Анастасія Ралдугіна, директорка Новомосковського міського культурно-освітнього дитячо-молодіжного центру у Дніпропетровській області з 2017 року. Брала безпосередню участь у створенні молодіжного центру. Має освіту за спеціальністю “Сценічне мистецтво, режисура”. Також викладає вокал, виступає ведучою і вокалісткою на різних заходах, бере активну участь у волонтерській діяльності.
Новомосковськ — місто у Дніпропетровській області у 25 км від міста Дніпро. Населення становить близько 70 тисяч осіб. Та попри це у місті є яскраві особистості та дієва мережа активістів та волонтерів.
Анастасія, як керівниця молодіжного центру у Новомосковську, має і історію співпраці зі Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Інститутом “Республіка”. У 2018 році у Новомосковську координатори “Активної Громади” з Дніпра Дмитро Чернишов та Дмитро Твердохліб провели презентацію посібника “Інструментарій для громадян”, на яку зібралося понад 20 людей. Без Анастасії щось подібне організувати в іншому місті не вийшло б.
А влітку 2023 року пані директорка Новомосковського молодіжного центру брала участь в онлайн-обміні досвідом між волонтерськими ініціативами різних міст, який проводили координатори “Активної Громади” та у Ярмарку волонтерських ініціатив у Дніпрі.
А у другій половині 2023 року молодіжний центр взяв участь у національній програмі “ВідНова UA”, завдяки якій було проведено ремонт у приміщенні МЦ, а юні молодіжні працівники з інших міст та регіонів змогли приїхати на кілька днів для обміну досвідом. З цим допомогла громадська організація з Дніпра Центр “СТАТУМ”, членом якої є координатор “Активної Громади” Дмитро Чернишов.
Фото: Анастасія Ралдугіна (друга зліва) та заступник Міністра молоді та спорту України Владислав Яцук з молодіжними працівниками
Далі пропонуємо ознайомитися з нашою бесідою з директоркою Новомосковського молодіжного центру Анастасією Ралдугіною.
- Чим займався центр до повномасштабної війни? Як перепрофілював свою діяльність після початку повномасштабної війни? Чим зараз займається молодіжний центр?
- До повномасштабної війни ми займалися, можна сказати, стандартною діяльністю молодіжних центрів. Працювали й працюємо за напрямами — підтримка молодіжних ініціатив, творчий розвиток молоді, організація дозвілля, трохи туризму й екоініціатив, національно-патріотичне виховання та неформальна освіта.
Ми з 2014 року їздили у зону АТО з концертами для наших військових. Це була Красногорівка, Марʼїнка і т.д., але це все були наші працівники. І якусь допомогу збирали, але власними силами. Тоді ще навіть молодіжного центру не було, але вже його майбутні співробітники брали участь у волонтерстві.
Саме напрям волонтерства у нас розвинувся під час повномасштабної війни. У 2022 році ми знову ж таки з працівниками активно долучились до допомоги нашим військовим та ВПО. Ми копали окопи навколо міста, ремонтували машини для ЗСУ, плели сітки, возили їжу та ліки у військові частини, обкладали меморіал Героям Новомосковщини, які віддали своє життя за суверенітет та територіальну цілісність України, і насправді багато чого ще, важко навіть згадати все.
Один наш працівник 24 лютого 2022 року вже був під військкоматом і одразу пішов нас захищати.
- Які волонтерські кампанії ти та ваші співробітники проводили під час повномасштабної війни? Які результати? До яких ініціатив ви долучалися? Кому допомогли?
- Після повномасштабного вторгнення РФ ми взяли участь у всеукраїнській програмі для молодіжних центрів та молодіжних ГО – «Співдія». За час роботи штабу було видано близько 1000 посилок.
Ми започаткували проведення у нашому місті благодійних ярмарків на підтримку ЗСУ зі створенням власного мерчу. Все починалось з розпису футболок, потім ми розписували екосумки, малювали мінікартини, розмальовували різні відстріляні тубуси, РПГ і багато чого іншого.
Ми долучили до нас молодих майстрів хендмейду, волонтерів за різними тематиками та напрямками. Разом ми провели 11 ярмарків і 1 онлайн-ярмарок. Зібрали близько 340 тисяч гривень. За ці кошти було придбано: біноклі, домкрати, набори ключів для ремонту великої техніки, рації, тепловізор, нічний приціл, тонометри для військового шпиталю, навушники активні, відремонтовано та пофарбовано машини для ЗСУ, принтер для медичної частини, грілки для ніг, ліки, інструменти для ремонту військової техніки.
За основним спрямуванням діяльності молодіжний центр проводить і благодійні вечори, майстер-класи, показ кінофільмів, ігрові вечори, тренінги, лекції, зустрічі з психологами, ігрові програми для дітей з числа ВПО, акції та багато іншого.
- Що вас мотивує займатися волонтерською діяльністю?
- Мені подобається фраза «Якщо ти не в ЗСУ, то ти для ЗСУ». Я вважаю, що наразі це наш обовʼязок, як громадян своєї держави, підтримувати та допомагати нашим силам оборони. Бо саме їм ми завдячуємо своїм життям. Ми повинні максимально робити все, щоб полегшити нашим Героям справу долати ворога.
- Чим у найближчому майбутньому планує займатися молодіжний центр і його команда ?
- Ми маємо велике бажання професійно зростати. Постійно навчаємось. У найближчих планах — робота у проєкті “CultFood” Євгена Клопотенка, створення молодіжної ради у Новомосковську, заходи з ГО, медіа школа, курс звукорежисерів (концертних та студійних). Загалом з серпня 2023 року нами вже проведено десятки різних заходів, під час яких охопили понад 5 тисяч людей.
- Наскільки активні мешканці у Новомосковську? Як вони сприймають вашу діяльність? Чи поширювали ви вашу діяльність на інші громади?
- Досить активні. Але якщо казати про молодь, то ми бачимо, що легше вони приходять на ігротеки чи перегляди фільмів, наприклад, аніж на тренінги чи заходи з ГО. Але ми робимо все для того, щоб зацікавити їх. Наразі діяльність ведемо тільки у нашому місті.
- Що хочете побажати українцям і українкам?
- Бути свідомими. Змінювати світ навколо себе і робити свій вклад у розвиток нашого суспільства. Будьте сильними, бо наші хлопці просто сталь! І бережіть себе, бо кожен українець то любов!
Довідка. Матеріал підготовлено та опубліковано в рамках проєкту "Активна Громада: право вибору", який підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Примітка. Місія "Активної Громади": досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту "Республіка". Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.
Текст інтерв’ю: Дмитро Чернишов, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Дніпрі
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар