Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
7 Грудня 2021
Галушка Катерина, менеджерка з комунікацій


214

Статут міста Полтава та права ВПО.

Після 2014 року у Полтаві, які і в багатьох інших населених пунктах України, почали з’являтися внутрішньо переміщені особи. Це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної країни. ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини.

В останні роки ініціативна група із числа внутрішньо переміщених людей Полтави почала адвокаційну кампанію щодо внесення змін до Статуту міста, адже ВПО і досі не являються членами місцевої громади, про що свідчить ст. 24 Статуту міста Полтава.

«Навіть найсерйозніші зміни починаються з локальних ініціатив. Чи знаєте ви про існування Статуту вашої територіальної громади та які права він гарантує? Раджу вам поцікавитися. Адже, на мою думку, Статут повинен повноцінного забезпечення права всіх громадян та покращувати співпрацю між громадою та владою, оскільки громада отримує можливість доносити до влади свої проблеми, а влада – можливість спрямовувати ресурси на розв'язання актуальних проблем»,- розповідає регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» в Полтаві Лілія Гарбузюк.

В результаті було зібрано ініціативну групу, проведено опитування серед ВПО та місцевих жителів, написані офіційні листи до Голови міської ради Мамая Олександра та до депутатів міської ради. Почали також проводитися обговорення з депутатами Полтавської міської ради, отримані консультації щодо юридичних прав ВПО. На засідання комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства, запрошувалися представники ініціативної групи, де і була донесена пропозиція ВПО.

«Статут – це як мала Конституція для громади, він має враховувати інтереси всіх громадян, які живуть та працюють в цих громадах", - стверджують представники ініціативної групи.


Доброустрій

Мешканці жилого будинку одного зі спальних районів Полтави звернулися до координаторки ВІ «Активна Громада» Лілії Гарбузюк за допомогою у розв'язанні питання, яке вже багато років їх турбує: необхідно прибрати з прибудинкової території сарай, якій був встановлено одним жителем ще років 30-40 назад. Сарай був в критичному стані, зруйнована стеля, стіни, з середини сараю росли дерева. Стан цієї незаконної будівлі мав загрозу для жителів, та потребував демонтажу за допомогою спецтехніки.


Результати роботи:

1. Проведено кампанію "Від дверей до дверей" серед мешканців будинку.

2. Зібрано ініціативну групу.

3. Зібрано підписи мешканців будинку.

4. Надано консультації ініціативній групі.

5. Написано письмові звернення та залучено депутати району.

Ініціативна група була присутня на сесії Полтавської міської ради та виступала з проханням прибрати незаконну зруйновану будівлю.

Радість переповнювала мешканців будинку, коли на своєму подвір’ї вони побачили спецтехніку, яка виконала всі потрібні роботи з демонтажу зруйнованого сараю. Ось так, спільними зусиллями та великим бажанням було зроблено те, що не вдавалося багато років.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар