«Запорукою успіху є організаторські здібності, авторитет, досвід, натхнення, надійні друзі, талант… І бажання робити Світ навколо себе гармонійним та привабливим!», - Славко Полятинчук, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у місті Кам’янець-Подільський.
Кам’янець-Подільський – дивовижне місто у серці Хмельниччини! Видатна фортеця з високими вежами, вузькі вулички зі старою забудовою та п’янкий запах кави у повітрі.
Однак, Кам’янець-Подільський – це не лише про фантастичну подорож, а й про активних людей, які розвивають своє місто.
Про амбітні проєкти та їх реалізацію розповідає Славко Полятинчук, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у місті Кам’янець-Подільський.
В минулому, 2021 році, громадські ініціативи поставили перед собою ряд завдань:
1. Створення літературно-мистецького дворика в Центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи (просвітницький проєкт «Український сад»).
2. Створення Музею ковальства у Вежі Різницька.
3. Створення Літературного музею.
4. Встановлення меморіальної дошки Українській Республіканській Капелі Олександра Кошиця, яка 1919 року вирушила у світове турне принісши світову славу твору композитора Миколи Леонтовича «Щедрик»(проєкт «Кам’янецькі ноти й крила Щедрика»).
«Якщо в людини є амбіції й активна життєва позиція, бажання і впевненість реалізувати самі неймовірні та фантастичні плани та ідеї, вона просто не зможе бути осторонь суспільно-політичних процесів, які відбуваються навколо неї. Сьогодні життя дуже динамічне, і якщо ти десь пригальмував, то тебе обженуть інші. Просто завжди потрібно знаходитись в центрі подій, творити навколо себе таке ж саме оточення надійних, розумних та цілеспрямованих друзів. Якщо біля тебе є сотня твоїх однодумців, тоді з’являється впевненість і натхнення творити, перемагати та досягати успіху», - розповідає пан Славко.
За попередніми результатами роботи ініціатив:
1. Виготовлено проєкт реконструкції дворика бібліотеки: в конкурсі громадського бюджету проєкт потрапив у трійку лідерів і підтвердження на фінансування у розмірі 306000 грн. Проєкт «Український сад» пройшов експертизу в обласному управлінні архітектури. Підготовлено документи на тендер, для підписання договору з підрядною організацією.
2. На створення Музею ковальства отримано всі дозвільні документи від ОМС, наразі очікується підписання договору з Фондом держмайна по Хмельницькій області. Вже зібрано для музею 20 експонатів місцевих авторів ковалів-художників по металу.
3. По третій ініціативі йдуть пошуки приміщення під музей та переговорні процеси з ОМС, також зібрано вже близько ста експонатів для експозиції музею. Підписано договір з міським РЕМ та підключена лінія електромережі.
4. Проєкт завершено. 24 серпня на День Незалежності України на залізничному вокзалі Кам’янця-Подільського встановлено меморіальну дошку Українській Республіканській Капелі Олександра Кошиця. Кошторис проєкту склав 16 тис. грн за добровільні внески громадян.
До вашої уваги відео-історії про реалізацію проєктів:
1. "Літературний музей":
2. Музей ковальства:
3. "Український сад":
4. Відкриття меморіальної дошки на честь Української Республіканської Капели:
«Найкращі результати отримували завдяки особистим зв’язкам та знайомству з міським головою та його заступниками, впливовими депутатами міської та обласної ради, керівниками ОМС, успішними підприємцями. Хороший результат давали зібрання ініціативних груп для втілення того чи іншого проєкту, вчасно та аргументовано подані листи та звернення в органи МС», - ділиться історією реалізації проєктів Славко Полятинчук.
До всіх трьох ініціатив долучились: 3 підприємці, 9 представників політичних партій (7- новообрані депутати міської ради), 5 журналістів, 16 освітян. Усі вони беруть безпосередню участь в діяльності ініціативних груп, сприяють популяризації ідей проєктів, здійснюють матеріальну підтримку проєктів в міру можливостей.
«Наведу лише один приклад. Щоб встановити на будівлі залізничного вокзалу меморіальну дошку Українській Республіканській Капелі Олександра Кошиця, яка 1919 року вирушила у світове турне принісши світову славу твору композитора Миколи Леонтовича "Щедрик"(проєкт "Кам"янецькі ноти й крила Щедрика"), ми тричі писали листи в «Укрзалізницю» та інші відповідні структури в Києві. І лише звернувшись до Голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія питання було вирішене. Він зателефонував в Київ і вже другого дня нам прийшли всі необхідні дозволи з підписами та печатками. І до 30 річниці Незалежності подія відбулася! Про нас писали інформаційні ресурси української діаспори США і Канади, де сьогодні живуть нащадки хористів Капели!»
Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар