ініціативи «Joy of Play» з Фінляндії Урсула Бласар. – У нас утворилася, дійсно, чудова команда». 

Керівництво компаній з Фінляндії «Lappset Group» та «Reima» з перших днів повномасштабної війни росії проти України організували допомогу для народу, який мусив тримати удар агресора.

«Як «Lappset» ми працюємо в Україні майже 20 років разом з нашими великими партнерами «Нові Горизонти 2005». Наполегливість і позитив, які продемонстрували наші друзі у ці важкі часи, вразили нас. Відразу після початку війни ми зосередилися на підтримці України в міру наших можливостей. Окрім прямих грошових пожертвувань, ми постачаємо в Україну пікапи, машини швидкої допомоги та інші товари. Проте найприроднішим для нас є робити те, що ми знаємо найкраще, – дати дітям радість від гри», – розповів Ерккі Ікахеймо, віцепрезидент компанії з виробництва ігрового обладнання для дитячих майданчиків «Lappset».

Конструкцію ігрової зони виготовлено із екологічного матеріалу – деревини північної сосни, стійкої до будь-яких погодних умов: вона не нагрівається на сонці і не замерзає у мороз, а тому має тривалий строк експлуатації.

«Немає слів, щоб описати те, що я відчував, коли бачив, як діти насолоджуються грою на новому дитячому майданчику у Львові. Я особисто бачив і відчував, наскільки українці цінують ту підтримку, яку вони отримують. Наша мета — найближчим часом завершити наступний проєкт «Joy of Play» у Києві», – зазначив Ерккі Ікахеймо.

Новий дитячий майданчик місці занедбаного шкільного дворика у Львові

Фінансову підтримку проєкту «Joy of Play» надала ще одна компанія з Фінляндії, виробник дитячого одягу для активного відпочинку «Reima».

«Мене, як батька двох маленьких хлопчиків, глибоко зворушує навіть спроба уявити, через що проходять українські родини і особливо діти. Водночас я захоплююся тим, як люди долають ці виклики кожен день, крок за кроком. Я сподіваюся і вірю, що проєкт «Joy of Play» зіграв у цьому свою роль», – сказав генеральний директор «Reima» Хейккі Лемпінен.

Він наголосив, що діти мають право на гру, а дорослі зобов’язані подбати про створення умов для цього і закликав насолоджуватися у повній мірі усіма маленькими моментами радості. 

Серед тих, хто також простягнув руку допомоги, тепер вже для спорудження дитячого майданчика у Києві, – данський виробник обладнання для принтингу «Nilpeter». Головний операційний директор компанії Петер Еріксен розповів: він радіє, що на сьогодні проєкт «Joy of Play» масштабувався, залучаючи дедалі більше людей.  

«Проєкт називається «Радість гри» і це дуже добре описує те, що, на нашу думку, має найбільший вплив на дітей, – те, що вони можуть гарно проводити свої дні в новому та сучасному середовищі. Ми хотіли б бачити усмішки на їх обличчях і щоб вони хоча б на короткий час просто побули дітьми», – сказав Петер Еріксен.

«Діти ростуть попри війну»

Вже у травні у столиці для дітей та підлітків відкриється нова ігрова зона, облаштована коштом благодійників з Данії та Фінляндії. Роботи з її будівництва іноземні меценати за співпраці з українськими організаціями розпочали ще у грудні минулого року. 

Дитячий майданчик на вулиці Вадима Гетьмана у Києві раніше

Менеджерка проєкту «Joy of Play» у Львові Катерина Матющенко радіє, що у дітей Києва з'явиться новий, сучасний, безпечний майданчик. 

«Цей проєкт – приклад того, як нордичні компанії дбають про фізичне і ментальне здоров'я дітей. Всіляко пропагують проведення часу на свіжому повітрі, ефективно працюють між собою, не чекають сприятливих умов, а роблять те, що потрібно суспільству, зокрема, дітям вже зараз», – прокоментувала Катерина Матющенко.

Благоустрій паркової зони у столиці, де споруджують дитячий майданчик, а також монтажні роботи виконують фахівці компанії «Нові Горизонти 2005». За словами її директорки Ярослави Наконечної, діти ростуть попри війну, а тому такі ініціативи завжди на часі. 

«Я дуже хотіла б, щоб проєкт «Joy of Play» прийшов у Бородянку, і ті громади Київської та Чернігівської областей, що були під окупацією. Вони дуже пошкоджені і влада там вирішує інші потреби. А це питання поки що відкрите», – зазначила вона.

Новий дитячий майданчик, збудований в рамках проєкту Joy of Play

За словами керівника проєкту «Joy of Play» в Києві Віталія Гліжинського, Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» зацікавлена у таких благодійних ініціативах з різних міркувань:

«Для нас цінно, щоб в громадах люди почувалися більш безпечно і комфортно. Особливо наші діти, які жили під час COVID, а тепер живуть у часи повномасштабної війни, страждають найбільше, адже вони зазнають неймовірного тиску, стресу і обмежень. Разом із тим, ми цінуємо таких чудових міжнародних партнерів, які керуються цінностями людяності та добра і нам дуже приємно з ними співпрацювати. Меценати проєкту, які є представниками бізнесу, демонструють високий рівень соціальної відповідальності, який може бути гарним прикладом для інших бізнесів, як у самій Україні так і за її межами. Така підтримка ще раз доводить, що ми не самі і надихає українців триматись та не опускати руки». Стежте за нами в соціальних мережах:

Facebook    Instagram    Telegram

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар