Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
14 Червня 2021
Тетяна Кавуненко

Нові пластикові вікна в трьох під’їздах 5-ти поверхового будинку, оновлена прибудинкова територія, налагоджена комунікація між сусідами та взаємодія з міською владою – це результат роботи Дрогобицької ініціативної групи лише за останні 3 місяці.

179

Результати співпраці ВІ “Активна Громада” Дрогобича та Ініціативної групи багатоквартирного будинку №4 на вулиці Княгині Ольги

Всім відома приказка, щоб змінити світ, варто почати з себе. Але ми впевнені, що почати зміни можна й разом з сусідами. Нові пластикові вікна в трьох під’їздах 5-ти поверхового будинку, оновлена прибудинкова територія, налагоджена комунікація між сусідами та взаємодія з міською владою – це результат роботи Дрогобицької ініціативної групи лише за останні 3 місяці.   

Як все починалося 

“Я оселилася на вулиці княгині Ольги декілька років тому і намагалася заохочувати сусідів разом дбати про будинок. Але, сусіди не часто спілкуються та навіть, не знають один одного. Відтоді, як я долучилася до ВІ “Активна Громада” я переконалася, що зміни в країні залежать від змін в кожному маленькому містечку. І я вирішила: змінювати Дрогобич почну з власного дому!”, – розповідає Світлана Клюй, комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” Дрогобича.

Першим кроком Світлани в цьому напрямку стало звичайне спілкування з сусідами. Разом з колегою Оленою Юркевич, 8 лютого 2020 року, вона обійшла 4 під’їзди 5-ти поверхового будинку та постукала в кожні двері. Саме так відбувається кампанія “Від дверей до дверей”, мета якої дізнатися про проблеми мешканців будинку та знайти їх вирішення. З 70-ти квартир їм відчинили двері лише в 30-тьох. Спілкуючись зі сусідами Світлана усвідомила, що більшість з них не вірять у зміни. 
Координаторки ВІ “Активна Громада” не зупинилися та продовжили шукати небайдужих. Вони написали оголошення та запросили всіх охочих на зустріч, щоб серед почутих проблем обрати найважливіші та визначити кроки для їх вирішення. Серед мешканців будинку знайшлося 16 сміливців, які захотіли творити зміни разом! Вони визначили найгостріші питання та 17 лютого об’єдналися в ініціативну групу.  

Згодом учасники провели перші збори ініціативної групи та написали 4 звернення до міського голови. Ці звернення стосувалися таких потреб:

- заміна старих вікон у трьох під’їздах;

- ремонт пішохідної доріжки біля будинку;

- полагодження димарів та парапетів на даху;

- усунення перешкод у роботі каналізаційних труб.


Вони зібрали 50 підписів на підтримку цих звернень та записалися на прийом до мера міста.


Step3


Ініціативна група утворилася 17 лютого, а вже 2 березня представники будинку спілкувалися з головою міста Тарасом Кучмою. Він висловив підтримку активістам, однак пообіцяти швидкого виконання всіх прохань не міг. Наприклад, ремонт даху та каналізаційних труб вимагає більше часу та фінансових ресурсів, ніж заміна вікон. Тому ці питання можуть бути вирішені лише в другій половині 2020 року. Серед 4 звернень всі разом обрали найоптимальніші та домовилися про співпрацю. Результатом зустрічі з міським головою стали нові пластикові вікна в будинку. Встановили їх 2 квітня за часткового фінансування з бюджету міста, допомоги депутата Мирослава Лужецького та внеску громади. Під час заміни вікон мешканці будинку допомагали працівникам КП “ЖЕО”: виносили старі рами, прибирали та мили сходи. Спільними зусиллями вони прокронували й обрізали дерева та замінили старі вуличні лампи на нові ЛЕД-ліхтарі. 

Наступним кроком ініціативної групи стане вирішення проблеми підмивання будинку дощовою водою. Учасники ініціативи вже поспілкувалися з керівництвом велошколи, з підприємцями та мешканцями сусідніх будинків. Разом вони планують провести ремонт перехрестя, заїзду в двір та облаштувати його високими бордюрами. Дрогобичани зрозуміли важливість спілкування та взаємодії. Учасники ініціативної групи створили групу в застосунку “Вайбер” для обміну ідеями та пропозиціями. Вони з посмішкою згадують перші збори, адже не вірили в результат. Один з них, Віталій Галів, зауважив: “Координаторки ВІ “Активна Громада” Дрогобича змогли вселити надію мешканцям будинку. Сусіди повірили в те, що зміни можна творити разом!”. 

Ось такі речі відбуваються коли сусіди мають спільну мету та підтримують одне одного. Це результат діяльності лише однієї ініціативної групи. Уявіть, які зміни очікують нашу країну, якщо активні сусіди співпрацюватимуть в кожному місті! 

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар