Вітаємо на порталі Активної Громади! Увага, портал працює у тестовому режимі. Повідомляйте нам про помилку на сайті. Детальніше
Історія успіху
14 Грудня 2021
Діана Делюрман

Чому варто об’єднуватись та бути ініціативними, навіть якщо ви не впевнені у результати? Це поясняють активні громадяни зі Жмеринки.


123

Довгий час Бібліотека імені В.П. Вовкодава у Жмеринці була на балансі району, тож доволі непогано трималась. Після ж переведення до управління міста тут почались скорочення, перевірки та інші неприємні моменти.

Фото: Жмеринська бібліотека імені В.П.Вовкодава / Facebook.

Але міські активісти вирішили змінювати ситуацію.

Олеся Швайдецька, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” в м. Жмеринка, разом з працівниками бібліотеки вирішили зробити бібліотеку цікавішим та привабливішим місцем для відвідувачів. Ідея полягала у тому, щоб створити медіатеку в читальній залі. Це простір, де можна користуватись інтернетом, проводити конференції та інші заходи.

Для цього координаторка створила петицію на сайті міської ради. Хоча петиція не набрала достатньої кількості голосів, пані Олеся зазначає, що вона все одно мала значення!

“На неї звернув увагу начальник управління культури”, – розповідає координаторка. Згодом він подав текст петиції на включення до стратегії розвитку міста у сфері культури.

Наразі небайдужі громадяни чекають на результат. А в той самий час в бібліотеці збирається міська ініціатива “Матусі Жмеринки” із важливими заходами для родин. 

Сподіваємось, що співпраця небайдужих містян, працівників бібліотеки та органів влади пожвавить головну бібліотеку міста!

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, менеджерка по роботі з Telegram та Tik-Tok ВІ «Активна Громада»


Коментарі

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишити коментар